Uncategorized

Corona antysemityzm w Europie gwałtownie rośnie

Stefan Frank


Z niemieckiego przetlumaczyl Sir Google Translate

Podsumujmy najpierw historię: 26 grudnia 2020  roku Izrael zaczął szczepić pierwszych seniorów, lekarzy, pielęgniarki i przewlekle chorych. Dziewięć dni  wcześniej , 17 grudnia,  grupa czterech autorów z  agencji informacyjnej AP w raporcie drukowanym przez główne gazety na całym świecie oskarżyła Izrael o zaniedbanie szczepień Palestyńczyków.

I to pomimo faktu, że zgodnie z Porozumieniem z  Oslo  Autonomia Palestyńska jest odpowiedzialna za szczepienia swoich obywateli. I  chociaż  AP już 12 grudnia – – przed artykułem AP  głosiła,  że nie chce szczepionek Izraela i te też  nie są potrzebne, bo już podjęli środki ostrożności i skierowali wszystko, czego potrzebują, na drogę.

Jak  wiadomo  , Autonomia Palestyńska wysyła również szczepionkę do Jordanii. Prawdopodobnie po to, aby zaszczepić również emerytowanych terrorystów OWP mieszkających w Jordanii, takich jak dwukrotny porywacz samolotów Leila Khaled , zamachowiec z supermarketu  Rasmea Odeh  i  Ahlam Tamimi , odpowiedzialny  za masakrę w Pizzerii Sbarro z  9 sierpnia 2001 roku.

Aby zrzucić winę na Izrael, rzekome organizacje praw człowieka próbują teraz sabotować i tak już powolną kampanię szczepień Autonomii Palestyńskiej, uznając za niedopuszczalną rosyjską szczepionkę Sputnik V, którą zamówili  .  Nienawidzących Izraela nie obchodzi, że ludzie mogą umrzeć demonizując szczepionkę, która jest pozornie  bezpieczna i skuteczna .

„Żydzi, którzy dominują w świecie finansów”

Kampanii szczepień przeciwko Izraelowi towarzyszą teorie spiskowe z repertuaru klasycznego antysemityzmu. Jest na przykład Rodrigo Sousa e Castro, jeden z oficerów, który obalił dyktaturę w 1974 r. Podczas „rewolucji goździków”. Jest bohaterem narodowym Portugalii.

Jak donosi izraelski serwis informacyjny Times of Israel  , między innymi  Sousa e Castro w tweecie z 7 lutego opublikował następującą hipotezę dotyczącą przyczyn niedoboru szczepionek przeciwko COVID-19, który później usunął:

„Żydzi, którzy zdominowali świat finansów, kupili wszystkie szczepionki, których chcieli i teraz je mają. To rodzaj historycznej zemsty. Nie powiem więcej, bo inaczej buldogi syjonistyczne rzucą się na mnie ”.

Zdezorientowaną aluzję należy najwyraźniej rozumieć jako oznaczającą, że Izrael nie tylko kupuje szczepionki potrzebne do zaszczepienia swojej populacji, ale także gromadzi szczepionki, których w ogóle nie potrzebuje, z czystej złośliwości, aby reszta świata miała mniej z nich i wielu jest pustych.

Czasem zdumiewa, jak wiele klasycznych antysemickich obrazów można połączyć ze sobą na tak małej przestrzeni. Mamy tutaj:

  • Żydzi dominują w świecie finansów
  • Żydzi czynią zło ze względu na zło
  • Żydzi potęgują trudności i braki poprzez handel w czasach kryzysu („suwaki”, „spekulanci”, „spekulanci wojenni”).
  • Żydzi szukają zemsty („Stary Testament”)
  • Żydzi działają  kolektywnie  i  przez pokolenia , wspólnie dokonują „historycznej zemsty”

„Nie Żydzi, ale syjoniści mieli na myśli”

Sousa e Castro później usprawiedliwiał się, odnosząc się do „syjonistów” w „Palestynie” i napisał: artykuł, w którym mówił „o syjonizmie i jego zbrodniach w Palestynie”, doprowadził do tego, że „legion nazistowskich syjonistów” nawiedził jego stronę na Twitterze. „Witryna została zdezynfekowana”.

 Ambasador Izraela w Portugalii odpowiedział również na oryginalny tweet Sousa e Castro  na Twitterze:

„Jako dumny buldog syjonistyczny mogę obiecać, że jeśli Izrael opracuje lekarstwo na COVID-19, pułkownik Sousa e Castro będzie miał do niego dostęp, kiedy będzie tego potrzebował”.

Sousa e Castro  odpowiedział :

„Wielkie dzięki. Z jednej strony na próżno starałem się wyjaśnić, że mówienie o Żydach w ogóle było złe i za to przepraszam. Z drugiej strony oferuję lekarstwo Palestyńczykowi na terytoriach okupowanych przez Izrael ”.

Ten rzekomo wspaniałomyślny gest jest oczywiście hipokryzją: nie ma teraz takiego izraelskiego lekarstwa  ,  ani Sousa e Castro nie potrzebuje go  w tej chwili . Gdyby istniał za rok, a Sousa e Castro go wtedy potrzebował, dialog musiałby być prowadzony ponownie, na zupełnie innej podstawie.

