Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


“Pomniejsze wtargnięcie” było wielkim błęde

Trwają efekty katastrofalnej konferencji prasowej prezydenta Bidena z zeszłego tygodnia. Departament Stanu w dzień później nakazał rodzinom amerykańskiego personelu dyplomatycznego na Ukrainie opuszczenie kraju, ostrzegając, że Stany Zjednoczone „nie będą w stanie” ewakuować swoich obywateli w wypadku rosyjskiej inwazji. 

Wiecej TUTAJ


Zostań wolontariuszką/wolontariuszem akcji Żonkile

Jeśli chciałbyś/abyś wesprzeć nas podczas tegorocznej akcji Żonkile, zapoznaj się z poniższymi informacjami i uzupełnij formularz zgłoszeniowy.

Wiecej TUTAJ


Izaak realizuje Abrahama

Trwają efekty katastrofalnej konferencji prasowej prezydenta Bidena z zeszłego tygodnia. Departament Stanu w dzień później nakazał rodzinom amerykańskiego personelu dyplomatycznego na Ukrainie opuszczenie kraju, ostrzegając, że Stany Zjednoczone „nie będą w stanie” ewakuować swoich obywateli w wypadku rosyjskiej inwazji. 

Wiecej TUTAJ


Czy kraje europejskie mają swoje cechy narodowe?

Turyści mają skłonność do stereotypów na temat cech narodowych i tak Anglicy są snobami, Francuzi mają swój styl, Niemcy są poważni, a Włosi radośni, lub inne wariacje w oparciu o tą listę. Co ciekawsze, osoby refleksyjne również mają wiele do powiedzenia na ten temat, czasami pisząc na ten temat obszerne tomy. Czy historycy, socjologowie i antropolodzy Europy osiągnęli konsensus co do tych narodowych cech charakteru? A co z ich najbliższymi sąsiadami na Bliskim Wschodzie? Sondaż wykazał całkowity chaos.

Wiecej TUTAJ


Wisława Szymborska

Dziesięć lat temu zmarła Wisława Szymborska. „Mapa” to ostatni wiersz, jaki napisała. Pracowała nad nim jeszcze na kilka dni przed śmiercią, decydując, że ma się ukazać w „Tygodniku Powszechnym”. . Aby przeczytac wiersz musisz byc prenumerantem!

Caly wiersz TUTAJ


Potrzeba skoncentrowania uwagi na zachodnim islamizmie

Trochę tła: islamizm na Zachodzie zwrócił na siebie uwagę opinii publicznej za sprawą palenia książek i radykalnych wypowiedzi, które towarzyszyły atakom w latach 1988-89 na Salmana Rushdiego i jego powieść “Szatańskie wersety”. Edykt śmierci ajatollaha Chomeiniego po raz pierwszy uświadomił zachodniej opinii publicznej, wzbudzając niemały szok, że rosnąca po cichu populacja muzułmanów stwarza problemy cywilizacyjne, których nie mają, powiedzmy, Chińczycy, Hindusi czy chrześcijańscy Afrykanie.

Wiecej TUTAJ


Czciciele zbrodniarzy

16 grudnia 2021 r. śledczy IPN przesłuchali redaktorkę portalu Jewish.pl Katarzynę Markusz. Instytut sprawdzał możliwość popełnienia przestępstwa podważania zbrodni nazistowskich na Polakach poprzez wpis o treści: „Dla Polaków nie powstały nigdy obozy masowej zagłady, w czasie wojny mogli chodzić po ulicach, pracować, żyć. Nikt ich nie zabijał za to, że są Polakami. Polskich Żydów zginęło 90%, a etnicznych Polaków 10%”.

Wiecej TUTAJ


Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie

Związek Radziecki stopniowo rozwijał politykę szkalowania Izraela. Głównym celem było użycie tego kraju jako broni w zimnej wojnie przeciwko USA i Zachodowi. Dla osiągnięcia tego celu Sowieci musieli stworzyć palestyńską tożsamość narodową, która do tego czasu nie istniała, oraz narrację, że Żydzi nie mają żadnych praw do tej ziemi i są najeźdźcami. 

Wiecej TUTAJ


 Die Neue Synagoge: cyfrowy koncert

Film zrealizowany przez Fundację Bente Kahan w 2021 roku. Bente Kahan i NFM Orkiestra Leopoldinum wystąpili w wirtualnej rekonstrukcji zburzonej w 1938 r. podczas Nocy Kryształowej Nowej Synagogi w Breslau przygotowanej pod kierunkiem prof. Piotra Kuroczyńskiego (Fachhochschule Mainz). Premiera filmu jest częścią obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Holokaustu w 2022 roku. Film powstał w ramach projektu „Nauka o Holokauście dla lepszej przyszłości (przeciwdziałanie ksenofobii i wykluczeniu)” finansowanego przez Gminę Wrocław (www.wroclaw.pl).


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.