Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 7.11- 8.11kilkuset Izraelczyków demonstrowało w Jerozolimie przeciwko nadmiernej przemocy ze strony policji.


ministerstwo spraw zagranicznych wydało ostrzeżenie dotyczące podróży do Etiopii z powodu eskalacji konfliktu w tym kraju. Zalecono, by wszyscy obywatele Izraela unikali podróży do tego kraju,


Izraelscy naukowcy zidentyfikowali białka koronawirusa, które uszkadzają naczynia krwionośne


Rosyjski ambasador w Syrii Aleksander Jefimow w czwartek ostro skrytykował niedawny ciąg domniemanych izraelskich nalotów na Syrię, mówiąc, że podważają one wspólne wysiłki Kremla i Damaszku na rzecz stabilizacji kraju,


Izrael zdecydował w niedzielę, że w ciągu najbliższych trzech lat 500 Palestyńczyków będzie mogło otrzymać pozwolenie na pracę w branży zaawansowanych technologii w tym kraju.


W niedzielę w lesie Eshtaol wybuchł pożar. Osiem zespołów strażackich i cztery samoloty przybyły na miejsce zdarzenia, aby walczyć z płomieniami.


W niedzielę wieczorem izraelska agencja Mossad udaremniła serię planowanych ataków terrorystycznych na obywateli Izraela za granicą .Według raportu ataki zostały zaplanowane w Afryce, a ich celem byli izraelscy cywile, w tym turyści na safari i biznesmeni.


„Izrael nie powinien liczyć na to, że Biden powstrzyma irański program nuklearny”, ostrzegła była ambasador USA przy ONZ Nikki Haley, wzywając Izrael do samoobrony.IDF rozpoczęło w niedzielę ćwiczenia w północnym Izraelu, w ramach których wezwani zostaną rezerwiści z 36. Dywizji, znanej również jako formacja Ga’ash.


Żydowski pisarz Éric Zemmour  który moze zostać prezydentem Francji, mówi: „Nigdy nie będzie państwa palestyńskiego”„Jeśli Izrael mówi, że Jerozolima jest jego stolicą, to jest stolicą” 


Lapid mówi „nie ma problemu” z konsulatem w Ramallah. Przywódcy polityczni Izraela oświadczyli , że w Jerozolimie „nie ma miejsca” dla konsulatu USA służącego Palestyńczykom.


Prawicowi politycy wezwali izraelskie partie polityczne Yamina i New Hope do poparcia projektu ustawy, która przyznałoby dziesiątkom żydowskich osiedli w Judei i Samarii status prawny.


Prezydent Kolumbii Ivan Duque otworzy we wtorek pierwsze dyplomatycznie akredytowane biuro swojego kraju w Jerozolimie, wieńcząc swoją pierwszą wizytę w Izraelu, która rozpoczęła się w niedzielę.Ten ruch jest uważany za uznanie suwerenności Izraela nad Jerozolimą


Yael Arad, pierwsza w historii izraelska medalistka olimpijska ( judo ), ponownie przeszła do historii w niedzielę, kiedy została pierwszą kobietą wybraną na szefa izraelskiego komitetu olimpijskiego.


Iracy urzędnicy bezpieczeństwa, źródła zbliżone do milicji cytują, że broń użyta do wycelowania w Mustafę al-Kadhimi była wyprodukowana w Iranie


Izrael i Egipt podpisały poprawkę do umowy o bezpieczeństwie między sobą, pozwalającą Egiptowi na zwiększenie obecności sił zbrojnych w rejonie Rafah.


Premier Izraela Naftali Bennett i minister spraw zagranicznych Yair Lapid przedstawili w sobotę jednolity front w sprawie ponownego otwarcia konsulatu USA w Jerozolimie. Przemawiając podczas wspólnej konferencji prasowej Bennett powiedział, że „nie ma miejsca” w Jerozolimie na konsulat USA dla Palestyńczyków


Premier Etiopii oskarżył Izrael o pozwolenie na znalezienie schronienia w Izraelu pewnej liczbie funkcjonariuszy zaangażowanych w masakrę w ich kraju

Siły Obronne Izraela poinformowały, że w najbliższych latach planują przeznaczyć 5 mld szekli na zakup znacznej ilości precyzyjnej amunicji.


syryjskie media poinformowały, że izraelskie siły powietrzne zbombardowały wieczorem cele w rejonie Homs w zachodniej Syrii.


bezzałogowy dron Hamasu zbliżył się do morskiej granicy Strefy Gazy, usiłując ją przekroczyć. Dron został zestrzelony przez system obrony przeciwrakietowej Iron Dome.


 Ben-Gurion University of the Negev upamiętni Dzień Ben-Guriona 10 listopada ceremonią wręczenia nagród z udziałem prezydenta Izraela Isaaca Herzoga w kampusie rodzinnym BGU Marcus


Linie Emirates ogłosiły plany codziennych lotów między Dubajem a Tel Awiwem od 6 grudnia.


Wraz z rosnącymi napięciami między Marokiem a Algierią ,Rabat wyraził zainteresowanie zakupem izraelskiego systemu Iron Dome, aby bronić się przed zagrożeniami z powietrza.

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Dziękuję bardzo fajnie się czyta te informacje są naprawdę zwięzłe i konkretne . Pozdrawiam serdecznie i proszę kontynuować .

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.