Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Rozpoczął się festiwal piosenki w San Remo, pierwszy bez publiczności

W San Remo rozpoczął się we wtorek w reżimie sanitarnym festiwal włoskiej piosenki; pierwszy w 70-letniej historii bez publiczności z powodu pandemii Covid-19. „To będzie niepowtarzalny festiwal” – zapewniają organizatorzy zapowiadając gesty solidarności i rozrywkę. Festiwal potrwa do soboty.

Wiecej TUTAJ


The Marilyn Manson of Israeli Rock and Roll and the Premier Chassidic singer collaborated in December 2020 to sing this song of unity and mutual support.

Wersja oryginalna bije rekordy popularności wśród Izraelczyków, ale wersja angielska jest prawie nieznana.
Marek


Dyr. Centrum S. Wiesenthala: w Niemczech było niewiele woli politycznej by karać nazistów

Nieukaranie nazistowskich zbrodniarzy i kolaborantów to problem światowy. Część krajów miała więcej woli politycznej niż np. Niemcy, żeby ich ścigać i karać – mówi PAP dyrektor biura Centrum im. Szymona Wiesenthala (SWC) w Jerozolimie dr Efraim Zuroff pytany dlaczego procesy niemieckich zbrodniarzy w RFN ciągną się latami.

Wiecej TUTAJ


Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej

Mimo twierdzeń irańskich przywódców, że ich program nuklearny jest dla celów pokojowych, dowody pokazują, że reżim irański od dawna dąży do zdobycia broni jądrowej. 

Wiecej TUTAJ


Monika Krawczyk: chcemy przybliżać dziedzictwo kulturowe Żydów polskich szerokiej publiczności

Tematyka historii Żydów polskich jest bogata i pragniemy przybliżać to dziedzictwo kulturowe szerokiej publiczności – mówi nowa dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego Monika Krawczyk. W planach placówki są m.in. nowe ekspozycje, wydawnictwa i poszerzenie współpracy międzynarodowej.

Wiecej TUTAJ


Palestyńczycy: Nie dla normalizacji z “syjonistycznym tworem”

Jeśli administracja prezydenta Bidena zdoła ponownie ożywić proces pokojowy między Izraelem i Palestyńczykami, będzie musiała wziąć pod uwagę fakt, że arabska kampania przeciw normalizacji stosunków z Izraelem jest dziś równie agresywna jak w przeszłości.

Wiecej TUTAJ


Jan Grabowski – POLACY, NIC SIĘ NIE STAŁO! POLEMIKI Z ZAGŁADĄ W TLE – Rok wydania 2021

Ton tryumfalizmu i samozadowolenia, jaki przebrzmiewa w oficjalnej polskiej narracji o czasach Zagłady jest czymś niezwykle smutnym a zarazem godnym zadumy i refleksji. Tożsamość historyczna Polaków budowana jest dziś w oparciu o szereg mitów, z których najbardziej nośne wiążą się z dziejami II wojny światowej. W obronie tych bajek polskie państwo nie waha się sięgnąć po różne środki prawne i dyplomatyczne.

Wiecej TUTAJ


Papież w irackim Ur: ekstremizm i przemoc są zdradą religii

Wrogość, ekstremizm i przemoc nie rodzą się z ducha religijnego. Są zdradą religii – mówił papież Franciszek podczas spotkania międzyreligijnego w sobotę w irackim Ur, biblijnym miejscu narodzin Abrahama – ojca trzech religii: chrześcijaństwa, islamu i judaizmu.

Wiecej TUTAJ


Chiny kupują ludzi na zachodnich uniwersytetach

Francuski tygodnik “Le Point” właśnie opublikował szokujące wyniki badania, jak Pekin kupuje przychylność zachodnich uniwersytetów.

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.