Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 30.5 – 31.5


Rodzina izraelskiego funkcjonariusza policji, który zginął w zamachu terrorystycznym w południowym Izraelu w 2011 roku, złożyła pozew przeciwko terrorystycznej organizacji Hamas o wartości 18 milionów dolarów.


Izraelskie Biuro Antyterrorystyczne ostrzegło w poniedziałek przed „namacalnym zagrożeniem” dla bezpieczeństwa Izraelczyków w Turcji, wzywając podróżnych do zachowania szczególnej czujności.


Izrael przyspieszył rozmieszczenie swoich systemów obrony przeciwlotniczej z powodu obaw, że Iran może wziąć odwet za zabójstwo wysokiego rangą oficera Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej w Teheranie z 22 maja

Administracja Bidena zrezygnowała z planów ponownego otwarcia konsulatu we wschodniej Jerozolimie, który de facto służył jako misja dla Autonomii Palestyńskiej, i zamiast tego podejmuje alternatywne kroki w celu zacieśnienia więzi z Autonomią Palestyńską.


policja jerozolimska poinformowała, że w Paradzie Flag wzięło udział około 70 tys. osób, a 60 zostało aresztowanych za różne zakłócenia pokoju, w tym rzucanie kamieniami, odpalanie fajerwerków i bójki.


Arabowie obrzucili różnymi przedmiotami uczestników Marszu Flag, przechodzących przez Stare Miasto w Jerozolimie.


Arabowie wypuścili drona z podwieszoną palestyńską flagą, który przeleciał nad paradą urządzoną z okazji Dnia Jerozolimy. Policjanci zastrzelili drona i zabezpieczyli go dla potrzeb dochodzenia.


Minister finansów Avigdor Liberman (Yisrael Beytenu) zaproponował zmiany w harmonogramie wakacji szkolnych, które upodobniłyby go do systemu szkół haredi,


Zjednoczone Emiraty Arabskie wezwały władze izraelskie do zmniejszenia awantur na Wzgórzu Świątynnym, dzień po tym, jak rekordowej liczbie Żydów pozwolono odwiedzić święte miejsce w Dniu Jerozolimy.


Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej stwierdziła w swoim najnowszym raporcie na temat irańskiego programu nuklearnego, że ​​na dzień 15 maja 2022 r. całkowite wzbogacone zapasy Iranu wynosiły 3809,3 kg”.


minister gospodarki i przemysłu Orna Barbiva podpisała w Abu Dabi pierwszą kompleksową umowę o wolnym handlu między Izraelem i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.


minister energetyki Karine Elharrar ogłosiła otwarcie nowego przetargu na koncesje na poszukiwanie gazu ziemnego na Morzu Śródziemnym.


palestyński terrorysta rzucił bombę zapalającą w izraelskich żołnierzy w pobliżu Hebronu w Judei.


Siły Obronne Izraela przeprowadziły na Cyprze ćwiczenia symulujące lądowanie głęboko wewnątrz terytorium Libanu.


minister spraw zagranicznych Jair Lapid spotkał się ze swoim surinamskim odpowiednikiem Albertem Ramchandem Ramdin, który powiedział, że Surinam otworzy ambasadę w Jerozolimie.


Arabsko-izraelski sędzia Sądu Najwyższego George Karra zakończył swoją kadencję jako sędzia w niedzielę.


Organizacja terrorystyczna Hezbollah przemyca narkotyki z Syrii do Europy z pomocą reżimu Assada 


Siły izraelskie aresztowały dwóch podejrzanych w Samarii w poniedziałek wieczorem po znalezieniu improwizowanego ładunku wybuchowego (IED) w ich pojeździe.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.