Uncategorized

NAJWIĘKSZY Z NAS

Napisal i Przyslal

Jerzy Klechta

 


 

2 lata temu, 24 kwietnia 2015 r.zmarł Władysław Bartoszewski.

Na pogrzebie Profesora, na Powązkach gwizdano i bezczeszczono Jego imię. Przyjaciel Żydów, ich obrońca w słowie i czynie. W czasie okupacji hitlerowskiej i w czasach PRL-u. A także w wolnej III RP, gdy przyszła wolność. Chorzy na duszy i w głowie antysemici rozumieli i rozumieć nie przestali wolności słowa, jako bezkarne opluwanie starszych braci w wierze.

Więzień Auschwitz, uczestnik Powstania Warszawskiego,Sprawiedliwy wśród Narodów Świata.

Przeszedł do historii jako symbol polskości,mądrości i męstwa. Niby-Polacy już przegrali. Tyle,że o tym nawet nie wiedzą. Głupcy.

Pisał, że największym problemem Polski jest zły stosunek do samego siebie: podejrzliwość, kłótliwość, swarliwość, nienawiść, kompleksy, brak pewności siebie i negatywny stosunek do własnej historii.

Pisał rzeczy mądre i pouczające. I dlatego rzucali na niego kalumnie ludzie podli. Krzyczeli za nim „Żydłak”, Żyd, nie – Polak. Na Jego Grobie maluje się  Gwiazdę  Dawida jako znak potępienia Wielkiego Człowieka.

Malym człowiekiem jest ten, który boi się prawdy, zapluwa mowę ojczystą potokiem kłamstw, oskarżeń, nienawiści, żre go żądza władzy.

Takich Mistrz Władysław  zwyciężał. Sięgał po pióro, aby ścinać słowem puste głowy, jak to czynił w „Ogniem i mieczem” Sienkiewicza, Podbipięta z wrogami Rzeczpospolitej.

Kategorie: Uncategorized

2 odpowiedzi »

 1. Profesora Wladyslawa Bartoszewskiego I Jemu podobnym
  uwazalam zawsze ze to blogoslawieni ludzie…Pelni milosci, respektu
  poczucia wspolzycia w spokoju I serdecznosci z bliznimi.
  Po prostu blogoslawieni……
  Nie uszlo to uwagi tym ktorzy nie tylko to szanuja ale tez
  chcieliby isc Ich sladami………………

 2. „…Malym człowiekiem jest ten, który boi się prawdy, zapluwa mowę ojczystą potokiem kłamstw, oskarżeń, nienawiści, żre go żądza władzy….”
  To piekne slowa i tak stosowne do wielu miejsc dzisiaj, Prawdopodbnie tragedia naszych czasow, dzisiejszego egzystencjalizmu wszedzie gdzie tylko oko spojrzy.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.