Uncategorized

Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro

Przyslala Katharina Dr.Gasinska-Lepsien

Brygady Al Kassam Hamasu uwielbiają świętowanie rocznic dużych ataków terrorystycznych. Masakra w Sbarro, dokonana 9 sierpnia 2001 roku nie jest wyjątkiem. (29 lipca była hebrajska data rocznicy tego ataku.)

Dowodzi to ostatecznego zdeprawowania nie tylko Hamasu, ale wszystkich Palestyńczyków, którzy świętują tę rocznicę. Strona internetowa Brygad Al Aksa opublikowała artykuł pełen zachwytu dla tego wyczynu.

Ten makabryczny artykuł wyolbrzymia liczbę ofiar śmiertelnych, atak wyglądał na jeszcze bardziej “udany” niż był, autorzy twierdzą bowiem, że zginęło 19 ludzi. Fakty są wystarczająco koszmarne – 15 zamordowanych w tym siedmioro dzieci i kobieta w ciąży.

Arabski tekst jest odrażający:

Wywołało to bezprecedensowy nastrój terroru i chaosu wśród Żydów.

-….Ta operacja jest współmierna ze zdolnością batalionu do planowania, przygotowania i sięgnięcia w głąb wroga i w najbardziej bezpieczne miejsce, co zdumiało wroga i uczyniło, że umiłowani i rodzina radowali się (i uzdrowiło to serca wierzących ludzi).

…Mudżahedin wybrał najlepszy czas podczas lunchu w restauracji.  

Hamas sam przyznaje, że obierał za cel Żydów – nie Izraelczyków, nie syjonistów, ale Żydów.   

innym artykule celebrującym “męczeństwo” zamachowca-samobójcy Hamasu autor opisuje szczęście Palestyńczyków, którzy słyszeli o zamachu. „Dżanin przyjął wiadomość demonstracjami i wiecami, na których ludzie błogosławili ten wysokiej jakości proces, który cieszył serca wiernych ludzi”.  

Co ciekawe, w artykule nie wspomniano Ahlam Tamimi, wówczas 20-letniej psychopatki, która wybrała tę restaurację jako cel i towarzyszyła tam zamachowcy przebrana za żydowską kobietę.

Jej opis jazdy arabskim autobusem po jej ucieczce z miejsca zamachu jest perwersyjny i wywołuje mdłości:

Potem, kiedy pojechałam autobusem, Palestyńczycy wokół Bramy Damasceńskiej [w Jerozolimie] wszyscy uśmiechali się. Można było wyczuć, że wszyscy są szczęśliwi. Kiedy wsiadłam do autobusu, nikt nie wiedział, że to ja doprowadziłam [zamachowca do celu]… Czułam się dość dziwnie, bo zostawiłam [zamachowca] ‘Izza Al-Dina, a w autobusie wszyscy sobie nawzajem gratulowali. Nawe nie znali się wzajemnie, niemniej wymieniali pozdrowienia…  Kiedy siedziałam w autobusie kierowca nastawił radio. Ale najpierw pozwól mi opowiedzieć o stopniowym wzroście liczby ofiar. Gdy byłam w autobusie, wszyscy sobie gratulowali… Przyznaję, że byłam trochę rozczarowana, bo miałam nadzieję na więcej ofiar. Niemniej, kiedy powiedzieli “troje zabitych”, powiedziałam “Chwała Allahowi”… Dwie minuty później powiedzieli w radio, że ta liczba wzrosła do pięciu. Chciałam ukryć uśmiech, ale po prostu nie potrafiłam. Chwała Allahowi, to było wspaniałe. Kiedy liczba zabitych ciągle rosła, pasażerowie klaskali.


Widzieliśmy Palestyńczyków świętujących mordowanie Żydów w maju. To nie jest jednorazowe zjawisko – konsekwentnie większość Palestyńczyków okazuje poparcie dla zamachów terrorystycznych po ich dokonaniu, włącznie z zamachami 9/11, które miały miejsce zaledwie miesiąc po Sbarro.


Tutaj widzimy świętowanie po zamachu na synagogę Har Nof w 2014 roku, w którym zamordowano czterech rabinów.  

Ahlam Tamimi nadal żyje w Jordanii. Jest celebrytką – nie mimo swojej morderczej roli, ale dzięki niej. Rodzice zabitego tam dziecka, Malki Roth, którzy teraz obchodzą rocznicę śmierci swojej córki, prowadzą heroiczną i samotną walkę, by przekonać Stany Zjednoczone do bardziej stanowczego żądania ekstradycji Tamimi, ale mimo że król Abdullah odwiedził Waszyngton w zeszłym tygodniu, wydaje się, że niczego w tej sprawie nie zrobiono.

Każdego dnia Hamas pokazuje jak makabryczne i potworne jest to ugrupowanie, ale międzynarodowa społeczność „obrońców” praw człowieka i wszelkiej maści izraelożercy spędzają olbrzymią ilość czasu i wysiłku na próbach udowodnienia, że Izrael najbardziej na świecie łamie prawa człowieka, usprawiedliwiając równocześnie działania i słowa terrorystów Hamasu.

Hamas brags of killing Jewish children 20 years ago at the Sbarro pizza shop

 Elder of Ziyon, 29 lipca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Elder of Zion 
Amerykańksi bloger śledzący antysemityzm. 

Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.