Uncategorized

krotko i zwiezle ; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 8.6 – 9.6


Wzrost liczby przydrożnych bomb: IDF wzmocni spody jeepów Posunięcie to wynika z coraz częstszych przypadków podkładania bomb przez terrorystów na trasach uczęszczanych przez siły bezpieczeństwa.


W Jerozolimie – ” Przede wszystkim Dolina Jordanu
Piąta Konwencja Młodzieży Suwerennej odbędzie się w Jerozolimie, z żądaniem suwerenności Izraela.


Izraelskie siły bezpieczeństwa zniszczyły dom terrorysty Islama Faroha, który przeprowadził atak terrorystyczny w Jerozolimie w listopadzie, w którym zamordowani zostali 16-letni Aryeh Shechopek i 50-letni Tadasa Tashume Ben Ma’ada


Oczekuje się, że zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy reformy sądownictwa będą czekać na MK Simchę Rothmana na lotnisku po jego powrocie z wizyty w USA.


Europejscy prawodawcy: Polityka etykietowania UE jest antysemicka Dyrektywa stanowi, że wszelkie towary wyprodukowane na obszarach, które Izrael wywalczył w wojnie sześciodniowej w 1967 r., nie mogą być oznaczone jako “wyprodukowane w Izraelu”.


Thomas Nides, ustępujący ambasador USA w Izraelu, zatwierdził dotację w wysokości prawie 1 miliona dolarów na wsparcie działań mających na celu delegitymizację Izraela.


Premier Izraela Benjamin Netanjahu i prezydent Egiptu Abdel Fattah el-Sisi rozmawiali w sprawie ataku terrorystycznego na granicy Synaju, w którym zginęło trzech żołnierzy IDF. El-Sisi złożył “najgłębsze kondolencje” z powodu incydentu, a Netanjahu podziękował egipskiemu przywódcy za zgodę na “dokładne i wspólne śledztwo”-


Irackie strony internetowe podają wyniki meczów reprezentacji Izraela na Mistrzostwach Świata FIFA U20 bez pokazywania flagi lub nazwy zwycięskiej drużyny.


Opozycja czeka, aby zobaczyć, czy będzie miała swojego przedstawiciela w komisji do spraw wyboru sędziów, aby zdecydować, czy kontynuować rozmowy


Oczekuje się, że gabinet bezpieczeństwa politycznego wyrazi zgodę na plan ataku na Iran, jeśli taką propozycję przedstawią premier Benjamin Netanjahu i minister obrony Yoav Gallant


Minister obrony Yoav Gallant “Nasi wrogowie chwalą się bronią, ale my mamy jeszcze lepszą odpowiedź Oświadczenie pojawiło się po tym, jak Iran zaprezentował swój pierwszy hipersoniczny pocisk balistyczny podczas ceremonii z udziałem prezydenta Ebrahima Rahisiego i dowódców elitarnego irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji.


Dziesiątki tysięcy osób przybyło na 25. Paradę Równości w Tel Awiwie


Australia planuje w przyszłym tygodniu zakazać swastyk i innych nazistowskich symboliDelegacja Światowego Kongresu Żydów w Jerozolimie spotyka się z prezydentem Herzogiem, aby wzmocnić stosunki między Izraelem a diasporą.


Przybywając do Argentyny na mecz półfinałowy izraelskiej drużyny młodzieżowej, minister sportu Miki Zohar spotkał się z argentyńskim odpowiednikiem.


Izrael wkrótce ogłosi swoje poparcie dla roszczeń Maroka do suwerenności nad spornym regionem Sahary Zachodniej, powiedział w czwartek przewodniczący Knesetu Amir Ohana podczas wizyty w Rabacie


Premier Izraela Benjamin Netanjahu i Sekretarz Stanu USA Antony Blinken rozmawiali “długo” o kwestii Iranu Netanjahu “powtórzył swoje niezmienne stanowisko, że powrót do porozumienia nuklearnego z Iranem nie powstrzyma irańskiego programu nuklearnego i że żadne porozumienie z Iranem nie będzie zobowiązywać Izrael, który zrobi wszystko, aby się bronić”.


Biały Dom zaprzecza doniesieniom o postępach w sprawie nowego tymczasowego porozumienia nuklearnego z Iranem


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.