Uncategorized

Gdy podwodne zagrożenia rozprzestrzeniają się, zdalnie sterowanyizraelski statek morski stoi na straży


„Seagull USV”, wyprodukowany przez Elbit Systems, zapewnia siłom morskim duże zalety w zakresie zdolności patrolowania, monitorowania i neutralizowania zagrożeń, zarówno na powierzchni morza, jak i pod wodą.„Seagull USV” zapewnia siłom morskim kilka istotnych zalet w zakresie zdolności patrolowania, monitorowania i neutralizowania zagrożeń, zarówno na powierzchni morza, jak i pod wodą.  Źródło: Elbit Systems.


„Seagull USV” zapewnia siłom morskim kilka istotnych zalet w zakresie zdolności patrolowania, monitorowania i neutralizowania zagrożeń, zarówno na powierzchni morza, jak i pod wodą. 

Przetlumaczyl Sir Google Translate

 Podczas niedawnej eskalacji między Hamasem a Izraelem organizacja terrorystyczna z siedzibą w Strefie Gazy podjęła ambitną próbę zniszczenia krytycznego izraelskiego celu infrastrukturalnego.

Według Izraelskich Sił Obronnych, dywizja morska Hamasu próbowała wysłać kierowaną torpedę, znaną również jako mała łódź podwodna-samobójca, z wybrzeża Gazy w kierunku izraelskiej platformy gazowej na Morzu Śródziemnym.

Przy około 70 procentach zużycia energii elektrycznej w Izraelu, które dzisiaj pochodzi z gazu ziemnego, nietrudno sobie wyobrazić, dlaczego Hamas szukał obrazu „zwycięstwa” poprzez taki atak.

Izraelski wywiad i siły powietrzne połączyły siły, aby wykryć i udaremnić atak, zanim mógł on się rozpocząć, niszcząc wybuchowy pojazd, gdy przygotowywał się do odpłynięcia z wybrzeża.Zasubskrybuj The JNS Daily Syndicate przez e-mail i nigdy nie przegap naszych najważniejszych artykułów

Ale co by się stało, gdyby Hamas mógł działać? Hezbollah także buduje zdolności do atakowania izraelskich platform gazowych. Klucz do odpowiedzi można znaleźć w 2018 roku, kiedy izraelska marynarka wojenna zaczęła dzierżawić najnowocześniejszy bezzałogowy statek nawodny (USV) o nazwie Seagull , wyprodukowany przez Elbit Systems.

Mewa USV zapewnia sił morskich z niektórych głównych zalet w ich zdolności do patrolowania, monitor i neutralizowania zagrożeń, zarówno na powierzchni morza i podwodne.

„Zdolność Seagull do zapewniania rozwiązań dla różnych rodzajów misji jednocześnie nie istnieje nigdzie indziej” – powiedział w ostatnich dniach JNS źródło Elbit. „Może przebywać na morzu dłużej niż cztery dni, z nieskończonymi zasięgami komunikacji, ponieważ część jego komunikacji opiera się na satelitach”.

Statek o długości 12 metrów (39 stóp) może zostać wysłany z portu lub statku macierzystego. W styczniu duży kraj Azji i Pacyfiku podpisał z firmą Elbit kontrakt na dostawę Mewy .

Elbit postrzega kontrakt jako początek długoterminowej relacji z tym klientem. „Zaczynamy dobrze pozycjonować się na rynku USV”, powiedział źródło.

Pod względem możliwości Seagull może prowadzić w pełni autonomiczne patrole portów, platform wiertniczych lub wykonywać misje ochrony sił na morzu. Otrzymuje dane z szeregu czujników pokładowych, głównie z zaawansowanych detektorów sonarowych, oraz ze źródeł zewnętrznych.

Może być uzbrojony we własne stanowiska uzbrojenia, karabiny maszynowe, cięższe działa, torpedy i podwodne bomby głębinowe. Może również przenosić mniejsze roboty podwodne, które wykonują szereg misji bojowych, takich jak niszczenie min morskich.

„Wrzuć go do morza na cztery dni, a będzie autonomicznie patrolował i chronił każdy wybrany do tego obszar” – powiedział źródło. „Marynarki wojenne mogą wybrać poziom zaangażowania załogowego według własnego uznania”.

