Uncategorized

Radości, których dostarcza antysemityzm

Nadeslal

Eryk Piasecki

Antysemityzm to coś znacznie więcej niż błąd poznawczy. Jest atrakcyjny, bo dostarcza głębokiej satysfakcji emocjonalnej — nienawiści, tradycji i czystości moralnej.

W naszych próbach zwalczania antysemityzmu jest coś dziwnie nieskutecznego. Traktujemy to jak wynik wielu błędów poznawczych — fałszywe przekonania o Żydach lub Izraelu, stosowanie podwójnych standardów przy ocenie działań żydowskich, jednostronne skupianie się na sprawach, które można krytykować, i pomijanie rzeczy, które mogą być godne pochwały. Próbujemy walczyć z tymi błędami poznawczymi (a jest ich niewątpliwie mnóstwo) przez wskazywanie na błędy, wyliczanie istotnych faktów, które korygują te błędy, i ujawnianie zawartych w nich nielogiczności, na przykład, używanie podwójnych standardów. A kiedy te próby okazują się całkowicie bezowocne, jesteśmy zaskoczeni i skonsternowani. Czy ludzie nie chcą znać prawdy, która umożliwi im porzucenie wrogości do Żydów?

Reszte tego ciekawego artykulu znajdziesz jak

KLIKNIESZ TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

2 odpowiedzi »

 1. Doskonaly artykol. Racjonalista i Fathom sa pelne bardzo ciekawych materialow.
  Nasuwa sie nastepne pytanie : Dlaczego SAMI ZYDZI tak czesto zdradzaja wlasny narod i wybieraja antysyjonizm-antysemityzm ?
  Jakie dodatkowe gratyfikacje czerpia z antysemityzmu oni sami i wszyscy inni ?
  Po prostu KARIERA (dziennikarska, pisarska, filmowa..) i PIENIADZE !
  Tak, tak, po prostu.
  Histeria propalestynska to swietna droga do szybkiego sukcesu dla wszelakiej miernoty.
  Tu nie ma zadnej filozofii, kariera i pieniadze to doskonale motywatory do podlosci ludzkiej.

 2. Dziekuje Eryk za ten link. Interesujaca i sensowna analyza. Pomoze mi w moim wlasnym dociekaniu dlaczego ludzie od ktorych oczekuje tolerancji sa antysemitami.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.