Uncategorized

Krotko i zwiezle; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 12.6 – 13.6Izrael pokonał Koreę 3:1 i zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Świata do lat 20 2023.


Chamenei: „Nikt nie powstrzyma irańskiej broni nuklearnej”


Ambasador USA Tom Nides: „Normalizacja między Arabią Saudyjską a Izraelem byłaby wspaniała”


Trzech uzbrojonych mężczyzn zostało złapanych przed szpitalem w Nazarecie, kilka minut przed domniemanym zamachem.


Koalicja wystąpiła z wnioskiem o przedłużenie uchwalenia projektu ustawy, po podjęciu decyzji o nieforsowaniu ustawy podczas letniej sesji Knesetu.


MK Milwidsky (Likud) uważa, że możliwe jest osiągnięcie porozumienia w sprawie reformy sądownictwa, ale to opozycja powinna pójść na kompromis.


Premier Litwy Ingrida Šimonytė przemawia na AJC Global Forum: Będziemy nadal naciskać na zwiększenie sankcji wobec Iranu.


Izrael wysyła żywność i wodę na Ukrainę po ataku tamy, 200 000 litrów wody pitnej, 10 ton żywności wysłane na pomoc ofiarom powodzi w regionie Kersońskim po zniszczeniu tamy Kakhova.


Marokański FM: „Porozumienia Abrahama stworzyły niesamowity impet dla pokoju na Bliskim Wschodzie”


Smotrich: Reforma sądownictwa przejdzie niezależnie od tego, czy opozycja chce porozumienia, czy nie


Lider partii Yisrael Beytenu, Avigdor Liberman, stwierdził, że wierzy, iż inne partie opozycyjne ugną się pod żądaniami koalicji w toczących się rozmowach na temat reformy sądownictwa, w zamian za zapewnienie sobie przedstawiciela w panelu wybierającym sędziów.


Iran potwierdza pośrednie rozmowy nuklearne z USA w Omanie, ale wyklucza tymczasową umowę


MK Avigdor Liberman wzywa posłów Yaira Lapida, Benny’ego Gantza, aby nie wpuszczali szefa Shas Aryeh Deri z powrotem do izraelskiego rządu.


Czterech Izraelczyków zostało rannych we wtorek w ataku terrorystycznym w pobliżu przejścia Rihan w północno-zachodniej Samarii.


Arabski kandydat chce wstrząsnąć wyścigiem o fotel burmistrza Jerozolimy Arabska lista może uzyskać 10 mandatów i przynieść “znaczące zmiany” w mieście, mówi działacz Fatah ze wschodniej Jerozolimy.


Trzech żołnierzy zostało rannych, w strzelaninie w pobliżu palestyńskiej wioski Ya’bad na północnym Zachodnim Brzegu. 


Kurs dolara amerykańskiego wynosi 3,55 ILS. Kurs euro wynosi 3,84 ILS.


Były szef Sztabu Generalnego gen. Gadi Eisenkot ujawnił, że Siły Obronne Izraela zaatakowały w 2015 r. organizację terrorystyczną ISIS. “ISIS najlepiej wie, jak dobrze działają Siły Obronne Izraela na Bliskim Wschodzie – zapłacili za to setkami zabitych i rannych


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.