Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Wyjdziemy z wygnania, z całym światem

Rozumiemy już, że znajdujemy się w stanie wygnania, które nazywa się „Pesach“, ponieważ trzeba to przejść (pasach), aby wejść do świata duchowego, wychodząc ze stanu braku odczucia Stwórcy, co jest wygnaniem. Ale ogólnie nie czujemy się na wygnaniu i nie czujemy że brakuje nam duchowości, oddawania, miłości – po prostu chcemy w życiu więcej zwykłych materialnych dóbr.

Wiecej TUTAJ


Dlaczego Arabowie nie ufają administracji Bidena

Dla wielu wahanie administracji Bidena przed ponownym uznaniem jemeńskiej milicji Huti za organizację terrorystyczną jest nie do pojęcia. Pytanie brzmi: dlaczego? Czy sytuacja w Jemenie stała się kwestią polityczną, a nie tylko humanitarną?

Wiecej TUTAJ


Miesiąc od wybuchu wojny. Nowe sankcje na Rosję i dostawy broni dla Ukrainy

Ukraińska armia zniszczyła rosyjski okręt desantowy “Orsk” w okupowanym Berdiańsku. Ukraiński MON po raz pierwszy oficjalnie informuje o postępach kontrofensywy pod Kijowem. UNICEF: 58 procent wszystkich ukraińskich dzieci jest obecnie uchodźcami

Wiecej TUTAJ


Posłaniec z nieudanej przeszłości wskazuje ku problematycznej przyszłości

Ambasador USA w Izraelu Thomas Nides nie jest tylko człowiekiem całkowicie oderwanym od rzeczywistości izraelsko-palestyńskiego konfliktu. Widzi swoje zadanie nie jako podtrzymywanie dobrych stosunków między dwoma krajami, ale jako nadzorcy, który mówi Izraelczykom, co im wolno, a czego nie wolno robić.

Wiecej TUTAJ


Czy wywiad USA podrasowuje dowody o Iranie?

Wywiadowczy establishment USA ma fatalną historię przewidywania i analizowania wydarzeń na Bliskim Wschodzie. I to nie tylko w sprawie Bliskiego Wschodu wywiad jest raz za razem w błędzie, przypomnijcie sobie tylko na analityków źle prognozujących, ile czasu zabierze talibom opanowanie Afganistanu, a Rosji przezwyciężenie oporu w Ukrainie. Problemem nie są tylko błędne oceny wywiadu, ale jego upolitycznienie, które w żadnej sprawie nie jest równie ewidentne jak w sprawie Iranu.

Wiecej TUTAJ


Czy Białoruś zaatakuje Ukrainę? Byłoby to piękne samobójstwo

Stare czołgi i bojowe wozy piechoty, trochę artylerii i lotnictwa – i wojska lądowe, które pozwoliłyby na wystawienie od czterech do ośmiu batalionowych grup taktycznych. Armia Łukaszenki to posowiecki skansen, który może w tej wojnie wystąpić jedynie w roli lokalnych posiłków dla Rosjan

Wiecej TUTAJ


Kiedyś wierzyłem, że Rosjanie się zmienią, ale teraz już nie

Można latać na wczasy na Lazurowe Wybrzeże, kupić Chelsea albo rezydencję we Włoszech, a myśleć jak poddany cara w XIX wieku. Rosjanie się nie zmienią.

Wiecej TUTAJ


Pięciogwiazdkowy dżihad palestyńskich przywódców

Przywódcy palestyńskich grup terroru, Hamasu i Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu, nieustanWiecej TUTAJnie wzywają Palestyńczyków, by wychodzili na ulice i prowadzili dżihad (świętą wojnę) przeciwko Izraelowi.

Wiecej TUTAJ


Wiara i człowieczeństwo – przypadek islamu 

„Umiarkowani / reformatorscy / liberalni / progresywni” muzułmanie są po prostu ludźmi, którym brak odwagi moralnej, by powiedzieć: „Nie jestem dłużej muzułmaninem”.Równocześnie Pandavar podkreśla, że muzułmanie są ofiarami, że walka z islamem jest przede wszystkim walką o wyzwolenie muzułmanów z barbarzyńskiej kultury blokującej rozwój, dobrobyt i humanizm.

Wiecej TUTAJ


“Uczyńmy antyamerykańskie dyktatury znowu wielkimi”

Zachód czeka jeszcze jeden szok, ponieważ wydaje się, że administracja Bidena zamiast podnieść krajową produkcję gazu i ropy zwraca się do irańskiego reżimu (a także do nielegalnego rządu Nicolása Maduro w Wenezueli), by zastąpiły dostawy z Rosji.

Wiecej TUTAJ


Zapraszamy na rozmowę z dr. Maciejem Kozłowskim, b. Ambasadorem Rzeczpospolitej w Izraelu. Tematem rozmowy będzie Bliski Wschód wobec Agresji Rosji na Ukrainę. Premier Izraela Naftali Bennett odwiedził W. Putina w Moskwie i zaoferował mediację. Izrael odmówił pomocy militarnej dla Ukrainy, Rosja werbuje ochotników w Syrii, w Libanie pojawiają się wiece poparcia dla Rosji, Arabia Saudyjska odmawia zwiększenia wydobycia ropy naftowej, a Katar zdaje się być przychylny temu pomysłowi. Iran z kolei mógłby produkować więcej ropy ale jest objęty sankcjami. Wojna na Ukrainie uruchomiła całą mozaikę zachowań Izraela, Syrii, Iranu, Stanów Zjednoczonych, Rosji, Ukrainy (Władimir Żelenski przemawiał do członków Knesetu, a Rosja poprzez swego ambasadora ostrzegała Izrael przez angażowaniem się w pomoc dla Ukrainy. Poprosiliśmy dr Macieja Kozłowskiego o wyjaśnienie czym, kto się kierował w tym wszystkim..

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.