Uncategorized

Amerykańscy Żydzi na lewicy są po prostu wstrząśnięci swoimi lewicowymi kolegami


Dennis Prager

Nagłówek New York Times: “W sprawie Izraela postępowi Żydzi czują się opuszczeni przez swoich lewicowych sojuszników”.

NBC News: “Lewica staje w obliczu rozrachunku, gdy Izrael dzieli Demokratów”.

Time Magazine: “Jak działająca lewica zwróciła się przeciwko Izraelowi”.

Los Angeles Times: “‘Lewica naprawdę nas zawiodła’. Dlaczego wielu amerykańskich Żydów czuje się opuszczonych”

Financial Times: “Lewicowe podejście do Hamasu oszałamia amerykańskich Żydów – i grozi rozłamem w Partii Demokratycznej”.

Wszystko jasne.

Lewicowi amerykańscy Żydzi czują się zdradzeni przez lewicę. Lewicę, która pozostaje antyizraelska nawet po największej jednodniowej masakrze Żydów od czasów Holokaustu i mimo że większość Palestyńczyków i ich zwolenników wyraźnie wzywa do zniszczenia państwa żydowskiego: “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”.

Postępowi amerykańscy Żydzi są zszokowani przez swoich kolegów postępowców. Ale szokująca jest tylko ich postawa.

Lewica od dziesięcioleci wzywa do ekonomicznego bojkotu Izraela i nazywa Izrael państwem “apartheidu”.

Lewica nazywa Amerykę, najbardziej tolerancyjne, wieloetniczne społeczeństwo w historii, “systemowo rasistowskim”.

Lewica wzywała do “finansowania policji”, wspiera prokuratorów generalnych, którzy znoszą kaucje dla brutalnych przestępców i pochwalała demonstracje przeciwko Ameryce – w tym wiele obejmujących wandalizm i przemoc – przez ponad pół roku.

Lewica wspiera całkowicie czarne akademiki i całkowicie czarne ukończenie studiów na kampusach uniwersyteckich. Lewica prawie zniszczyła każdy liberalny ideał dotyczący kwestii rasowych. Uniwersytet Kalifornijski, wśród wielu innych lewicowych instytucji, określił jako “rasistowski” liberalny ideał bycia ślepym na kolory i określił jako “rasistowski” piękny antyrasistowski sentyment “istnieje tylko jedna rasa, rasa ludzka”.

Lewica – w szczególności szkoły edukacyjne i związki zawodowe nauczycieli – zrujnowała szkoły podstawowe i średnie. Zniszczyła też uniwersytety jako instytucje umożliwiające otwarty dialog.

Lewica potwierdza kłamstwo, że mężczyźni mogą stać się kobietami, a kobiety mężczyznami, i stara się zniszczyć życie i karierę każdego, kto zaprzecza, że ludzie mogą stać się inną płcią. Lewica wspiera upadek sportów kobiecych, walcząc o to, by każdy mężczyzna, który twierdzi, że jest kobietą, mógł rywalizować w sportach kobiecych. Lewica popiera podawanie dzieciom, które twierdzą, że są innej płci, leków blokujących hormony i zezwala na chirurgiczne usuwanie piersi dziewczętom poniżej 21 roku życia (a czasem poniżej 18 roku życia), które twierdzą, że są chłopcami.

Lewica prowadzi najskuteczniejszą wojnę przeciwko wolności słowa w historii Ameryki. W rezultacie prawie połowa młodych ludzi w Ameryce twierdzi, że wierzy w wolność słowa, ale nie w “mowę nienawiści”, co oczywiście oznacza, że nie wierzy w wolność słowa.

Lewica twierdzi, że ludzki płód na każdym etapie rozwoju jest dosłownie bezwartościowy, a na pewno wart mniej niż pies, jeśli kobieta, która go nosi, chce dokonać aborcji.

Lewica zasadniczo zniszczyła dziennikarstwo głównego nurtu. Media głównego nurtu nie uznają już prawdy za ideał. Przez prawie dwa lata promowały kłamstwo, że Rosja zmówiła się z kampanią prezydencką Trumpa w 2016 roku (wiele z nich nadal to robi). Nadal promują kłamstwo, że konieczność okazania dowodu tożsamości podczas głosowania jest “rasistowska”.

Lewica zatruła amerykańską medycynę. Amerykańskie Stowarzyszenie Medyczne ogłosiło, że akty urodzenia nie powinny już zawierać informacji o płci dziecka. Izby lekarskie grożą zawieszeniem, a nawet cofnięciem licencji lekarskich lekarzom, którzy kwestionują skuteczność szczepionki mRNA COVID-19 lub przepisują hydroksychlorochinę lub iwermektynę pacjentom we wczesnych stadiach COVID-19.

Lewica entuzjastycznie poparła nienawidzącą Ameryki i Izraela organizację Black Lives Matter oraz obalających flagę sportowców, którzy odmówili stania przed hymnem narodowym.

Lewica rozpowszechniła rasistowską doktrynę w większości amerykańskich szkół i firm, że wszyscy biali są rasistami.

Lewica uczy dzieci w szkołach, że powinny wstydzić się swojej przeszłości i że ich przyszłość jest okropna (z powodu emisji dwutlenku węgla); że kapitalizm jest zły, a socjalizm dobry.

