Uncategorized

Wyobraź sobie, że Bibi wysłał tę wiadomość do Bidena

Przyjaciele rzeczywiście powinni być wobec siebie szczerzy.


RABIN DOV FISCHER

Joe Biden wysłał wiadomość do premiera Izraela Benjamina Netanyahu. W swoich publicznych komentarzach Biden złamał wszystkie międzynarodowe protokoły i powiedział Netanyahu, jak prowadzić wewnętrzne sprawy Izraela.

Izrael ma bardzo wadliwy Sąd Najwyższy, który rządzi autokratycznie i unieważnia każdą decyzję Knesetu, którą wybierze. Rząd Netanyahu próbuje zdemokratyzować system sądowniczy. Ale ponieważ lewica kontroluje izraelskie i amerykańskie media, serwisy informacyjne w obu krajach relacjonują reformy sądownictwa tak, jakby były faszystowskim przejęciem władzy.

Joe Biden zdaje się z tym zgadzać. Wtrącił się więc, mówiąc, że jest przyjacielem Netanyahu od 40 lat, a przyjaciele czasem muszą być ze sobą szczerzy.

“Jak wielu silnych zwolenników Izraela, jestem bardzo zaniepokojony. Martwię się, że oni postawią sprawę jasno. Nie mogą kontynuować tej drogi. W pewnym sensie dałem to do zrozumienia” – powiedział prezydent.

Bibi odpowiedział : “Znam prezydenta Bidena od ponad 40 lat i doceniam jego wieloletnie zaangażowanie w sprawy Izraela. Sojusz między Izraelem a Stanami Zjednoczonymi jest niezłomny i zawsze przezwycięża sporadyczne nieporozumienia między nami.”

Dodał jednak, że “Izrael jest suwerennym krajem, który podejmuje decyzje w oparciu o wolę swojego narodu, a nie w oparciu o presję z zagranicy, w tym od swoich najlepszych przyjaciół”.

Bibi zachował się dyplomatycznie. Ale wyobraźmy sobie, że Bibi odpowiedziałby w ten sposób:

“Drogi Joe, znamy się od 40 lat i cenię naszą przyjaźń. Byłem raczej zaskoczony, że ostatnio wtrąciłeś się w wewnętrzne sprawy Izraela, mówiąc nam, jak zachować naszą demokrację. My po prostu próbujemy wprowadzić równowagę po 30 latach sądowej tyranii”.

“Joe, właśnie powołałeś do swojego Sądu Najwyższego kobietę, która nie potrafi zdefiniować, czym jest kobieta. W twoim systemie wszystko, co musiałeś zrobić, to nominować ją i uzyskać Senat – kontrolowany przez twoją partię – aby zastosować się i potwierdzić ją.

“W przeciwieństwie do tego, w naszym kraju wybrani przedstawiciele narodu nie kontrolują obecnie procesu wyboru sędziów. Raczej sędziowie samonapędzają się i kontrolują Sąd Najwyższy jako zamknięty sklep. Gdybyście mieli samonapędzający się system, który próbujemy naprawić, sędziowie Alito, Thomas, Gorsuch, Kavanaugh i Barrett dodawaliby lub wetowali nowych sędziów do waszego sądu. Twój kandydat nigdy nie dotarłby do pierwszej bazy.

“Ale Joe, muszę powiedzieć trochę więcej, ponieważ przyjaciele czasami muszą być szczerzy z przyjaciółmi dla ich własnego dobra. Jestem bardzo zaniepokojony, Joe, tym co dzieje się w Ameryce. Twój kraj nie może dalej podążać tą drogą. Ponieważ czujesz się swobodnie, aby powiedzieć nam, jak rządzić naszym krajem, oto niektóre z moich obaw.

“Gaza jest rządzona przez Hamas na naszej południowo-zachodniej granicy. Liban i Hezbollah są na naszej północno-zachodniej granicy. Syria jest obok. Mahmoud Abbas i jego Autonomia Palestyńska są na naszej wschodniej granicy. Tak więc kontrolujemy nasze granice, bo musimy. Czytałem o milionach ludzi nielegalnie przekraczających waszą południową granicę. Podpowiadamy, jak temu zapobiec.

