Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


 fotografia pozwala lepiej

zrozumieć rzeczywistość

Uważamy, że fotografia pozwala lepiej zrozumieć rzeczywistość, a do tego jest narzędziem, z którego korzystają dziś niemal wszyscy – mówi dyrektor Muzeum Fotografii w Krakowie Marek Świca.

Wiecej TUTAJ


Nowi ludzie w Waszyngtonie:

Co kryje się za gestami

Zaczynając budować swój przyszły gabinet Joe Biden, jeszcze jako prezydent-elekt, obiecał utworzyć zespół, który będzie lepiej reprezentował Amerykę, niż poprzedni. Reakcje świata skłaniają do wniosku, że dotrzymał obietnicy.

Wiecej TUTAJ


Niemiecki komisarz ds. antysemityzmu: lekarze muszą wiedzieć o eksperymentach Mengele

Nowe przepisy dotyczące licencjonowania lekarzy mają zostać zmienione w taki sposób, aby podczas szkolenia adepci medycyny zdobywali większą wiedzę na temat nadużywania medycyny w okresie narodowego socjalizmu – podaje komisarz rządu federalnego ds. antysemityzmu Felix Klein.

Wiecej TUTAJ


Tworzył w nieludzkich warunkach.

Bohaterem swojej pierwszej wystawy po covidowym zamknięciu Muzeum Sztuki Nowoczesnej nad Wisłą uczyniło Henryka Strenga/Marka Włodarskiego, tajemniczego malarza, który na tyle skutecznie wymazał swoją dawną tożsamość, że badaczom do dziś nie udało się ustalić wielu faktów z jego życia. Otwarcie ekspozycji odbyło się 5 lutego.

Wiecej w linku ponizej


IDF dąży do zwycięstwa

W sierpniu 2018, ówczesny minister obrony Avigdor Liberman ogłosił, że następnym szefem sztabu IDF będzie osoba, która wypowie się „w kategoriach zdecydowania i zwycięstwa”. Okazało się, że to Aviv Kochavi. Podczas ceremonii składania przysięgi w styczniu 2019 roku potwierdził, że w armii „chodzi o zwycięstwo”. Podczas tej ceremonii premier Benjamin Netanyahu przyznał, że wszystkie ostatnie wysiłki, skupiały się na przygotowaniu armii do jednego celu – zwycięstwa na wojnie.

Wiecej TUTAJ


Francuskie radio atakuje Polskę; chodzi o zbrodnie III Rzeszy; wiceszef MSZ: będzie reakcja ambasady RP

Francuskie radio publiczne France Culture opublikowało materiał, w którym mówi się m.in. o tym, że „Polska chciałaby zakazać jakiegokolwiek przywoływania swojej odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę”. Ten skandaliczny wpis będzie przedmiotem reakcji ambasady polskiej we Francji – napisał wiceszef polskiego MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk. A Ordo Iuris zapowiedziało działania prawne wobec francuskiej rozgłośni.

Wiecej TUTAJ


Nagroda Specjalna Orła Jana Karskiego

dla Aleksieja Nawalnego

Aleksiej Nawalny został laureatem Nagrody Specjalnej Orła Jana Karskiego – informuje Towarzystwo Jana Karskiego. Jak podano, rosyjskiego opozycjonistę uhonorowano jako „walczącego o podstawowe prawa ludzkie i demokratyczną rzeczywistość swej ojczyzny”.

Wiecej TUTAJ


Religijna transformacja francuskich szkół

We Francji wrze wojna o niskiej intensywności, której celem jest radykalizacja edukacji. Minister edukacji, Jean Michel Blanquer, ujawnił, że po obcięciu głowy nauczycielowi, Samuelowi Paty’emu w październiku we francuskich szkołach miało miejsce 800 islamistycznych „incydentów

Wiecej TUTAJ


Kompromitacja IPN. Na awans byłego lidera ONR reagują m.in. Ambasada Izraela i naukowcy z UWr.

9 lutego dr Tomasz Greniuch został p.o. dyrektora Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu. Wiceprezydent miasta: “We Wrocławiu nie ma miejsca dla ludzi wznoszących rękę w nazistowskim pozdrowieniu. Nie ma miejsca dla ludzi kwestionujących Holokaust. Nie ma miejsca dla tępej nienawiści”

Wiecej TUTAJ


Izrael i Góra Świątynna

– pięciu muzułmańskich rywali

Wszyscy wiedzą o żydowsko-muzułmańskim sporze o prawo do władania Jerozolimą, z palestyńskim kłamstwem, że Jerozolima nie odgrywa żadnej roli w judaizmie, a także z proizraelską ripostą, że Koran nie wspomina o Jerozolimie.

Wiecej TUTAJ


Lobby izraelskie sprzyja Ameryce

Kiedy amerykańscy obywatele naciskają na swój rząd, by ten poparł Izrael, niektórzy decydenci w dziedzinie polityki zagranicznej snobistycznie potępiają to jako przedkładanie wąskich priorytetów grupy etnicznej nad bezinteresowne formułowanie polityki zagranicznej. W rzeczywistości jednak, lobby takie jak American Israel Public Affairs Committee (AIPAC) i Christians United for Israel (CUFI) poprawiają politykę zagraniczną USA.

Wiecej TUTAJ


Yad Vashem “głęboko zaniepokojone” wynikiem sprawy polskich historyków

Narodowe Muzeum Holokaustu w Izraelu zabiera głos po tym, jak prof. Barbarze Engelking i prof. Janowi Grabowskiego nakazano przeprosić Filomenę Leszczyńską za rzekome pomówienie jej wuja o działalność w czasie II wojny światowej. Yad Vashem staje w obronie naukowców twierdząc, że próba ograniczenia wolności akademickiej jest “nie do przyjęcia”.

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.