Uncategorized

Krotko i zwiezle; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 6.6 – 7.6


Blinken zapewnia AIPAC ( American Israel Public Affairs Committee Policy Summit ) że “Ameryka jest bezpieczniejsza, gdy Izrael jest silny”.


Gary Mond, założyciel UK National Jewish Assembly, potępia “nietolerancyjną”, liczącą prawie 265 lat Radę Deputowanych Żydów Brytyjskich.


Około 30 Żydów i chrześcijan zebrało się w Midtown Miami , aby zaprotestować przeciwko sprzedaży przez korporację detaliczną produktów LGBTQ Pride dla dzieci.


Netanjahu rozmawia z Muskiem i Altmanem, opracowując krajową politykę AI “Zmienimy Izrael w globalną potęgę sztucznej inteligencji” – powiedział izraelski premier.


Żołnierz Sił Obronnych Izraela został lekko ranny w poniedziałek wieczorem, kiedy potrącił go samochód w kontrolowanej przez Palestyńczyków miejscowości Huwara, niedaleko Nablus w Samarii.


Chagit Leviev: “Żydowska edukacja to najlepszy sposób na zachowanie żydowskiej tożsamości. Chagit Leviev przemawia na konferencji Arutz Sheva Jerusalem w Nowym Jorku na temat filantropii grupy w Izraelu i za granicą.


We wtorek rano ostrzelano posterunek IDF na górze Gerizim, niedaleko Shechem (Nablus). Nie odnotowano żadnych obrażeń.


Minister spraw zagranicznych Eli Cohen rozpoczął swoją historyczną wizytę dyplomatyczną w Filipinach. Spotkał się z prezydentem Filipin Marcosem i ministrem spraw zagranicznych Manelo.


Była minister sprawiedliwości Ayelet Shaked: reformy sądownictwa powinny być wdrażane tylko wtedy, gdy istnieje szerokie porozumienie z opozycją.


Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej “nigdy nie upolityczni” swojej pracy w Iranie, powiedział w poniedziałek szef ONZ-owskiego organu nadzoru nuklearnego, podkreślił po tym, jak premier Izraela oskarżył ją o poddawanie się irańskiej presji.


FM odpiera komentarze Kamali Harris na temat reformy sądownictwa “Założę się, że nie przeczytała nawet jednej linijki planu” – mówi minister spraw zagranicznych Eli Cohen po tym jak wiceprezydent USA w ukryty sposób zaatakowała reformę sądownictwa.


Wysocy rangą przedstawiciele Likudu twierdzą, że minister sprawiedliwości i architekt reformy sądownictwa stracił cierpliwość do rządu i rozważa odejście.


Saudyjski następca tronu mówi, że rozmawiał o normalizacji Izraela z Blinkenem


Izraelskie siły bezpieczeństwa przeprowadziły w nocy liczne działania antyterrorystyczne w Judei i Samarii. Zatrzymano 10 poszukiwanych osób oraz skonfiskowano nielegalną broń. W wiosce Bnei Naim skonfiskowano tokarkę, wykorzystywaną do produkcji broni.


Dwóch izraelskich podejrzanych zostało zatrzymanych w środę w środę w związku z kradzieżą dziesiątek tysięcy sztuk amunicji z bazy wojskowej w południowym Izraelu poprzedniej nocy – poinformowała agencja bezpieczeństwa Szin Bet.


Krajowa Rada Planowania i Budownictwa zatwierdziła we wtorek propozycję przeznaczenia 40 000 dunamów (10 000 akrów) ziemi na otwartych terenach pod instalacje energii słonecznej.


Izraelskim urzędnikom zakazano wjazdu do Jordanii – za noszenie kippotów


Ekspert ds. klimatu: “Izrael ociepla się dwa razy bardziej niż świat


Antyrządowi demonstranci zbezcześcili pomnik ojca Netanjahu


Rzecznik IDF powiedział, że eksplozja, w regionie Lakhish, była kontrolowaną eksplozją amunicji, która została wcześniej zaplanowana i nie ma obaw o incydent związany z bezpieczeństwem.


Kategorie: Uncategorized

2 odpowiedzi »

 1. „ izraelscy podejrzani” kradną tysiące sztuk amunicji z magazynów IDF !
  Jacy „izraelscy podejrzani „?
  Może syjonisci ?
  I jak to w ogóle jest możliwe ???
  Kto pilnuje wojskowych magazynów ?
  Arabowie ?
  A kto redaguje te wiadomosci ?… 🧐

 2. «  antyrzadowi démonstranci zbezczescili pomnik ojca Netanyahu « 
  Kto tak pisze ?
  Dlaczego pominięto imię ojca lub syna ?
  I czy zbezczescili pomnik czy grób ?
  Jezeli pomnik to gdzie ?
  A jezeli zbezczeszczono grób tak zasłużonego dla ojczyzny Żyda jak ojciec Benjamina Netanyahu czy choćby i najskromniejszego człowieka, to ci pseudo „antyrządowi demonstranci „ to jest zwykła faszystowska swolocz i anarchiści a nie zadna tam „opozycja”.
  I tak ich trzeba potraktować.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.