Krótko mówiąc, lewica nienawidzi Zachodu, najbardziej przyzwoitej cywilizacji, jaką kiedykolwiek stworzono, i nienawidzi Ameryki, najbardziej przyzwoitego kraju, jaki kiedykolwiek stworzono.

Przez dziesięciolecia lewica uznawała syjonizm za rasistowski – co oznacza, że istnienie Izraela jest z natury niemoralne – i oskarżała Izrael o “ludobójstwo” Palestyńczyków.

Jednak teraz Żydzi na lewicy są po prostu zszokowani, że ludzie, którzy zajmują wszystkie te godne pogardy stanowiska, albo moralnie zrównują Hamas z Izraelem, albo faktycznie wspierają tych, którzy skandują “od rzeki do morza, Palestyna będzie wolna”, co w rzeczywistości jest wezwaniem do ludobójstwa. Ludobójstwa Żydów.

W przeciwieństwie do liberalnego Żyda, lewicowy Żyd – profesor, felietonista, nauczyciel – jest destrukcyjnym głupcem. Ale liberalny Żyd jest niewybaczalnie naiwny wobec lewicy, której prawie wszystkie stanowiska nie mają nic wspólnego z liberalizmem, nie wspominając o Torze.

Może niektórzy się nawrócą. Ale nie zakładajmy się o to.

Amerykańscy Żydzi na lewicy są po prostu wstrząśnięci swoimi lewicowymi kolegami

Kategorie: Uncategorized

4 odpowiedzi »

 1. Całkowicie podzielam pogląd Izhaka. Trudno jest wytłumaczyć dlaczego ”(tzw) inteligencja” żydowska jest aż tak bardzo zaskoczona…” Musi być kilka przyczyn. Jedna, na pewno brak rozumu. Inna to karierowiczowstwo na wyższych uczelniach.

  https://wpde.com/news/nation-world/foreign-countries-send-billions-of-dollars-to-top-us-universities-not-a-surprise-were-seeing-anti-israel-protests-on-college-campuses-ivy-league-middle-east-qatar

  https://www.foxbusiness.com/media/funding-from-arab-countries-us-universities-raises-questions-almost-always-come-strings-attached

  Zagraniczne kraje wysyłają miliardy dolarów na czołowe amerykańskie uniwersytety: „Nic dziwnego, że widzimy antyizraelskie protesty na kampusach uniwersyteckich”

  Fundusze z krajów arabskich na rzecz uniwersytetów w USA rodzą pytania: „Prawie zawsze wiążą się z pewnymi warunkami”

  Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez OpenTheBooks i dostarczonej Fox News Digital, dwa elitarne uniwersytety, które w ostatnich tygodniach trafiły na pierwsze strony gazet ze względu na słabą reakcję na antysemityzm na swoich kampusach, zgarnęły w ostatnich latach miliardy z funduszy federalnych finansowanych przez podatników. Uniwersytety Harvarda i Uniwersytet Pensylwanii uwikłały się w kontrowersje dotyczące sposobu postępowania z antysemickimi incydentami na kampusie po krwawych atakach Hamasu na Izraelczyków i reakcji Izraela.

 2. Całkowicie zgadzam się z analizą pana
  Dennis Prager, którego znam z mediów
  od wielu lat.
  Zadziwia mnie że „inteligencja” żydowska
  jest aż tak bardzo zaskoczona. Skąd ta
  ślepota?. Profesorowie, studenci czy nawet
  politycy, oglądają TV, czytają prasę,
  spotykają się z ludźmi nie widzieli przez
  ostatnie dekady, do jakich absurdalnych
  szczytów dochodzi skrajna lewica i do
  jakiego celu dążą.
  Skrajna lewica znalazła ciepły dom (czy
  Pałac) w partii Demokratów. Jak każda
  działalność faszystowska, w pierwszej
  fazie była stosunkowo umiarkowana, ale
  z chwilą wybrania Obamy na najwyższe stanowisko państwa, wszelkie bariery
  zostały przełamane.
  Wszyscy znamy antysemicka działalność
  czterech Kongreswomen (3 muzułmanki i
  jedna AOC Hiszpanka) na przestrzeni w
  ostatnich lat, bez reakcji żadnego
  polityka z partii Demokratów a szczególnie
  Żydów. Właściwie była jedna: oskarżano
  Trumpa o antysemityzm mimo że On ma
  6 żydowskich wnuków.
  W jaki sposób amerykańscy Żydzi mogą
  być zaskoczeni?. Było to widoczne jak
  Słońce.

 3. Już o wiele wcześniej zauważono (A. B. Jehoshua np) że ta cała progresywne, lewicowo-liberalna żydowska Ameryka zanika przez mieszane małżeństwa. Zostaną Żydzi religijni, oni nie stracą swojej żydowskiej tożsamości. Chociaż Satmar to też ślepy zaulek.

 4. Nic nie zmieni i nawet tu na blogu pisali ” brak antysemityzmu[wsrod mlodziezy sprawia ze ..” i ” mlodzi ludzie, koledzy dzieci sa przeciwko Izraelowi “.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.