“Rozumiem również, Joe, że w waszych szkołach małe dzieci są uczone o transpłciowości, a nawet osoby trans czytają im książki. Chociaż nasze społeczeństwo nie dyskryminuje ze względu na płeć, nasze programy szkolne są inne. Nasi rodzice nie czują, że muszą krzyczeć na posiedzeniach rady szkoły, aby chronić swoje dzieci. Nasze szkoły i podręczniki nie są przesiąknięte krytyczną teorią rasy i intersekcjonalizmem.

“Nie, że twoje szkoły są naszą sprawą, Joe, ale nasze dzieci wychodzą z nich czytając i pisząc, wyszkolone w matematyce i technologii, znając swoją historię i przygotowując się do wielkich rzeczy.

“Nasza populacja dziewięciu milionów jest mniej więcej wielkości Nowego Jorku. Dzięki naszemu systemowi edukacji, ta mała populacja widziała, jak nasze dzieci dorastają tworząc lub przyczyniając się do niezwykłego wachlarza cudów high-tech. Wszystko bez studiów transgenderowych.

“Joe, słyszymy o sobotnich nocach w Chicago i wzroście przestępczości w waszych wewnętrznych miastach. Z pewnością mamy tu też przestępczość, ale nasze miasta są całkiem bezpieczne. Mamy wyzwania w południowym Tel Awiwie, gdzie udało się przedostać kilku nielegalnym imigrantom. Podjęliśmy kroki w celu odebrania tych ulic, ale nasz Sąd Najwyższy na razie nas powstrzymał. Niemniej jednak, możemy doradzać wam .

“Oczywiście, od czasu do czasu mamy do czynienia z terroryzmem ze strony arabskich muzułmanów. Ale mamy bezpieczne ulice i bezpieczny transport publiczny. Nasi obywatele nie spychają innych z peronów do nadjeżdżających pociągów. Nie mamy nie-terrorystów dokonujących masowych strzelanin w szkołach czy centrach handlowych. To nie jest tak, że w Izraelu nie ma broni, Joe. Mamy mnóstwo broni. W końcu mamy do czynienia z arabskimi muzułmańskimi terrorystami. Po prostu nie używamy broni przeciwko sobie nawzajem.

“Może to dlatego, że mamy lepsze programy leczenia chorych psychicznie. Może dlatego, że nasze społeczeństwo jest bardziej tradycyjne, z większym szacunkiem dla rodziców i autorytetów.

“Twój problem z przestępczością w mieście to naprawdę nie moja sprawa, Joe. Ale ponieważ jesteśmy takimi dobrymi przyjaciółmi, dzielącymi się troskami, martwię się o twój kraj. Martwię się, czy uda ci się go dobrze zorganizować. Nie możesz kontynuować tej drogi.

“Zajmuję się wieloma rzeczami, Joe, takimi jak upewnienie się, że pociągi się nie wykoleją, nasze matki mają odpowiedni dostęp do mleka dla niemowląt, wydobywamy wszystkie dostępne zasoby energetyczne, a nasz system bankowy jest kompetentnie regulowany – ale zakładam, że masz już te rzeczy pod kontrolą. To łatwe rzeczy.

“Jeszcze raz dziękuję za dobre rady dotyczące tego, jak Izrael powinien się rządzić. Mam nadzieję, że odwzajemniłem się kolegialnie. Od tego są przyjaciele.

“Bibi”.

Rabin Dov Fischer, profesor prawa, wiceprezes i starszy współpracownik rabiniczny w Coalition for Jewish Values, jest starszym redaktorem stowarzyszonym w The American Spectator.

Wyobraź sobie, że Bibi wysłał tę wiadomość do Bidena

Kategorie: Uncategorized

8 odpowiedzi »

 1. ml – “Ostroznie wiec z tym wysmiewaniem sie z Netanyahu, madrosci wyniesione ze Sredniowiecznego Getta zeby nie obrazac Wielmoznego Biskupa nie zawsze mozna uzywac.”

