Uncategorized

ANATOMIA OBECNYCH LEWICOWYCH DEMONSTRCJI W IZRAELU

Napisala i przyslala Zosia Braun

Gwałtowne demonstracje lewicy. 

 1. Celem brutalnych demonstracji lewicy nie jest obrona demokracji, której dziś w Izraelu nie ma, ponieważ żyjemy pod dyktaturą Sądu Najwyższego.
 2. Celem gwałtownych demonstracji jest obrona przywilejów mniejszości przed demokracją. Po prostu sprzeciwiają się idei egalitarnej demokracji i nie akceptują idei, że głos Masudy Mesderota jest równy głosowi pilota z Kfar Shmariahu.
 3. Większość demonstrantów dorastała i wychowała się w ruchu kibucowym, gdzie śpiewali „Stalin jest naszym ojcem, a Rosja naszą matką”. Chciałbym, żebyśmy byli sierotami. Bronili czerwonej flagi pod socjalistycznymi rządami bolszewików. Nauczyli się od komunistycznego Związku Radzieckiego, że im bardziej rażące jest rozpowszechniane kłamstwo, tym większa szansa na pomyślne wprowadzenie go na rynek. Przywódcy gwałtownych demonstracji wywodzą się z ruchu kibucowego. Poniżej znajduje się przykład:

Ehud Barak – Kibuc Miszmar Haszaron

Nadav Argman – Kibuc Hamadia

Nimrod Shafer – Kibuc Alonim

Zeev Raz – kibuc Geva

Ron Huldai – Kibuc Hulda

Amnon Ein Dor – kibuc Givat Haim

Shelly Gutman – Kibuc Ketura

Bogi Ya’alon – HaKibuc Hameuhad

Shakma Bresler – kibuc Gavat

Uri Mashgav – Kibuc Hafziva

Ilan Shiloh – Kibuc Givat Haim

לאה גולדין ובנה הדר הי"ד. אוסף משפחתי

 1. Zmiany w systemie prawnym ich nie interesują. Ich jedynym celem jest zmiana wyników wyborów ustalonych w demokratycznych wyborach przy urnach wyborczych.
 2. Wazne jest tez poinformowac czytelnikow kto oplaca te wszystkie barbarzynskie, nielegalne wyczyny sa finansowane przez potezna organizacje „New Israeli Fund”, ktora ma na celu wszystkimi sposobami zrealizowac antysemickie cele zniszczenia Narodu Zudowskiego, jako odrebnego od wszystkich innych i zniszczyc nasza sile „A Light to the Nations”.
 3. Główna walka w tej chwili toczy się o żydowski charakter Panstwa Israel.  Chcą po prostu wymazać całe dziedzictwo przodków i tradycję Izraela i ustanowić tutaj „państwo wszystkich jego obywateli” i w ten sposon realizowac poslanie greckiej kultury i zniszczyc wielowiekowe tradycje Judaizmu, dzieki ktorym narod zydowski przetrwal na wygnaniu, przetrwal pogromy, Hokoaust a teraz tzw „demokraci” chca nas wykonczyc. 
 4. W głębi serca wiedzą, że ich szanse na powrót do władzy są zerowe, choćby z powodu demografii. Wskaźnik rozwodów w populacji świeckiej jest dwukrotnie wyższy niż wśród ultraortodoksów i o 50% wyższy niż wśród osób wyznających religię.
 5. Podsumowując: agresywni demonstranci na ulicach wiedzą, że nie dojdą do władzy poprzez głosowanie w demokratycznych wyborach, dlatego próbują zastąpić władzę przemocą.
 6. To wszystko nie byłoby możliwe bez współpracy sędziów Sądu Najwyższego, rzecznika praw obywatelskich, organów ścigania i mediów.
 7. Odmowa sluzby wojskowej, która w rzeczywistości jest wojskowym zamachem stanu.

Glowne samobojcze cele obecnych demomstracji

Zniszczenie gospodarki. Paraliż gospodarki i państwa

Nielegalne blokady dróg i uniemożliwianie dojazdów do pracy, co w rzeczywistości jest terroryzmem przeciwko obywatelom, którzy chcą dotrzeć do celu.

Gwałtowne uszkodzenie podstawowych usług, takich jak medycyna i zdrowie.

Na te wszystkie obrzydliwe transparenty mamy jedną odpowiedz.

NIEZNISZCZALNY TRÓJKĄT HISTORYCZNY

SWIĘTA TORA. SWIĘTY NARÓD IZRAELA. SWIĘTA ZIEMIA IZRAELA.

Zosia Braun. Tel  Aviv.

