Uncategorized

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

 


 

40-lecie działalności Muzeum w Tykocinie

Jubileusz 40-lecia działalności obchodzi w tym roku Muzeum w Tykocinie (Podlaskie). Placówka mieści się w zabytkowej XVII-wiecznej synagodze; zajmuje się m.in. gromadzeniem pamiątek po społeczności żydowskiej.

Calosc TUTAJ

 


Putin: Rosja zwróci Japonii dwie wyspy.

Rosyjski prezydent podkreślił, że Wyspy Kurylskie są suwerennym terytorium Rosji, co zostało zawarte w ustaleniach międzynarodowych od czasów II wojny światowej. Jednocześnie potwierdził jednak, że „jesteśmy gotowi do dialogu z naszymi partnerami japońskimi”. Putin przyznał się, że pamięta o porozumieniu, jakie zostało podpisane w 1956 r. pomiędzy Japonią i Związkiem Radzieckim, w którym założono, że „Japonii będą zwrócone dwie wyspy”.

 

Calosc TUTAJ

 


Pierwszy lot izraelskich F-35. Gotowość operacyjna już za rok

podały Israeli Air Force, dwa dostarczone 13 grudnia samoloty F-35I Adir odbyły już następnego dnia pierwszy lot, w którym za sterami zasiedli izraelscy piloci. Uzbrojona w nowe maszyny 140. Eskadra ma już w grudniu 2017 osiągnąć gotowość operacyjną. 
 
Calosc TUTAJ

 


Gwałciciele dzieci mieli być wolni, a dziennikarze nie?

Turcja jest oficjalnie największym na świecie więzieniem dla dziennikarzy. Ale rządząca partia islamistyczna zaproponowała nowe prawo, które uwolniłoby około 3 tysiące mężczyzn, którzy ożenili się z dziećmi, włącznie z tymi mężczyznami, którzy je wcześniej zgwałcili. Publiczne oburzenie przekonało konserwatywnych ustawodawców muzułmańskich, by zastanowili się nad tą propozycją prawną.
Calosc TUTAJ

ZŁOTE GLOBY 2017
W poniedziałek wczesnym rankiem czasu Los Angeles ogłoszone zostały nagrody do 74. Złotych Globów. Najwięcej nominacji zdobył film „La La Land” – siedem. Na sześć statuetek mogą liczyć twórcy „Moonlight„. Pięć nominacji zgarnął „Manchester by the Sea„, a cztery „Boska Florence” i „Lion. Droga do domu„.
Gala odbędzie się 8 stycznia. Jej gospodarzem będzie Jimmy Fallon
   Calosc TUTAJ

 


 

Prof. Jan Zielonka: Jeżeli ktoś mówi, że wyborca zgłupiał, to dla mnie nie jest demokratą

Liberalizm to jest pakiet, który działa tylko w całości. Nie można zgadzać się na sprzeczne z liberalizmem nierówności społeczne, tak jak nie można się zgadzać na hasła rasistowskie i tortury. Rozmowa z Janem Zielonką, profesorem polityki europejskiej na Oksfordzie

Calosc TUTAJ

 


Rozpoczyna się cykl imprez przygotowanych na finał Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu

Koncerty w ramach dwóch festiwali muzycznych to czwartkowe wydarzenia przygotowane we Wrocławiu z okazji finału obchodów Europejskiej Stolicy Kultury. Główne elementy ceremonii zamknięcia ESK – w tym widowisko performance „Niebo” – odbędą się w sobotę.

Duńskie Aarhus wraz cypryjskim miastem Pafos w 2017 r. obejmą tytuł Europejskiej Stolicy Kultury (ESK).

Calosc TUTAJ


Kiedy wolność słowa staje się kiepskim żartem
Ryan Bellerose napisał artykuł o wolności akademickiej i mowie nienawiści, zaczyna go od deklaracji, że ma już dość świętoszków. Ryan to zwaliste chłopisko, kanadyjski Indianin, który lubi walić prosto z mostu. Tym, razem pisze, że mu się rzygać chce na widok świętoszków twierdzących, że walczą o wolność.
Wolność słowa – pisze Ryan Bellerose – jest dziś najbardziej nadużywaną wolnością na świecie. Lewica ma swoją wersję: pełna wolność jak długo się ze mną zgadzasz. Ci, którzy się nie zgadzają, są faszystami.

Calosc TUTAJ


55 lat temu sąd w Jerozolimie skazał na karę śmierci Adolfa Eichmanna
15 grudnia 1961 r. sąd w Jerozolimie skazał na karę śmierci niemieckiego zbrodniarza Adolfa Eichmanna, szefa wydziału żydowskiego w Głównym Urzędzie Bezpieczeństwa Rzeszy, „mordercę zza biurka”, odpowiedzialnego za śmierć milionów Żydów. Jego ciało zostało spalone a prochy wysypane do morza.

