Uncategorized

Ciekawe artykuly zebral Adam Mer


Wiecej TUTAJ

Wiecej TUTAJ

Jak Izrael odpowie na atak Hamasu na jego terytorium? Strefa Gazy – czy czeka ją nieuchronne zniszczenie podczas izraelskiej inwazji lądowej? Jak będzie się rozwijał konflikt Izrael – Palestyna i czy rok 2023 okaże się momentem przełomowym?

Wiecej TUTAJ

Hamas przygotowywał się do ataku przynajmniej rok, jeśli nie dłużej. Zbudował w Strefie Gazy makiety kibuców, do których weszli później jego bojownicy – mówi w “Rozmowach polsko-niepolskich” Gerszon Zohar, były ambasador Izraela w Polsce. Przekonuje, że polityczną odpowiedzialność za zbrodnię z 7 października ponosi premier Benjamin Netanjahu.

Wiecej TUTAJ

Od 7 października gdy Hamas zaatakował Izrael, zginęło co najmniej 17 Beduinów zamieszkujących w Izraelu – informuje “New York Times”. I nazywa przedstawicieli tych koczowniczych plemion “ukrytymi ofiarami” tej wojny. Bo – jak twierdzi jedna z wolontariuszek, cytowana przez dziennik – trudy życia i śmierć Beduinów “niestety nie są zauważane”. Dodaje przy tym, że Hamas “nie rozróżnia krwi żydowskiej od krwi arabskiej”

Wiecej TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.