Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 10.4 – 11.4


 

10 kwietnia 2021 r.


Neo-naziści zakłócili w środę wirtualne wydarzenie Jom Hashoah, którego gospodarzem był ambasador Izraela we Włoszech, umieszczając na ekranie swastyki, .


Federalne Biuro Śledcze opublikowało zbior przestępstw z nienawiści w języku jidysz i hebrajskim, aby rozszerzyć swój zasięg na społeczności żydowskie w całej Ameryce


Atomowy organ nadzorczy ONZ w piątek poinformował o nowym naruszeniu przez Iran umowy nuklearnej z głównymi mocarstwami w dniu, w którym te mocarstwa spotkały się, aby ożywić porozumienie,


Generalne zamknięcie przejsc granicznych nastąpi na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy podczas Dnia Pamięci i Dnia Niepodległości, a punkty kontrolne i przejścia graniczne będą zamknięte od wtorku o 19:00 do czwartku o północy, jak podał Rzecznik IDF.


Izrael mógł osiągnąć „rodzaj odporności stadnej” i może bezpiecznie złagodzić dalsze ograniczenia, powiedział w sobotę czołowy ekspert.


Irańska telewizja podała w niedzielę, że elektrownia jądrowa w Natanz uległa awarii w sieci elektrycznej. Według raportu nie było obaw co do możliwego wycieku promieniowania i nie było żadnych obrażeń.


Przewodniczący Yaminy, MK Naftali Bennett, wyjaśnił premierowi Izraela Binyaminowi Netanjahu, że woli „całkowicie prawicowy” rząd od jakiegokolwiek innego rządu i zrobi wszystko, czego się od niego zażąda, aby taki rząd utworzyć.


Pomimo opadów deszczu, Kinneret spadł o pięć centymetrów w ciągu weekendu, osiągając 209,105 metrów poniżej poziomu morza, 30,5 cm od górnej czerwonej linii, poinformował w niedzielę Union of Kinneret Cities.


Żydowski republikanin Lee Zeldin ogłasza kandydaturę na gubernatora Nowego Jorku


wieczorem kierowca autobusu pomyłkowo wjechał do arabskiej dzielnicy Isawija we wschodniej Jerozolimie. Palestyńczycy zaatakowali i podpalili autobus. Kierowcy nic się nie stało. Straż pożarna wjechała do dzielnicy pod osłoną dużych sił policyjnych. Zatrzymano 3 sprawców podpalenia.


Szereg ugrupowań proizraelskich, izraelskich urzędników i republikanów w Kongresie zaostrza swoją analizę planów administracji Bidena, aby wznowić finansowanie Autonomii Palestyńskiej i innym grupom pomagającym Palestyńczykom.


11 kwietnia 2021 r.


Sekretarz obrony USA przybywa do Izraela W obliczu napięć związanych z pośrednimi rozmowami nuklearnymi z Iranem Austin spotka się z premierem Netanjahu i ministrem obrony Gantzem. Sekretarz uda się następnie do Niemiec, Belgii i Wielkiej Brytanii, „aby omówić znaczenie międzynarodowych stosunków obronnych i wzmocnić zaangażowanie Stanów Zjednoczonych”


Izraelski przemysł diamentowy wyjątkowo dobrze wychodzi z pandemii koronawirusa, ujawnił raport opublikowany we wtorek przez Ministerstwo Gospodarki.


Przed tegorocznym Dniem Pamięci o Holokauście, który odbył się w dniach 7-8 kwietnia, ponad 400 naukowców i intelektualistów z całego świata podpisało list popierający International Holocaust Remembrance Alliance (IHRA) Working Definition of Antisemitism.


Izrael wydaje sie byc podejrzany z powodu przerwy w dostawie prądu w irańskim podziemnym obiekcie jądrowym w Natanz w niedzielę, zaledwie kilka godzin po uruchomieniu nowych zaawansowanych wirówek zdolnych do szybszego wzbogacania uranu.


Prezydent Tunezji Kais Saied   jest obecnie najbardziej antysemickim przywódcą w świecie arabskim. Ubrany w ideologię lewicy muzułmańskiej, opowiadający się za Bractwem Muzułmańskim i propagujący panarabizm, symbolizuje niebezpieczną kombinację.


93 lekarzy podpisało wspólny list protestacyjny wzywający do powstrzymania się od podawania dzieciom szczepionek Covid-19.


Izraelscy naukowcy są przekonani, że mogą sprawić, że najbardziej śmiercionośny rak mózgu będzie mniej śmiercionośny, po tym, jak wstrzymali wzrost guzów u myszy oraz w modelu laboratoryjnym wykorzystującym ludzkie komórki, blokując dotarcie do nich określonych białek.


Oczekuje się, że American Airlines zaczną latać do Izraela już w maju, a wraz z stopniowym znoszeniem ograniczeń w podróżowaniu do Stanów Zjednoczonych, ceny spadają.


Chińskie szczepionki „nie mają bardzo wysokiego wskaźnika ochrony” – powiedział dyrektor Chińskiego Centrum Kontroli Chorób, Gao Fu, na konferencji w sobotę w południowo-zachodnim mieście Chengdu.


Egipt wstrzymuje rozmowy, aby znormalizować stosunki z Turcją Kair wstrzymuje również dwustronną współpracę w dziedzinie bezpieczeństwa, oskarżając Ankarę o powolne wysiłki na rzecz powstrzymania Bractwa Muzułmańskiego w Turcji, usunięcia tureckich bojowników z ogarniętego konfliktem sąsiada Egiptu, Libii.


NASA nazwała dwa asteroidy na cześć izraelskiej kobiety, która znalazła je podczas miesięcznego programu polowania na asteroidy – podał w piątek Technion – Israel Institute of Technology.


Pogoda w Izraelu


Kategorie: Uncategorized

2 odpowiedzi »

  1. Natanz to najlepsza nowina ostatnich miesięcy. 👍Moment na zniszczenie irańskich wirówek wybrany wręcz po mistrzowsku. Brawo Izrael !

  2. Swastykę na Internecie może powiesić każdy hacker. Antysemita albo i nie.

    Swastyka jest ulubionym symbolem lewicy antysyjonistycznej i każdego prawie muzułmanina, który z natury rzeczy jest też antysyjonistą, czyli antysemitą. Za porównanie Gwiazdą Dawida ze swastyką odpowiedzialna jest lewica europejska, nawet nie muzułmanie. Naziści stosują swastykę jako symbol ich ideologii i nie porównują tak im drogiego symbolu z symbolem znienawidzonego judaizmu.

    Nie można nazwać nazistą każdego antysemitę, bo to całkiem nielogiczne. Ale taka manipulacja umożliwia zręczne fałszerstwa statystyk.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.