Kategorie: Uncategorized

14 odpowiedzi »

 1. Pomimo wewnętrznych obiekcji znów nie mogę się powstrzymać od reakcji na wypowiedź mojej koleżanki szkolnej Zosi Braun (Lewinter). Tym razem jednak nie będę wskazywał na wszystkie, łagodnie mówiąc, nieprawdy i przeinaczenia znajdujące się w tej wypowiedzi. Z jednej strony zajmie to więcej miejsca niż sama wypowiedź Zosi. A z drugiej, wydaje mi się to bezcelowe, gdyż moje argumenty i tak nie przekonają Zosi. Oprócz tego reakcje niektórych moich poprzedników w dyskusji wskazują na pewne “nieścisłości” przekazane przez autorkę (?) tekstu. Pragnę jednak odnieść się do jednego fragmentu wypowiedzi Zosi, a mianowicie do listy osób, którzy według niej są “przywódcami gwałtownych demonstracji”. Oni to, odkrywa nam Zosia ich grzech pierworodny, “jak większość demonstrantów dorastali i wychowali się w ruchu kibucowym, gdzie śpiewali „Stalin jest naszym ojcem, a Rosja naszą matką”. (…) Bronili czerwonej flagi pod socjalistycznymi rządami bolszewików”. Abstrahuję już od tego i nie rozwinę komentarza na to, że według Zosi, Ben Gurion, Peres, Eszkol, Goda Meir i inni byli bolszewikami, bo chodzi mi głównie o osoby wskazane przez Zosię jako “przywódcy gwałtownych demonstracji, [którzy] wywodzą się z ruchu kibucowego”, i tam, sugeruje Zosia, zarazili się bolszewickim wirusem, który wiedzie ich do działania na szkodę Izraela. Odniosę się do niektórych z nich, przekazując króciutkie curriculum vitae.
  – Ehud Barak – Kibuc Miszmar Haszaron. Rav aluf (generał dywizbji w stanie spoczynku). Żołnierz, oficer i dowódca Sajeret Matkal, odznaczony kilkakrotnie za odwagę i bohaterstwo na polu walki, uczestniczył w niezliczonej ilości akcji na zapleczu wroga, szef wywiadu wojskowego (Aman), szef Sztabu Generalnego Cahalu, minister obrony Izraela, premier rządu Izraela.
  – Nadav Argman – Kibuc Hamadia. Żołnierz i oficer w Sajeret Matkal. Długoletni pracownik Służby Bezpieczeństwa (Szabak), organizacji odpowiedzialnej za zwalczanie terroru i kontrwywiad, ostatecznie szef Szabaku.
  – Nimrod Shefer – Kibuc Alonim. Aluf (generał major rez.) lotnictwa. Szef sztabu Wojsk Lotniczych, szef Departamentu Planowania w Sztabie Generalnym Cahalu .
  – Zeev Raz – kibuc Geva. Aluf miszne (pułkownik rez.) lotnictwa. Dowodził eskadrą samolotów bojowych, która zaatakował i zniszczła reaktor atomowy w Iraku. Jako pilot bojowy zaliczył zestrzelenie 4 samolotów wroga.
  – Ron Huldai – Kibuc Hulda. Tat aluf (generał brygady w stanie spocz.) lotnictwa. Pilot bojowy. Dowódca jednej z baz Wojsk Lotniczyvh Izraela. Po demobilizacji dyrektor jednej z wiodęcych szkół w Izraelu, Gimnazja Herclija, obecnie od wielu lat mer Tel Awiwu.
  – Amnon Ein Dor – kibuc Givat Haim. Tat aluf (generał major rez.) lotnictwa. Jeden z wybitnych dowódców.
  – Shelly Gutman – Kibuc Ketura. Tat aluf (generał brygady) lotnictwa. Dowodził jedną z głównych baz wojsk lotniczych Izraela.
  Zosia wymieniła tu tylko minimalną liczbę ludzi tego pokroju. Dzisiaj (11.08.23) opublikowana została w prasie izraelskiej lista 169 generałów Cahalu, komisarzy Policji i odpowiednich im rangą kierowników departamentów i szefów Mosadu i Szabaku. Krótko mówiąc, czytając te nazwiska czyta się ponad 50-cio letnią historię walki o obronę i istnienie Izraela. Nie podzielają oni zdania Zosi. Ma jednak rację Zosia, tyle że częściową, gdy stwierdza że “celem (…) demonstracji lewicy nie jest obrona demokracji”. W rzeczywistości bowiem, chodzi im, tym wyżej wymienionym a mianowanym przez Zosię, “przywódcom”, nie tylko o obronę demokracji ale i to głównie o obronę istnienia Izraela, czyli czynienie tego co czynili przez swoje całe dorosłe życie. Bo stawką dzisiaj i to bez przesady jest dalsze istnienie Izraela.
  I na koniec pytanie do Zosi. Intryguje mnie kto to jest ta Masuda o niespotykanym nazwisku Mesderota.
  Staszek Shpetner

 2. Witam! Jako osoba troche (nie do konca) postronna ale tez zainteresowana dyskusja z niejednego powodu (magisterka z politologii, pisywanie w brytyjskiej prasie zydowskiej itd.) przyznam ze jestem zaskoczony temperatura dyskusji… Pozdrawiam!