Wtedy z pewnością by to zaakceptował, podobnie jak funkcjonariusz Fatahu Saeb Erekat, który oskarżył Izrael o „apartheid”,   ale po chorobie na COVID-19 lubił być leczony w izraelskim szpitalu (niestety, ze względu na swoje wcześniejsze choroby i poważny przebieg choroby, był w stanie nawet izraelskim lekarzom już nie pomagać) – podobnie jak wielu przywódców Fatahu i Hamasu oraz ich krewni  przed nim .

Odniesienie Sousa e Castro do „Palestyńczyka”, który powinien dostać lek, ma na celu przekonanie czytelnika  , że Izrael jest odpowiedzialny za powolny postęp w szczepieniach ludności na terytoriach palestyńskich.

„Nieznajomość historii i faktów”

„Jako obywatel Portugalii wstydzę się tego brzydkiego komentarza emerytowanego pułkownika Sousa e Castro” – mówi Fernando Soares Loja (62 l.), Prawnik w Lizbonie, przewodniczący parafii baptystów, a od 2005 r. Wiceprzewodniczący Komisji ds. Religijna wolność, która doradza rządowi i parlamentowi, naprzeciw  Mena-Watch . „Wiele osób było zaskoczonych tym, co powiedział”.

W jakim środowisku ideologicznym umieściłby Sousa e Castro? „Nie jest komunistą ani nazistą. Wręcz przeciwnie, przez całe życie był blisko z politykami socjaldemokratów i socjalistów ”- mówi Loja. Jego poglądy można wytłumaczyć jedynie „wielką nieznajomością prawdziwej historii i faktów politycznych”.

„Szkoda, że ​​posłużył się starym antysemickim stereotypem, aby wyjaśnić, dlaczego Izrael odnosi sukcesy na obszarze, na którym Portugalia i inne kraje zawodzą.” Sousa e Castro jest w Portugalii, gdzie jego uwagi na temat Izraela i syjonizmu są tam tylko, uważa Loja.

Jednak obraz Izraela, jaki ma ludność, kształtują jednostronne doniesienia prasowe: „Portugalskie media nie informują swoich odbiorców o tym, co się dzieje w Izraelu. Mówią o Izraelu tylko wtedy, gdy jest „arabski nastolatek”, który „walczy z okupacją”. Z tego powodu nawet wykształceni ludzie, jak ten emerytowany pułkownik, nie znają historii Izraela ”.

Większość mieszkańców Portugalii „nigdy nie słyszała o Deklaracji Balfoura”, wskazuje Loja, ani o „wielu próbach zawarcia trwałego pokoju ze swoimi sąsiadami przez Izrael”. „Portugalia to nie Iran, ale media są bardzo stronnicze. Informacje są filtrowane ”.

Ponadto większość populacji nie mówi płynnie po angielsku i dlatego nie otrzymuje międzynarodowych źródeł informacji. To, mówi Loja, „mogłoby wyjaśnić ignoranckie i skandaliczne komentarze tego byłego bohatera, nie usprawiedliwiając ich

„Szkoda, że ​​szczepienie nie zadziałało”

Zniesławienie Państwa Izrael w związku z jego programem szczepień, który odniósł międzynarodowy sukces, ma na celu zmianę wszystkich wiadomości, że Izrael ma się dobrze, w przeciwieństwo. Nigdy nie można powiedzieć nic dobrego o Izraelu. Doskonałym tego przykładem jest Shaun Henrik Matheson, prezenter porannego programu w NRK P13, stacji radiowej norweskiego nadawcy NRK.

Jak podała żydowsko-amerykańska strona internetowa  Algemeiner  , Matheson powiedział swoim słuchaczom, izraelski sukces w szczepieniach byłby dobrą wiadomością, „jeśli pomyślimy tylko o sobie, a wszystkie nadużycia i morderstwa zapomną o popełnieniu Izraelczyków przeciwko narodowi palestyńskiemu”. On kontynuował:

„Więc oczywiście dane z Izraela pokazują, że z ponad miliona w pełni zaszczepionych osób, mniej niż 1000 zostało zarażonych. Bez względu na to, jak to przekręcisz, to dobra wiadomość. Chciałbym tylko, żeby była z innego kraju, jeśli wiesz, co mam na myśli. To prawie tak, jakby życzyć sobie, żeby szczepionka nie zadziałała. Ale nie możesz tego powiedzieć. Przepraszam, rozumiem. Cholera.”

Następnie, według Algemeinera , Matheson przedstawił   obalone pogłoski, że Izrael odmówił podania szczepionki Autonomii Palestyńskiej i powiedział: „Nigdy nie możemy zapomnieć, jakim gównianym krajem jest Izrael, to naprawdę jest niezwykle ważne. Nigdy nie wolno nam zapomnieć, jakim gównianym krajem jest Izrael! ”

Według  Algemeinera  NRK ogłosił, że usunie transmisję z archiwum. Ale moderator nie będzie miał żadnych konsekwencji.


Der Corona-Antisemitismus in Europa nimmt stark zu

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.