Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Przeciwstawianie się Putinowi jest czymś więcej niż sympatią dla słabszego

Rosja, Chiny i Iran tworzą nową oś zła, która grozi wolnemu światu. Tym, co jest potrzebne teraz, jest polityka oporu wobec całej trójki

Wiecej TUTAJ


Lista wstydu. Zobacz, które firmy odmawiają bojkotu i nie wycofują się z Rosji

Setki firm wycofały się z Rosji, ale coraz silniej widać, kto idzie w przeciwnym kierunku. Wśród najbardziej jaskrawych przykładów są Nestlé, Auchan, Decathlon i Leroy Merlin. Konsumenci naciskają, ale firmy wolą liczyć pieniądze

Wiecej Tutaj


Wojna w Ukrainie. “To uzasadnione cele”. Ławrow odgraża się 

szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow w prokremlowskiej telewizji zapowiedział, że wszelkie transporty z bronią, które zmierzają na Ukrainę, mogą być “uzasadnionym celem ataku”

Wiecej TUTAJ


Wymyślanie dyskryminacji tam gdzie jej nie ma – Hussain Abdul-Hussain

Orędownicy polityki tożsamości widzą dyskryminację tam, gdzie jej nie ma, zarówno w Ukrainie, jak i w Izraelu. To, co tłumek wyznawców polityki tożsamości błędnie przyjmuje za rasizm, jest w rzeczywistości traktowaniem ludzi zgodnie z ich obywatelstwem, a takie podejście jest kamieniem węgielnym demokratycznego porządku.  

Wiecej TUTAJ


Pomyłka Rosji. Zamiast prezydenta Joe Bidena, sankcjami objęto jego ojca, który nie żyje od 20 lat

Rosja ogłosiła nałożenie sankcji na amerykańskich polityków. Na liście osób, które zostały nimi objęte, oprócz Josepha Robinettea Bidena znaleźli się: sekretarz stanu Anthony Blinken, dyrektor CIA William Burns oraz Hillary Clinton.

Wiecej TUTAJChińskie państwowe media zmieniają narrację w sprawie inwazji na Ukrainę

Chińskie media zaczęły informować o ofiarach w wojnie prowadzonej w Ukrainie, odchodząc od wcześniejszej narracji, która odpowiadała relacjom płynącym z Moskwy. Państwowe media w Chinach zrelacjonowały m.in. ostrzał rosyjskiego czołgu do cywilów w Mariupolu. Zwrot w dotychczasowej narracji odnotowały już zachodnie media.

Wiecej TUTAJ


Marcowy wiatr

Nagranie robocze sprzed kilku lat. Przejmujący utwór o Marcowych rozstaniach, który powstał na potrzeby niezrealizowanego jeszcze musicalu o Marcu ’68. Solo (rzadkość): Waldemar Sutryk, który akompaniuje grupie na fortepianie. This is a work video recorded several yars back. The song reminds us about the March 1968 where tens of thousands of Jews were expelled from Poland living everyth8ing (Polish citizenship includd) behind them. It depicts the difficult time of saying good bye to friends and Poland. Rare solo: Waldemar Sutryk (the Choirmaster).


Amnesty International przyznaje, że chce zniszczenia Izraela

Ludzie, którzy zwracali uwagę na etyczny upadek Amnesty International, od dawna wiedzieli, że ta NGO ma problem z Żydami i pomaga tym, którzy dążą do zniszczenia żydowskiego państwa. Nawet napisałem 200 stronicowy raport na ten temat. Teraz jednak, kiedy usłyszeliśmy to bezpośrednio od nich samych, nie ma więcej żadnych wątpliwości. Amnesty International zdecydowała, że na planecie nie ma miejsca na jedno maleńkie państwo żydowskie. Amnesty może temu zaprzeczać, ale dzisiaj tak kiedyś szanowana NGO jest bez osłonek organizacją antysemicką.

Wiecej TUTAJ


Muzeum Auschwitz: głos prezydenta Ukrainy może popłynąć z Miejsca Pamięci

Głos prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełeńskiego, w obliczu rosyjskiej inwazji, licznych zbrodni wojennych i ludzkiej tragedii, może popłynąć z Muzeum Auschwitz – oświadczyła w poniedziałek instytucja odnosząc się do doniesień mediów z Izraela o odmowie udzielenia mu głosu przez instytut Yad Vashem.

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.