Uncategorized

Krotko i zwiezle; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 8.8 – 9.8Według wysokiego rangą irackiego urzędnika, iracki rząd pracuje w dwóch kierunkach, aby zapewnić uwolnienie Elizabeth Tsurkov.


Po raz pierwszy od dwóch miesięcy Netanjahu wyprzedził Gantza w ankiecie “kto najlepiej nadaje się na stanowisko premiera?”.


Liberman w natarciu: Gantz i Lapid przekraczają własną czerwoną linię Yisrael Beytenu potępia lidera opozycji i przewodniczącego Jedności Narodowej za rozważanie powrotu do negocjacji w sprawie reformy sądownictwa.


Ambasador Izraela przy ONZ wyjaśnił operację w Dżeninie przed posiedzeniem Rady Bezpieczeństwa.


Uri Geller świętuje 50 lat magii, mentalizmu, a przede wszystkim — rozrywki


Kanada jest przeciwna użyciu amunicji kasetowej, którą Waszyngton obiecał przekazać Ukrainie w celu kontrofensywy przeciwko rosyjskim siłom okupacyjnym


Tysiące Izraelczyków zebrało się w sobotę w centralnym mieście Ramat HaSharon, aby zaprotestować przeciwko zmianom w sądownictwie.


Oliver Owcza, przedstawiciel Niemiec w Autonomii Palestyńskiej, odbył “serdeczną” rozmowę z burmistrzem Dżeninu Nidalem Al-Obeidi, napisał dyplomata na Twitterze


António Guterres, sekretarz generalny ONZ, stwierdził, że Izrael “w oczywisty sposób” użył nadmiernej siły podczas operacji antyterrorystycznej w Dżeninie. “Haniebne, naciągane, całkowicie oderwane od rzeczywistości” – mówi Erdan o komentarzach szefa ONZ na temat Dżeninu


Siedmiuset żydowskich nastolatków z 32 miejscowości w siedmiu krajach zebrało się w Izraelu aby rozpocząć 3-tygodniowe seminarium w ramach całorocznego programu Diller Teen Fellowship.


Palestyńczycy wielokrotnie odrzucili ofertę powstania państwa palestyńskiego. Dlaczego? Bo im nie o to chodzi. Im chodzi o zniszczenie państwa żydowskiego. Dlatego żadne porozumienie nie jest możliwe


al-Fatah zorganizował przemarsze w kilku miastach Autonomii Palestyńskiej. Terroryści odnowili przysięgę wierności dla idei palestyńskiej niepodległości narodowej.


W rejonie arabskiej wioski Umm Safa w południowej Samarii, wybuchły starcia żydowskich osadników z Arabami. Przybyli na miejsce izraelscy żołnierze starali się rozdzielić obie strony. W starciach zginął 1 Arab.


Izraelscy żołnierze wkroczyli do centrum Nablusu, aby aresztować dwóch poszukiwanych terrorystów. Podczas tych działań doszło do wymiany ognia, w której obaj terroryści zginęli.


Minister spraw zagranicznych Eli Cohen spotkał się w Atenach ze swoim greckim odpowiednikiem Giorgosem Gerapetritisem. Cohen podkreślił strategiczne więzi między Izraelem a Grecją, które wzmacniają pozycję Izraela i promują stabilność na Bliskim Wschodzie. Rozmowy mają dotyczyć głównie spraw energetyki i turystyki.


Protestujący przeciwko reformie sądownictwa zagrozili protestami o bezprecedensowej skali i dotkliwości, jeśli klauzula rozsądku zostanie zredukowana.


Minister bezpieczeństwa narodowego Itamar Ben-Gvir poinstruował w sobotę izraelską policję, aby nie konfiskowała broni osobistej osobie, która zlikwidowała terrorystę podczas ataku terrorystycznego


Izrael pomyślnie kończy testy systemu obronnego David’s Sling


Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Tsurkov jest z tych przebudzonych,publikowala antyizraelskie pierdoly.Teraz jest u swoich…

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.