Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu . 12.5 – 13.5


Wiele rzeczy nieżyjącej już sędzi Sądu Najwyższego Ruth Bader Ginsburg zostało sprzedanych na niedawnej aukcji, przynosząc ponad 800 000 dolarów


 Amerykańska Izba Reprezentantów uchwaliła we wtorek ponadpartyjną ustawę o przyznaniu Medalu Honoru Kongresu Benjaminowi Ferenczowi, ostatniemu prokuratorowi z procesów norymberskich.


Palestyńczyk w wieku 20 lat wykrzyknął „ Allahu Akbar” (Bóg jest wielki) i w środę wieczorem pobiegł na funkcjonariuszy policji na Starym Mieście w Jerozolimie. Został zastrzelony przez policję.


Minister spraw obywatelskich Autonomii Palestyńskiej Hussein al-Sheikh ogłosił w czwartek, że AP przeprowadzi niezależne śledztwo w sprawie zastrzelenia dziennikarza Al Jazeery Shireen Abu Akleh w Jenin w środę.


 izraelskie siły bezpieczeństwa aresztowały dwóch podejrzanych wspólników terrorystów, którzy przeprowadzili śmiertelny atak terrorystyczny 5 maja w Elad.

urzędnicy izraelscy powiedzieli, że odmowa Autonomii Palestyńskiej przekazania kuli, która zabiła dziennikarza Al-Jazeera, Sheerinę Abu Akala, budzi podejrzenia, że to Palestyńczycy ​​są odpowiedzialni za śmierć dziennikarki.


Palestyńczycy wszczęli zamieszki przy arabskiej dzielnicy Isawija we wschodniej Jerozolimie.


Izraelski Związek Piłki Nożnej: izraelscy fani piłki nożnej mogą uczestniczyć w Mistrzostwach Świata w Katarze


Uniwersytet w Tel Awiwie nazwał nowe centrum sportowe na cześć kanadyjsko-izraelskiego biznesmena i filantropa Sylvana Adamsa podczas specjalnej ceremonii w środę.


Przywódca Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas w czwartek zobowiązał się do podjęcia działań przeciwko Izraelowi przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze w związku ze śmiercią  dziennikarki  Al Jazeera Shireen Abu Akleh w Jenin w środę.


Rosja prawdopodobnie przymknęła oko na syryjskie i irańskie transfery rosyjskiej broni do Hezbollahu w Libanie, ocenia nowy raport izraelskiego centrum badań nad obronnością.


 Szef Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) Rafael Grossi powiedział, że Iran nie współpracuje w pełni w sprawie cząstek uranu znalezionych w starszych, niezadeklarowanych miejscach.


prezydent Isaac Herzog spotkał się z ekwadorskim prezydentem Lasso Guillermo


minister zdrowia Nitzan Horowitz i minister finansów Avigdor Liberman podjęli decyzję o dodaniu do systemu opieki zdrowotnej 28 nowych specjalistycznych urządzeń medycznych, co poprawi dostęp do opieki zdrowotnej na peryferyjnych obszarach Izraela i skróci kolejki do badań w całym kraju.


przedstawiciele ministerstwa obrony spotkali się w Waszyngtonie z zastępcą sekretarza obrony USA dr William A. LaPlante.


Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała raport według którego 64% dorosłych Izraelczyków ma nadwagę. Problem ten dotyczy także 7% młodych Izraelczyków w wieku od 7 do 15 lat.


wojska izraelskie wzięły udział w strzelaninie z bojownikami palestyńskimi podczas nalotu na miasto Bruqin na Zachodnim Brzegu w pobliżu Jenin.


Po raz pierwszy od 2014 roku Izrael nie zakfalifikowal sie do finału Eurovision Song Contest 2022


Izraelski oficer został ciężko ranny w strzelaninie między siłami izraelskimi a palestyńskimi bandytami po Jenin podczas nalotu na dom podejrzanego o terroryzm.


Zmarl długo schorowany władca Zjednoczonych Emiratów Arabskich, szejk Khalifa bin Zayed Al Nahyan, Miał 73 lata


Jordański minister spraw zagranicznych Ayman Safadi powiedział że ​​„Izrael nie ma suwerenności nad świętymi miejscami w Jerozolimie”.


Proponowane ustawodawstwo USA pociąga Jordanię do odpowiedzialności za niepowodzenie ekstradycji terrorysty Hamasu


w Jerozolimie doszło do zamieszek podczas pogrzebu dziennikarki Shireen Abu Alkeh. Izraelscy policjanci interweniowali, gdy uczestnicy konduktu pogrzebowego wywiesili palestyńskie flagi. Aresztowano 6 osób. Dalsza część pogrzebu przebiegła spokojnie.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.