Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Roger Waters twierdzi, że odmawia się mu „wolności słowa”, obiecuje pozwać niemieckie miasta

Były wokalista Pink Floyd, Roger Waters, ogłosił, że wystąpi na drogę sądową przeciwko „niekonstytucyjnej” decyzji niemieckiej rady miejskiej o odwołaniu jego koncertu 28 maja po tym, gdy jako powód odwołania rada podała informację, że jest on uważany za „jednego z najbardziej znanych antysemitów na świecie”.

Wiecej TUTAJ


Berlin i Paryż w widowiskowej kłótni o samochody i energię atomową. Zagrożone zielone ambicje Unii

Dwie największe potęgi w Unii Europejskiej rzuciły się sobie do gardeł i może to zaszkodzić nie tylko kruchej jedności wspólnoty, ale także jej dążeniom do osiągnięcia światowego przywództwa w walce ze zmianami klimatycznymi.

Wiecej TUTAJ


Sekrety budowy rzymskiego Koloseum. Jak to możliwe, że cud starożytnej architektury powstał w mniej niż 10 lat?

Koloseum to jeden z symboli starożytnego Rzymu. Budowa amfiteatru Flawiuszów – jak nazywano gmach w czasach jego świetności – rozpoczęła się w 70 lub 72 roku n.e. na polecenie cesarza Wespazjana.

Wiecej TUTAJ


Niezwykle losy największego miasta Ameryki. “Zostało kupione za 24 dolary”

Blisko 360 lat temu Nowy Amsterdam został przejęty przez Anglików i nazwany — na cześć księcia Yorku, Nowym Jorkiem. Cztery dekady wcześniej gubernator kolonialnej prowincji Nowych Niderlandów przejął od Indian wyspę Manhattan, za dobra o łącznej wartości stanowiącej równowartość 24 dol. Wkrótce potem założono tam miasto do złudzenia przypominające typowe portowe osady w Holandii.

Wiecej TUTAJ


Najdziwniejsze pasje Juliana Tuwima. Wielu współczesnych zaniepokoiłoby się o jego stan umysłowy

Julian Tuwim był znany ze swych obsesji, z nieposkromionej pasji kolekcjonerskiej. Jeśli brał na warsztat jakiś temat, pragnął wiedzieć i posiadać wszystko, co go dotykało.

Wiecej TUTAJ


Zmarł historyk i socjolog prof. Paweł Śpiewak

W wieku 71 lat zmarł historyk i socjolog, b. dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego prof. Paweł Śpiewak. O jego śmierci poinformował PAP w czwartek jego syn Jan Śpiewak.

Wiecej TUTAJUkraina: niezamierzone konsekwencje

Co robisz, gdy utkniesz w wojnie, której nie możesz ani wygrać, ani przegrać? Oto pytanie, przed którym stoi prezydent Rosji Władimir Putin, gdy jego “operacja specjalna” przeciwko Ukrainie wkracza w drugi rok. Odpowiedź brzmi: inscenizujesz przedstawienia trompe l’oeil, żeby ukryć fakt, że utknąłeś i zmierzasz donikąd.

Wiecej TUTAJ


Dla polskich władz „kwestia żydowska” była związana m.in. z przeludnieniem kraju i niewłaściwą strukturą społeczno-demograficzną

Okres ministerium Józefa Becka (1932–1939) to czas wzrostu znaczenia „kwestii żydowskiej”. Jak odnosiła się do tego zagadnienia polska dyplomacja? Zajmowała się wówczas m.in. badaniem potencjalnych nowych kierunków emigracji żydowskiej. To z tego okresu pochodzi słynne hasło „Żydzi na Madagaskar”. Dlaczego nie zdecydowano się na to rozwiązanie? Zagadnienia te omawia dr Kinga Czechowska w książce „Polska dyplomacja wobec „kwestii żydowskiej” w latach 1932–1939”.

Wiecej TUTAJ

Szef NATO ujawnia, kiedy Szwecja może dołączyć do Sojuszu. Padła data

Finlandia i Szwecja początkowo ubiegały się o przyjęcie do NATO razem, ale ich losy rozeszły się w czwartek po tym, jak Turcja ratyfikowała wniosek Finlandii, pozostawiając z tyłu Szwecję.z

Wiecej TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. R. Waters ma rację. Platformy społeczne nie powinne zajmować się cenzurą, całkiem jak izraelski sąd najwyższy nie powinien zajmować się polityką.
    Cenzura jest mieczem obosiecznym i negacją praw obywatelskich zapewnionych w demokracji liberalnej. Cenzura na platformach społecznych zniszczy zachodnią demokrację liberalną
    Jeśli ktoś myśli że Waters jest przestępcą, może złożyć na niego skargę. On nie ukrywa się.
    Na świecie krąży wiele wiar i opinii antysemickich, promowanych przez grupy i rządy. Wolne od cenzury i o zasięgu globalnym.
    Całe kampanie Watersa nie dorastają do pięt efektu antysemickiego jednego zdania prezydenta USA albo jego ministra.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.