Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 5.11 – 6.11władze Autonomii Palestyńskiej wyraziły obawę, że protesty w obozach dla uchodźców w Dheisheh, Aida i Jibrin, mogą zakłócić obchody chrześcijańskich świąt Bożego Narodzenia w Betlejem. Od kilku dni w tych trzech obozach dla uchodźców trwają protesty przeciwko aresztowaniu kilku młodych mężczyzn przez palestyńskie siły bezpieczeństwa.


palestyńscy terroryści wystrzelili ze Strefy Gazy 2 rakiety w stronę Morza Śródziemnego. Były to testy rakiet.


kuwejcka minister robót publicznych dr Rana Abdullah Al-Fares wydała zarządzenie zakazujące wpływania na wody terytorialne Kuwejtu statków handlowych przewożących towary z Izraela lub płynących z towarami do Izraela. Zakaz obejmuje także statki, które przewożą towary izraelskie do innego kraju.


20 – letnia Arabsko-Izraelska kobieta została skazana na 30 miesięcy więzienia za szpiegostwo na rzecz Hezbollahu.


Premier Izraela Naftali Bennett powiedział w niedzielę, że celem jego rządu jest „wykorzystanie okazji” między rundami rozmów nuklearnych w Wiedniu, aby powiedzieć Waszyngtonowi, że nadszedł czas na „inny zestaw narzędzi”. ” przeciwko postępom Iranu w wzbogacaniu uranu.


Minister spraw zagranicznych Syrii Faisal Mekdad ma w niedzielę odwiedzić Teheran z dwudniową wizytą, podała półoficjalna irańska agencja informacyjna ISNA.Pobyt Mekdada w Teheranie zbiega się z oficjalną wizytą emirackiego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego szejka Tahnoona bin Zayeda Al Nahyana w stolicy Iranu


Dyrektor generalny Ministerstwa Zdrowia profesor Nachman Ash powiedział w niedzielę, że jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, że istnieje niewielkie ryzyko związane z wariantem Omnicron COVID-19.


Szef Mossadu David Barnea wyjechał późnym wieczorem w sobotę do Waszyngtonu, gdzie spotka się z sekretarzem stanu Antony Blinkenem, sekretarzem obrony Lloydem Austinem i innymi wyższymi rangą urzędnikami.Oczekuje się, że Barnea pokaże aktualne dane wywiadowcze zebrane przez Izrael.


Izrael sam podejmie działania przeciwko Iranowi, jeśli społeczność międzynarodowa nie zdoła pokrzyżować nuklearnych ambicji Teheranu środkami dyplomatycznymi, ostrzegł w niedzielę Stany Zjednoczone prezydent Isaac Herzog.


Mossad przygotowuje się do uderzenia w samo serce irańskiego programu nuklearnego


Ambasador Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA) Amir Hayek spotkał się w sobotę z księciem koronnym i de facto władcą Shiekhem Mohammedem bin Zayedem bin Sultanem Al Nahyanem


Panel doradzający Ministerstwu Zdrowia w sprawie pandemii koronawirusa omówi możliwość podania czwartej szczepionki przeciwko koronawirusowi pacjentom z obniżoną odpornością,

Komitet ds. Zamówień Obronnych zatwierdził budżet na zaawansowaną, wysoce precyzyjną i potężną broń uderzeniową oraz systemy obrony przeciwrakietowej do zwalczania Iranu i jego pełnomocników.


lokalna firma Eco Wave Power, która wykorzystuje fale przybrzeżne do wytwarzania energii, juz za pare miesięcy zostanie podłączena do izraelskiego systemu elektroenergetycznego. 


Ponad 400 sierot i 150 wdów uczestniczyło w tym tygodniu w dorocznym zjezdzie Colel Chabad Chanukah w hotelu Ramada w Jerozolimie. Trzydniowy zjazd obejmował posiłki, imprezy, jednodniowe wycieczki oraz programy rozrywkowe dla dzieci i młodzieży.


palestyński terrorysta staranował samochodem izraelskiego ochroniarza na punkcie kontrolnym Te’enim przy mieście Tulkarem w zachodniej części Samarii. Ochraniarz został umiarkowanie ranny. Pozostali pracownicy przejścia zastrzelili napastnika


minister obrony Benny Gantz nakazał rano podniesienie poziomu czujności na wszystkich punktach kontrolnych w Judei i Samarii.


dowódca Izraelskich Sił Powietrznych gen. Amikam Nurkin podjął decyzję o przywróceniu od jutra pełnej eksploatacji myśliwców F-15


doszło do gwałtownych palestyńskich wystąpień w Dżeninie na północy Samarii, gdzie mieszkańcy protestowali przeciwko władzom Autonomii Palestyńskiej.


Na górze Hermon odnotowano pierwszy śnieg w tym sezonie zimowym.


Irański okręt wojenny wywrócił się w suchym doku w Bandar Abbas.


Dyrektor Generalny izraelskiego Ministerstwa Zdrowia Nachman Ash: Możliwość przymusowych szczepień


minister obrony Benny Gantz nakazał rano podniesienie poziomu czujności na wszystkich punktach kontrolnych w Judei i Samarii.


Premier Izraela Naftali Bennett ma być gospodarzem trójstronnego szczytu Izrael-Cypr-Grecja 7 grudnia w Jerozolimie z udziałem prezydenta Cypru Nicosa Anastasiadesa i premiera Grecji Kyriakosa Mitsotakisa.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.