 3. Pisze Zosia o ”gwaltownych” i ”brutalnych” demonstracjach i ”agresywnych demonstrantach”.
  Gdyby tego rozmiaru demonstracje mialy miejsce w Nowym Jorku, Chicago czy Parryzu, to sklepy bylyby zdemolowane i ograbione i samochody podpalone. Czy cos poobnego mialo miejsce w Izraelu?

  Nastepnie Zosia informuje, ”Odmowa sluzby wojskowej, która w rzeczywistości jest wojskowym zamachem stanu.” Jaki procent Haredi sluzy w wojsku? A jak juz sa wyjatki, to trzymaja to w sekrecie w obawie przed swoim srodowiskiem.

 4. @ml
  “Peretz Torbiner tak ochoczo uzywajacy slowa ” faszysci”, tak jak A.Kuperman bo ktos ma portret Golszteina na scianie´, i jednoczesnie tak czolobitny do palestyncow, z ktorych KAZDY ma portret mordercow na scianach, na ulicach, w imionach nadawanym swoim dzieciom ..
  Psychiatra by sie przydal.”

  Nie ‘Psychiatra by sie przydal’ tylko naukowiec badajacy zjawiska paranormalne by sie przydal, np jak niektorzy czlonkowie tej grupy doszli do wniosku ze czlowiek krytykujacy izraelskiego ministra do niedawna majacego na scienie portret mordercy ktory zamordowal 29 niewinnych ludzi, sa czolobitni dla Palestynczykow, albo jak ktos doszedl odkry co jego oponent mysli.
  A moze zrobimy jakis startup ktory zacznie badac te zjawiska? Mysle ze mozna bedzie zarobic calkiem niezly grosz gdy odkryjemy np co naprawde mysla politycy.

 5. Peretz Torbiner tak ochoczo uzywajacy slowa ” faszysci”, tak jak A.Kuperman bo ktos ma portret Golszteina na scianie´, i jednoczesnie tak czolobitny do palestyncow, z ktorych KAZDY ma portret mordercow na scianach, na ulicach, w imionach nadawanym swoim dzieciom ..
  Psychiatra by sie przydal.

 6. Tak to haredim przeciez, wywalczyli w krwawych walkach , niepodleglosc Izraela, rozwijali i rozwijaja dalej ten Kraj, i ulatwili ( oslawiona zydowska solidarnosc:)) alije pani Zosi.
  Niestety , pani Zosia jest niezadowolona.
  Jest inna mozliwosc : przeniesc sie ze znienawidzonego Izraela do ukochanej Polski.

 7. @Zosia Braun
  ”Celem gwałtownych demonstracji jest obrona przywilejów mniejszości przed demokracją.

  Wazne jest tez poinformowac czytelnikow kto oplaca te wszystkie barbarzynskie, nielegalne wyczyny sa finansowane przez potezna organizacje „New Israeli Fund”, ktora ma na celu wszystkimi sposobami zrealizowac antysemickie cele zniszczenia Narodu Zudowskiego, jako odrebnego od wszystkich innych i zniszczyc nasza sile „A Light to the Nations”.

  Odmowa sluzby wojskowej, która w rzeczywistości jest wojskowym zamachem stanu.”

  Sercecznie dziekuje Zosiu ze wytlumaczylas mi powod tych obrzydliwych demonstracji, pomoglas mi zrozumiec ze ci wszyscy piloci, zolnierze Sayerey Matkal i innych sluzb wojskowych narazali swoje zycie, zglaszali sie na ochotnika na sluzbe w miluim (choc wcale tego musieli) specjalnie po to aby zrealizowac antysemickie cele zniszczenia Narodu Zudowskiego.
  Tfu – co za zaplute karly antysemityckie!
  Mam nadzieje ze patriotyczni uczniowie yeshivot ktorzy zamiast sluzyc w wojsku modla sie o Izrael, nie beda sie modlili o pomyslnosc tych zdrajcow!

