Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 27.11- 28.11


Gubernator Missouri Mike Parson, republikanin, i jego żona Teresa Parson planują w przyszłym miesiącu odwiedzić Izrael i Grecję z misją handlową, poinformowało we wtorek biuro gubernatora.


Mieszkaniec Ohio został skazany na sześć miesięcy więzienia, grzywnę w wysokości 50 000 dolarów i rok nadzorowanego zwolnienia po wystosowaniu antysemickich gróźb wobec swoich żydowskich sąsiadów.


Żydowska Federacja Hrabstwa Broward na Florydzie przekazała 32 800 dolarów na pomoc w zapewnieniu opieki medycznej, żywności i czystej wody Żydom w Etiopii oczekującym na aliję i przesiedlenie się do Izraela.


Departament Stanu USA opublikował listę krajów zaproszonych do udziału w wirtualnym Szczycie na rzecz Demokracji w przyszłym miesiącu, z Izraelem wymienionym obok ponad 100 innych krajów. Izrael i Irak były jedynymi zaproszonymi krajami Bliskiego Wschodu.


Armia amerykańska zakończyła trzytygodniowy test baterii przeciwlotniczych Iron Dome w bazie sił powietrznych Andersen na Guam i uznała, że ​​próba zakończyła się sukcesem


Izraelska delegacja medyczna udala sie do Rumuni aby pomóc w walce z COVID-19


Izraelskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek rano, że wykryło pierwszy w kraju przypadek nowego wariantu koronawirusa , który, jak się uważa, ma zwiększoną zdolność do przenoszenia i unikania przeciwciał.Wykryto go u izraelskiej kobiety, która wróciła z Malawi.


szefowa publicznej służby zdrowia dr Szaron Alroy-Preis w rozmowie z premierem poruszyła możliwość całkowitego zamknięcia lotniska Ben-Gurion na tydzień czasu, aby uniemożliwić dotarcie nowej mutacji koronawirusa do Izraela.


Kilka tysięcy Jordańczyków protestowało w piątek przeciwko umowie w sprawie wody za energię podpisanej przez Królestwo Jordanii między Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami.


Żydowski wirusolog Barry Schoub, przewodniczący ministerialnego komitetu doradczego ds. szczepionek na COVID-19 w RPA, powiedział izraelskiemu Channel 12, że na podstawie wstępnych danych z przypadków w RPA wydaje się, że szczepionka nadal będzie chronić większość ludzi przed ciężkim COVID-19.


izraelska łódź patrolowa zatrzymała palestyńską łódź rybacką, która naruszyła granicę strefy połowów przy Strefie Gazy. Ponieważ łódź odmawiała zatrzymania się i poddania kontroli, a następnie członkowie załogi stawili brutalny opór izraelskim marynarzom, aresztowano 5 palestyńskich rybaków.


Palestyńczycy wszczęli zamieszki w rejonie placówki osadniczej Evyatar w środkowej części Samarii. W starciach uczestniczyło około 130 Arabów, którzy podpalili opony i rzucali kamieniami. Do starć doszło także w rejonie miasta Kalkilja w zachodniej części Samarii.


Strażakom udało się przejąć kontrolę nad pożarem, który wybuchł w dwupiętrowym budynku używanym jako schronisko młodzieżowe w północnym mieście Hajfa.


Palestyńczycy obrzucili kamieniami izraelski autobus w pobliżu arabskiego miasta Hizma, na północny wschód od Jerozolimy. Odłamkami szyby ranny został kierowca.


rząd postanowił, że przez dwa tygodnie cudzoziemcy ze wszystkich krajów nie będą mogli wjechać do Izraela, za wyjątkiem szczególnych przypadków zatwierdzonych przez komisję ds. wyjątków.


wiceminister obrony Alon Schuster powiedział, że służby poszukują około 800 Izraelczyków, którzy prawdopodobnie mieli kontakt i mogli być narażeni na infekcję nowym szczepem koronawirusa Omicron


Szwajcaria zabroniła Izraelczykom wjazdu na swoje terytorium, po tym jak Izrael odkrył na swoim terytorium nową mutację koronawirusa Omicron.


 Szef izraelskiej islamistycznej partii Ra’am w sobotę zbagatelizował zagrożenie ze strony programu nuklearnego Iranu, mówiąc, że chociaż zagrożenie było realne, nie było egzystencjalne.


Izrael stał za cyberatakiem na irański system dystrybucji paliwa pod koniec października, który sparaliżował 4300 stacji benzynowych Republiki Islamskiej, według New York Times .


Artyści ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) i Izraela prezentują swoją hebrajską i arabską sztukę kaligraficzną na pierwszej w swoim rodzaju wystawie w Teatrze Jerozolimskim, która będzie czynna od 20 listopada do 30 grudnia.


Nowy minister spraw zagranicznych Niemiec: pierwsza kobieta na stanowisku – i silny zwolennik Izraela


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.