Uncategorized

Bojkot ekonomiczny i ustępliwość

Przetlumaczyla z hebrajskiego i przyslala

Olga Degani

reunion 69 .1

Winston Churchill mówił, że typ ustępliwy karmi krokodyla w nadziei, że będzie pożarty ostatni.

Prezydent USA przewodzi ustępliwości Zachodu wobec Iranu, włącznie z rozluźnieniem sankcji ekonomicznych przeciw apokaliptycznemu reżimowi ajatollachów, sojusznikowi północnej Korei, Wenezueli i innych reżimów antyamerykańskich – przewodzi ustępliwości wobec reżimu przewodzącemu terrorowi islamskiemu i antyamerykańskiemu; będącemu wzorcem podżegania przeciw Ameryce i łamania umów, dwumowy, tyranii, masowych śmiertelnych egzekucji, terroru i konspiracji przeciw proamerykańskim państwom nafty.

Jednocześnie i w przeciwieństwie do stanowiska kongresu i opinii piblicznej w USA, Biały Dom sugeruje, że ewentualne sankcje Europy przeciw Izraelowi są do zrozumienia, grożąc tym Izraelowi – jedynemu sojusznikowi amerykańskiemu który jest sojusznikiem stabilnym, wiarygodnym, użytecznym gospodarczo i militarnie, oraz demokratycznym i bezwarunkowym.

W przeciwieństwie do zapatrywań większości społeczeństwa i Kongresu w USA, prezydent nie ostrzega europejskich kręgów antyizraelskich przed nakładaniem sankcji na państwo żydowskie będące demokracją zachodnią otoczoną antyamerykańskimi tyraniami muzułmańskimi. Przeciwnie, polityka amerykańska formowana jest przez przywództwo będące za ustępliwością wobec Baszszara Hafiza Assada, Saddama Husajna, Chomejniego, Arafata, Bractwa Muzulmanskiego – napełnia wiatrem żagle krytyków Izraela w Europie i winduje nadzieje i brutalności palestyńskie.

Zachód woli naciskać na Izrael – jedyne państwo na Bliskim Wschodzie przestrzegające praw obywatelskich Zydów, chrześcijan, muzułmanów i poważające kobiety – jednocześnie ustępując Mahmudowi Abbasowi, który nakłada karę śmierci za sprzedaż ziemi Zydom, propaguje “judenrein” w państwie palestyńskim, nastawia nauczanie w szkołach na podsycanie nienawiści, sławi pamięć terrorystów i przyznaje zapomogi ich rodzinom. Abbas, skorumpowany przywódca nazywany przez Arabów w Autonomii “mister 20%”, przewodzi okrutnej władzy którą Arabowie Autonomii określają jako “Tunezyjczycy Sodomy i Gomory”, likwidując obecność chrześcijan w Betlejem, Bajt Dżali, Ramallah i Bajt Sahur. Jest on absolwentem kursów KGB, otrzymał doktorat na Uniwersytecie Moskiewskim (o negowaniu holocaustu), był odpowiedzialny za kontakt ze strasznymi reżimami bloku komunistycznego, wierny zastępca Arafata, razem prowadzili działalność konspiracyjną w Egipcie, Syrii, Jordanii i w Libanie i współdziałali w inwazji Iraku na Queit poprzez działanie wywrotowe i terror. Wprowadził systematyczne łamanie umów, począwszy od 1993 roku w odpowiedzi na historyczne przyznanie przez Izrael samodzielnej władzy Arabom w Yehudzie i Samarii, czego oni nie otrzymali od władz otomańskich, brytyjskich, Jordańskich i Egipskich które władały w tym okręgu.

Ale Biały Dom woli naciskać na Izrael, ustępując reżimom Teheranu i Ramalli.

Mimo wszystko, silna baza powiązań pomiędzy Izraelem a USA, opartych o wspólne wartości, wzajemne zagrożenia, wspólne interesy i współpracę w celach strategicznych, gospodarczych i technologicznych wykorzystując wyłączne możliwości izraelskie dla wspólnego pożytku – spowoduje, że ustępstwa i cynizm przeminą.

Aby wzmocnić swą międzynarodową pozycję i promować witalne problemy USA powinny powtarzać ostrzeżenie Churchilla przed ustępliwością: “To tylko pierwszy łyk, przedsmak gorzkiego napoju, którym będą nas częstować rok po roku, chyba że odzyskawszy zdrowie i wojenny zapał, znów podniesiemy się i staniemy w obronie wolności jak za dawnych lat”. (o konferencji monachijskiej 1938)

13.2.2014
Obrazek
amb. ret. Yoram Ettinger

tłumaczenie z hebrajskiego – Olga Degani ‘

http://fzp.net.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=9553

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.