 8. Popieram gorąco odpowiedz Fredy, i zgadzam się też z wszystkimi argumentamy Izhaka Walfisza,
  ciężko uwierzyc , że te dwie kobiety pochodzenia polskiego są takimi fasystkami…..

 9. Tereska, to pięknie, ze zawsze zgadzasz się z Zosia. Nie ma to jak zgoda.
  Ale czy wiesz, ze jeśli przejdą projekty prawne koalicji, w której rej wodzi kryminalista i faszysta -uwielbiany przez Zosię niejaki Ben Gvir i jemu podobni, to Twoja rodzina dla prawa izraelskiego , nie będzie rodzina i jeśli chciałby Twój syn osiąść w Ozraelu wraz ze swoimi ukochanymi, to prawdopodobnie, nie będzie miał prawa, bo tak uważają faszyści w kipkach . Przestudiuj ich program Teresko i wtedy może zrozumiesz, ze Zosi poglądy są naprawdę niebezpieczne i nie wypływają ani z miłości do kraju ani ze zrozumienia człowieka i , ze są wręcz niebezpiecznie anty humanitarne.

 10. Jedyny kibuc , który znam dobrze , bo mieszkał w nim zaprzyjaźniony przyjaciel rodziny, to kibuc religijny. Dlaczego Zosia nie wspomina o nim? Mojej Mamy przyjaciele z Haszomer tez mieli swój kibuc i życzę całemu Izraelowi aby wychowywał dzieci w pięknych wartościach Haszomer Hacair. Bywały i stalinowskie komunistyczne kibuce, ale szybko im przeszło. Pytanie : dlaczego Zosia nienawidzi pięknej tradycji pionierskiego Izraela. Przeciez ruch kibiców , który później juz nie był potrzebny dla rozwoju kraju, kiedyś tworzył i stworzył nasz kraj . Bez kibuców nie zaszlibyśmy daleko.
  Zosia kłamie jak z nut i w dodatku pisze w sposób nienawistny. Skąd to sie bierze?
  Zosia ma tylko dwóch synów ( pisze o tym bo w artykule Zosia zajmuje się również demografia), a wspomniana (nienawistnie) przez Zosię Szikma jest wybitnym ( jednym z najważniejszych w Izraelu i za granica ) naukowcem -fizykiem, jest ładna, inteligentna, apolityczna ( ani prawicowa ani lewicowa, ale typ społecznicy) i proszę sobie wyobrazić – ma piątkę dzieci. No i co Zosia na to?🤣
  Powiem , wiec o tym wpisie, słowami demonstrantów:”BUSZA! BUSZA! BUSZA!”…..(busza po hebrajsku znaczy: wstyd)
  I jeszcze: DEMOKRACJA! DEMOKRACJA! DEMOKRACJA!”

 11. Odpowiedz dla Zosi
  1. Wszystkie kibucim stworzyli dla Żydów
  świeckich i religijnych państwo Izrael.
  2. Nie wszystkie kibuce śpiewali Stalinowskie piosenki.
  3.W 1947-8 Stalin pozwolił Czechom wysłać
  broń dla izraelskiego wojska, czego żadne
  państwo łącznie z USA nie chciało zrobić.
  4.Twoja religijna frakcja (Aguda czy Satmer,
  nie wiem która) już wtedy była anty-izraelska, tak jak do dzisiaj, nie uznawała
  państwo Izrael.
  5. Członkowie Twojej frakcji w Ameryce
  pracują lub prowadzą biznesy.
  6.W Izraelu Twoja frakcja chce pracować i
  jedyną „pracę” co wykonują to robienie
  dzieci.
  ?שישה ימים תעבוד ושבעי תנוח-כך כתוב בתנ״ך,לא
  7. Praktycznie żyją na koszt podatnikow,
  co znaczy po prostu okradają państwo.
  8.Nas określasz lewica, to znaczy że Ty i
  twoje frakcje to „prawica”. Od kiedy prawica nie chce iść do wojska? Gdzie jest to napisane w Biblii?
  9. Popierasz złodziei (Nataniahu i Deri ).
  10.Popierasz Żydowskich bandytów i
  kryminalistów Ben Gwir i Smotritz, którzy
  działają za pozwoleniem innego przyszłego
  „kryminalisty” Nataniahu.
  11. I Ty uważasz siebie za patriotkę , jeżeli
  wolno Ci być taką, i chyba tez pokrzywdzona i dyskryminowana w Izraelu.

 12. Kilka lat temu oglądałem film Exodus. Nie wiedziałem, że Paul Newman był komunistą

 13. Nie mam sily …:) , Iran / Afganistan / Pakistan klania sie nisko.

 14. Zosiu, jak zwykle calkowicie zgadzam sie z Toba.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.