Statek może nosić szereg systemów wywiadowczych, które śledzą wrogą komunikację i elektronikę, a także może przeprowadzać własne ataki z użyciem elektronicznej wojny, aby zakłócić wrogie statki.„Seagull USV” może być uzbrojony we własne stanowiska uzbrojenia, karabiny maszynowe, cięższe działa, torpedy i podwodne bomby głębinowe. Może również przenosić mniejsze roboty podwodne, które wykonują szereg misji bojowych, takich jak niszczenie min morskich. Źródło: Elbit Systems.

„Miny morskie to realne zagrożenie, a nie fikcja”

Źródło Elbit powiedziało, że okręty podwodne stały się światowym trendem w ostatnich latach. Państwa pozyskują je dla swoich flot morskich na całym świecie, co oznacza, że ​​zdolność ich wykrywania stała się kluczowa. Ponadto mnożą się małe, bezzałogowe okręty podwodne, pochodzące z Iranu i Korei Północnej. Południowoamerykańskie kartele narkotykowe wykorzystują je do przemycania narkotyków, a armie terrorystyczne, takie jak Hamas, Hezbollah i Huti, wykorzystują je do planowania ataków na strategiczne miejsca.

„Cała gama podwodnych zagrożeń znajduje się w obszarze zasięgu Seagull ” – powiedział źródło.

Seagull aktywuje sonar zanurzeniowy, który wpada do wody z dna statku przez otwór, aby wykryć takie zagrożenia. Po wykryciu może wystrzelić torpedę i zniszczyć zagrożenie. Jeśli dany okręt podwodny jest statkiem załogowym, Seagull może również zrzucić ostrzegawcze bomby głębinowe, aby poinformować personel, że zostały wykryte i powinien natychmiast się wycofać.

„Czasami okręty podwodne wynurzają się, aby zebrać informacje o lokalizacji. Mogą zostać uderzeni, gdy to zrobią” – powiedziało źródło. „Kiedy masz informacje wywiadowcze na temat ich komunikacji, możesz również zablokować zdolność łodzi podwodnych do komunikowania się z tymi, którzy je wysłali, gdy wynurzają się na powierzchnię”.

Seagull jest wyposażony w robota, który ma własne sonary i kamery, które wysyła, gdy wykryje podwodne miny morskie.

Zagrożenie minami morskimi jest prawdziwym problemem na całym świecie, w tym w Gazie. Huti i Irańczycy również opracowali tę broń. „Miny morskie to realne zagrożenie, a nie fikcja. Zamiast wysyłać warty 100 milionów dolarów statek do polowania na miny z 60 osobami, który porusza się powoli, narażając siebie i osoby na pokładzie, marynarki mogą wysłać 12-metrowy szybko poruszający się aluminiowy statek [Mewa] bez nikogo na pokładzie, który by to zrobił.” powiedział źródło.

Sonary ze skanowaniem bocznym mogą wykrywać obiekty przypominające miny, zanim Seagull wyśle ​​swojego robota do wody, który po potwierdzeniu obecności miny przykleja do niej ładunek wybuchowy.

Elbit zaleca, aby na tym etapie w pętlę wszedł człowiek-operator, choć nie jest to konieczne do ukończenia misji. Mewa wysyła następnie falę akustyczną, która wyzwala materiał wybuchowy, neutralizując zagrożenie. Miny morskie zwykle dryfują między powierzchnią a 300 metrów (około 1000 stóp) pod powierzchnią morza.

Alternatywnie, Seagull można zlecić przeciągnięcie ładunku akustycznego i magnetycznego przez wodę, który aktywuje wiele min jednocześnie. „Jest to mniej chirurgiczne, ale jeśli musisz przemieszczać siły przez morze, może to być bardziej wydajne niż chodzenie do każdej kopalni z osobna” – powiedział źródło.

Podobnie jak w wielu innych obszarach walki XXI wieku, autonomiczne, zaawansowane systemy wydają się odgrywać coraz ważniejszą rolę w obronie morskiej.


Gdy podwodne zagrożenia rozprzestrzeniają się, samodzielny izraelski statek morski stoi na straży

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. “Seagull może również zrzucić ostrzegawcze bomby głębinowe, aby poinformować personel, że zostały wykryte i powinien natychmiast się wycofać.”

    Zrodlo porazek Izraela z Hamasem przerzucilo sie na Marynarke Wojenna tez, oprocz ostrzegania kiedy zbombarduja budynki w Gazi, wydaja srodki na ostrzeganie lodi podwodnych…
    Cy IDF jest wogile w stanie wygrac ?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.