Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Prezydent Andrzej Duda mało rozumie

Zderzenie treści przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy wygłoszonego 10 lipca w Częstochowie, o czym media się rozpisują, z rzeczywistością – jest doświadczeniem nie tyle ciekawym, ile raczej żenującym. Jego przemówienie (dostępne na stronie prezydent.pl), wychwalające Tadeusza Rydzyka w zestawieniu z degradacją autorytetu kościoła i radykalnym spadkiem praktyk religijnych wprawiło mnie w osłupienie.

Wiecej TUTAJ


Nie krytykować i nie kłócić się 

Baal HaSulam napisał, że krytyka jest kluczem do sukcesu i rozwoju w dziedzinie myśli. Dlaczego na warsztatach jest odwrotnie, zabroniona jest krytyka i spory, przy jednoczesnym prowadzeniu osobistego dialogu?

Wiecej TUTAJ


Zapraszamy na Marsz Pamięci 22 lipca 1942

Przed 80 laty warszawska społeczność żydowska niemal przestała istnieć. W lecie 1942 roku Niemcy wywieźli do Treblinki blisko 300 tysięcy Żydów. Zapraszamy do udziału w corocznym Marszu Pamięci, upamiętniającym zamordowanych mieszkańców getta warszawskiego.

Wiecej TUTAJ


Cel stworzenia człowieka 

Baal HaSulam napisał, że natura i Stwórca według gematrii mają tę samą wartość liczbową, dlatego nie ma między nimi różnicy. Stwórca – to jest właśnie natura, i na odwrót.

Wiecej TUTAJ


O milimetr od antysemityzmu. Rozmowa z Adamem Michnikiem

Nigdy nie upowszechniałem stereotypu Polski jako kraju antysemickiego – mówił Adam Michnik w 2011 roku.

Wiecej TUTAJ


Czy Władimir Putin jest racjonalny?

Rosjanie nie wierzą w demokrację. Sądzą, że tylko mocny człowiek, jak Iwan Groźny, Piotr Wielki czy Józef Stalin, może ich ochronić przez anarchią, a Rosja musi być imperium, „wieliką dierżawą”, musi się sprzeciwiać Ameryce – mówi w wywiadzie Richard Pipes, historyk, znawca Rosji, były doradca prezydenta Ronalda Reagana.

Wiecej TUTAJ


Sensacyjne odkrycie. W Chełmie odnaleziono jedną z najstarszych macew na ziemiach polskich

Sensacyjne odkrycie w Chełmie. Odnaleziono tam średniowieczną macewę. Jest to jedna z najstarszych macew odnalezionych na ziemiach polskich.

Wiecej TUTAJ


“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela

Ogromna większość Palestyńczyków daje jasno do zrozumienia, że nie wierzy w “rozwiązanie w postaci dwóch państw” i wolałaby, aby grupa terrorystyczna Hamas zastąpiła Autonomię Palestyńską kierowaną przez Mahmouda Abbasa.

Wiecej TUTAJ


Lata w ukryciu

Autor “Dziewczynki z wycinanki”, Bart van Es, miał bardzo osobisty powód, aby napisać tę książkę. Jego rodzina w czasie wojny była zaangażowana w pomoc w ukrywaniu Lientje, młodej żydowskiej dziewczyny i wspierała ją także przez kilka lat po wojnie.

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Zalosny jest ten Michnik z jego ”nienawidzeniem grzechu i kochaniem grzesnika”.- i co, ciagle go za ”.. o.Zyda” uwazaja

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.