  Kto sie wysmiewa z Netaniahu? Przeciez Netaniahu jest NAJSPRYTNIEJSZYM izraelskim politykiem, jednego dnia potrafi przekonanac swoich wiernych ze 2+2=3 a nastepnego dnia ze 2+2=5!
  Przeciez nie tak dawno przyrzekal ze bedzie premierem tylko 2 kadencje, ze gazety nie szukaja korupcji wsrod politykow, a gdy chcial zajac miejsce Olmerta przy korycie to twierdzil ze polityk przeciwko ktoremu toczone jest sledztwo nie moze byc premierem i jego wierni bili mu potezne brawa:
  https://youtu.be/MNKVu2GbssM
  https://youtu.be/2mjG71Zb22o

  A teraz, gdy jest najdluzej sprawujacym wladze premierem i nie chce odejsc od koryta mowi zupelnie na odwrot i jego wierni nie tylko bija mu jeszcze wieksze brawa, ale twierdza ze krytyka Netaniahu to “madrosci wyniesione ze Sredniowiecznego Getta zeby nie obrazac Wielmoznego Biskupa nie zawsze mozna uzywac”.
  Geniusz!

 2. Netanyahu oparl sie Obamoidowi, a fryzjerczyk Lapid oddal pod presja Bidena izraelskie pola gazowe Libanowi, czego skutki widac chociazby dzisiaj. Ostroznie wiec z tym wysmiewaniem sie z Netanyahu, madrosci wyniesione ze Sredniowiecznego Getta zeby nie obrazac Wielmoznego Biskupa nie zawsze mozna uzywac.

 3. Yossi Ha Yored
  I gdyby Biden( którego nie cierpię )
  popełnił ponownie podobny kardynalny
  błąd i nie przeprosił Mości Pana Nataniahu,
  nasz wszech mogący Premier powinien
  wysłać dwie religijne jednostki komando pod wodza Marszałka Ben Gwir, zdobyć i
  zawładnąć Woszynktonem i NY i tam
  tam zamienić faszystowski reżym lewicy na
  faszystowski reżym prawicy.

 4. Myślę że Bibi zanim wysyła tą ostatnią
  odpowiedź do Bidena powinien poradzić się
  Trumpa. Jego odpowiedź: Zostaw to, Biden
  zignoruje Cię tak jak to robi ze mną.
  Ale co Ci zależy, przecież i tak robisz to samo co On.

 5. Popieram ten pomysł, YHY. Biden w taki sam sposób sposób rzucił Saudię Arabię w objęcia kartelu surowców BRICS (nazwa tymczasowa) i praktycznie na drugą stronę barykady. Saudia jednak nie obawia się że USA nie sprzeda im samolotów. A jak nie USA, to Rosja. A jak nie to Chiny. Świat jest zawalony bronią na sprzedaż.

  Biden też myśli że Izrael jest kolonią amerykańską. To prawda dopóki USA jest supermocarstwem.

  Zdrowy rozsądek wskazuje że Izrael powinien oddalić się od gnijącego imperium amerykańskiego, zaoferować swój potencjał intelektualny blokowi chińskiemu i przyłączyć się do kartelu BRICS jako producent gazu ziemnego.
  Naturalnie taki manewr może być kosztowny politycznie. Ale lepiej teraz niż w środku zbliżającej się detronizacji dolara jako waluty handlu międzynarodowego. A ta zbliża się szybko, zwiastując dramatyczny spadek poziomu życia Amerykanów i ciężki kryzys gospodarczy świata zachodniego.

 6. A ja mysle ze Bibi powinien zagrozic Bidenowi ze jesli bedzie sie wtracal w wewnetrzne sprawy to Izrael odmowi przyjecia pomocy amerykanskiej I nie bedzie kupowal amerykanskich samolotow. Po takiej grozbie Biden podwinie ogon.

 7. Ten przyjaciel nie tylko prowadzi pucz przeciw legalnemu rządowi prawicy ale właśnie przejmuje kontrolę nad bazą danych o obywatelach izraelskich, w Izraelu, USA i w każdym innym miejscu. Ale Izraelczycy cieszą się że mogą zajechać do USA bez wizy. Półgłówki. Jakby wiza amerykańska była kiedykolwiek problemem. Kto nie dostał wizy przedtem nie dostanie wstępu i teraz. Różnica jednak w tym że CIA i różne inne dziwne odnogi imperializmu amerykańskiego otrzymują darmową informację o większości Izraelczykach. Tych co podróżują i tych co nie.

 8. Bylabym szczęśliwa gdyby Bibi wyslal taka madra i godna odpowiedz do swojego
  „przyjaciela”. To jest jedyna dobra odpowiedz.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.