Calosc TUTAJ


Lublin: powstał mural upamiętniający żydowskich mieszkańców miasta
100-metrowy mural przypominający o żydowskich mieszkańcach Lublina, którzy przez wieki współtworzyli jego historię i kulturę, odsłonięto w środę w tym mieście. Mural jest elementem większego projektu szlaku pamięci poświęconego lubelskim Żydom.
  Calosc TUTAJ

 


Nagroda im. Juliana Tuwima 2016 dla prof. Michała Głowińskiego

 Łódzką Nagrodę Literacką im. Juliana Tuwima otrzymał prof. Michał Głowiński. Gala wręczenia wyróżnienia odbyła się w niedzielę, 11 grudnia, w Teatrze Nowym.

Wiecej TUTAJ


Piotr Rybak o żydokomunie na dzisiejszym marszu narodowców

13 grudnia 2016 roku odbył się kolejny marsz zorganizowany przez Narodowe Odrodzenie Polski. Oficjalnie miał upamiętniać ofiary z wydarzeń grudnia 1981.JAK WYGLĄDAŁ W PRAKTYCE?

Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę – standardy, które opisujemy w bieżącym numerze „Chiduszu”…
Calosc TUTAJ

 


Amnesty International atakuje demokracje, wybacza tyraniom islamistycznym

 Według Amnesty International, ośrodki, które goszczą migrantów przybywających do Włoch, znane jako „punkty zapalne”, są jak obozy koncentracyjne. Tego dowiadujesz się z nowego raportu Amnesty International, która oskarża Włochy o „torturowanie” migrantów. Raport przedstawia serię świadectw (ale zawsze bez dowodów), które opisują metody godne południowoamerykańskiej junty wojskowej.

 Calosc TUTAJ


Czy Solidarność musiała upaść ?

Moskwa rozważała, ile dywizji użyć, kiedy polskie wojsko pozostanie neutralne, a jakie siły trzeba będzie zaangażować, jeśli część polskich żołnierzy stawi opór. O stanie wojennym i Solidarności z profesorem Andrzejem Paczkowskim rozmawia Cezary Michalski.
Calosc TUTAJ

 


I WOJNA ŚWIATOWA – W Krakowie wystawa „Węgierskie Lwy Judy w Galicji”

Udziałowi węgierskich Żydów w walkach toczących się podczas I wojny światowej na froncie wschodnim poświęcona została wystawa otwarta w poniedziałek w Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie. „To ekspozycja, która łamie stereotypy” – mówił naczelny rabin Polski Michael Schudrich.

Wiecej TUTAJ

 


Palestyńczycy: „Mur hańby”

Nie jest tajemnicą, że kraje arabskie od dawna źle traktują swoich palestyńskich braci i siostry, rządząc nimi przy pomocy nieludzkich praw i narzucając surowe ograniczenia na ich swobody publiczne i prawa podstawowe. Budowanie muru wokół społeczności palestyńskiej, by nie dopuścić do wchodzenia i wychodzenia terrorystów, podnosi jednak poprzeczkę dla takich pogwałceń.

Calosc TUTAJ

 


Szwecja: na bankiecie noblowskim odczytano list od nieobecnego Dylana

W sobotę odbyło się w Sztokholmie wręczenie nagród Nobla w pięciu dziedzinach. Na ceremonii zabrakło amerykańskiego poety i pieśniarza Boba Dylana. List od Boba Dylana odczytała w sobotę na bankiecie noblowskim ambasador USA w Sztokholmie Azita Raji.

Calosc TUTAJ


Powstaje Biblia w wersji słuchowiska

Kilkaset osób – aktorów zawodowych i amatorów oraz muzyków uczestniczyć będzie w nagraniu całej Biblii w wersji słuchowiska. 110-godzinna „Biblia Audio” będzie dostępna za darmo w internecie. Dotychczas zrealizowano już nagranie Nowego Testamentu.

Swój udział w nagraniu jednej z ksiąg Starego Testamentu zapowiedzieli też m.in. prymas Polski abp Wojciech Polak oraz naczelny rabin Polski Michael Schudrich.

 
Calosc TUTAJ

 Bank legalnie skonfiskuje twoje pieniądze

Nowa ustawa, którą proceduje Sejm mówi jasno: Bank w razie zagrożenia bankructwem może skonfiskować oszczędności swoich klientów!

 Zupełnie legalnie!

 

Calosc TUTAJ

 


Reakcja Geerta Wildersa na wyrok
„Miliony Holendrów mają dość poprawności politycznej. Mają dość elity, która dba tylko o siebie i ignoruje zwykłego obywatela Holandii. Elity, która sprzedaje nasz kraj.”
 

Calosc TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.