Uncategorized

Krotko i zwiezle; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 4.6 – 5.6


Reprezentacja Izraela do lat 20 w piłce nożnej przeszła do historii w sobotni wieczór po ty pokonała Brazylię 3:2 i awansowała do półfinału Mistrzostw Świata FIFA U20.


Po incydentach, które miały miejsce podczas ostatniego weekendu, MK Simcha Rothman oświadczył: “Będzie reforma sądownictwa.


Egipt planuje “długoterminowe” porozumienie między Izraelem a Strefą Gazy


Szef izraelskiej agencji bezpieczeństwa wewnętrznego Shin Bet, Ronen Bar, spotkał się w Waszyngtonie z szefem CIA Williamem Burnsem, aby omówić rosnące napięcia na Zachodnim Brzegu i zagrożenie ze strony Iranu.


Kompromis w sprawie antysemityzmu Po długiej debacie administracja Bidena doszła do wniosku, że są czasy i miejsca, w których wrogość lub nienawiść do Żydów jest odpowiednia.


W śledztwie dotyczącym ataku na granicy z Egiptem pojawiły się nowe szczegóły. Terrorysta miał przy sobie między innymi Koran, co może świadczyć o radykalizacji religijnej, jaką przeszedł.


Prezydent Isaac Herzog przemawiał w niedzielę w Jerozolimie podczas konferencji poświęconej pamięci sędziego Sądu Najwyższego Gabriela Bacha, gdzie powiedział, że “wszyscy modlimy się o niezależne sądownictwo”.


Premier Netanjahu: „Nasza wiadomość dla Egiptu: oczekujemy gruntownego śledztwa”


Minister spraw zagranicznych Eli Cohen rozpoczął dziś (niedziela) wizytę na Filipinach i w Korei Południowej, podczas której spotka się z wyższymi urzędnikami rządowymi obu krajów i omówi z nimi rozszerzenie więzi w dziedzinie bezpieczeństwa i gospodarki.


Dowódca 80. dywizji, ppłk Itzik Cohen, wraz z przedstawicielami egipskiego Ministerstwa Obrony przeprowadził śledztwo na pograniczu izraelsko-egipskim.


Ambasador Gilad Erdan przewodził grupie ambasadorów ONZ i dyplomatów wyższego szczebla w marszu na rzecz Izraela, który odbył się w Nowym Jorku.


Izrael odtajnia akta nazistów, którzy zaciągnęli się do IDF i szpiegowali dla Egiptu


Chamenei mówi, że wycofanie się z twardego podejścia wobec Izraela byłoby „błędem”.


Netanjahu: Z każdym zagrożeniem poradzimy sobie sami Gabinet Bezpieczeństwa zbiera się w ramach ćwiczeń wojskowych “Firm Hand” w centrum dowodzenia IDF w Kirya w Tel Awiwie.


“Wspaniała” decyzja administracji Trumpa o przeniesieniu Izraela do CENTCOM To posunięcie “idzie fantastycznie”, powiedziała Dana Stroul, główny strateg Pentagonu na Bliskim Wschodzie.


Izraelskie Ministerstwo Energii oficjalnie potwierdziło odkrycie nowego morskiego złoża gazu ziemnego, czwartego co do wielkości w zraelu


W Russell Senate Office Building odbył się uroczysty lunch w związku z senackim i poselskim projektem ustawy honorującej dyplomatów, którzy ratowali Żydów podczas Holokaustu, często wbrew sprzeciwom swoich krajów.


Izrael i Bahrajn zamierzają zawrzeć pakt o wolnym handlu


Ben Gvir wyznaczy szefa do nadzorowania walki z przemocą w społeczności arabskiej


Izrael zmierzy się z Urugwajem w półfinale Mistrzostw Świata U-20 w piłce nożnej


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.