Uncategorized

Krotko i zwiezle ; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 10.6 – 11.6


Izraelski MK proponuje podział Wzgórza Świątynnego między Żydów i muzułmanów Plan Amita Haleviego dałby muzułmanom kontrolę nad południowym krańcem kompleksu Wzgórza Świątynnego, w którym znajduje się meczet Al-Aksa, podczas gdy Żydzi otrzymaliby obszary centralne i północne.


Próba ataku w Samarii: Terrorysta próbuje dźgnąć żołnierzy i zostaje wyeliminowany


Ursula von der Leyen ogłosiła w piątek darowiznę od Unii Europejskiej na rzecz nowego projektu w Yad Vashem, który skupi się na społecznościach żydowskich zniszczonych podczas Holokaustu.


Premier Benjamin Netanjahu powiedział w piątek: “Nasza ręka jest wyciągnięta do wszystkich krajów arabskich, w tym Arabii Saudyjskiej, co jest niezwykle ważne”.Przewodniczący AP odwiedzi Chiny po zaoferowaniu mediacji w rozmowach z Izraelem


 USA i Iran prowadziły pośrednie rozmowy w Omanie, w których USA ostrzegły Iran, aby nie podążał ścieżką ku broni jądrowej.


21-letni mężczyzna zabity na południu; W tym roku setna ofiara przemocy w społeczności arabskiej


Sześciu byłych szefów policji i ponad trzy tuziny zastępców komisarzy policji wezwało premiera Benjamina Netanjahu do usunięcia skrajnie prawicowego prawnika Itamara Ben Gvira ze stanowiska ministra bezpieczeństwa narodowego, ostrzegając, że stanowi on “namacalne i bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa Izrael”.


Posłowie. Lois Frankel (D-Fla.) i Joe Wilson (R-S.C.) wprowadzili 7 czerwca przepisy mające na celu przedłużenie i zwiększenie amerykańsko-izraelskiej współpracy na rzecz rozwoju międzynarodowego.


“Komisja śledcza” ONZ opublikowała raport, który rozpoczyna bezprecedensowy atak na Izrael i jego obrońców, w tym osoby prywatne i organizacje pozarządowe “na całym świecie”.


Izraelski minister finansów Bezalel Smotrich spotkał się we wtorek we Francji z przedstawicielami środowisk i organizacji żydowskich, a także przedstawicielami Keren Kayemeth LeIsrael-Żydowskiego Funduszu Narodowego i Agencji Żydowskiej.


Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski potwierdził na konferencji prasowej, że Ukraina rozpoczęła kontratak na armię rosyjską, która wkroczyła na jej terytorium w lutym ub.r.


MK Avigdor Liberman, przewodniczący Yisrael Beytenu, mówi, że jest gotów zasiadać z premierem Netanjahu, ale nie z „charedim” czy „mesjanami”.


Żołnierze IDF i funkcjonariusze Straży Granicznej udaremnili próbę przemytu narkotyków o wartości pięciu milionów NIS do Izraela. 


W proteście przeciwko reformie sądownictwa były premier Ehud Barak wzywa do „pokojowej” rebelii obywatelskiej. „Jesteśmy zdeterminowani, wygramy”.


Lib ańska gazeta Al-Akhbar poinformowała, że ​​przedstawiciele Izraela i AP przygotowują się na dzień po śmierci 88-letniego przewodniczącego Mahmuda Abbasa W raporcie napisano, że niedawno do jego gabinetu wezwano lekarzy, a on także potajemnie przeszedł pilne badania w Jordanii z powodu pogarszającego się stanu zdrowia.


Prezydent Francji wzywa irańskiego odpowiednika do zaprzestania dostarczania Rosji dronów bojowych używanych do ataków na Ukrainę.


Niemcy planują zakup izraelskiego systemu rakiet antybalistycznych Arrow 3 za około 4 miliardy euro (4,3 miliarda dolarów), podała w sobotę agencja prasowa Reuters.


IDF zatrzymało ostatniej nocy dziewięciu poszukiwanych terrorystów w Judei i Samarii. W wiosce Ya’bad siły zbrojne skonfiskowały dwa pistolety

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.