Uncategorized

Ciekawostki z calego swiata

Muslims of Norway are now demanding a separate Islamic state and threaten terrorist actions if their demands are not met. Norway has already completed phase 3 of Islamization.

Phase 3: When muslims constitute over 20% of the population a holy war begins (jihad). Muslim areas of the city (ghettos) now become inaccessible to non-Muslims. Full implementation of ghetto Sharia laws begin, along with conducting terrorist attacks for secession and the creation of an Islamic state.

http://www.jewsnews.co.il/2015/05/05/muslims-in-norway-now-demand-a-separate-state-greece-will-soon-see-similar/

Władze Holandii zdecydowały obciąć o 35 proc. kwoty zapomóg wypłacanych ocalonym z Holokaustu, którzy obecnie żyją w nielegalnych osiedlach żydowskich na ziemiach palestyńskich.

90-letnia ocalona z Holokaustu z Holandii była zszokowana, kiedy zauważyła, że jej świadczenia zostały zmniejszone, ponieważ obecnie mieszka na Zachodnim Brzegu J

http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/9314-holendrzy-karza-finansowo-za-nielegalne-zydowskie-osadnictwo-na-palestynskich-ziemiach

Niemiecki koncern stoczniowy TKMS  podpisał z ministerstwem obrony Izraela kontrakt na zaprojektowanie i  budowę czterech korwet rakietowych określanych jako typ Sa’ar – 6. Wartość kontraktu to 480 mln USD, z czego 130 mln USD pokryte zostanie w formie grantu przez niemiecki rząd. Natomiast zobowiązania offsetowe strony niemieckiej mają osiągnąć 180 mln USD.

Obchodząca w tym roku 20 lat działalności Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna we Włocławku organizuje wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem im. Janusza Korczaka i Włocławskim Towarzystwem Naukowym Ogólnopolską Konferencję Naukową z udziałem gości zagranicznych, pt. „Aktualność pedagogii oraz pedagogiki Janusza Korczaka i Stefanii Wilczyńskiej”. Konferencja odbędzie się w dniach 18-19 maja 2015 roku. – See more at: http://promocjewloclawskie.pl/miasto-wloclawek/beda-swietowac-jubileusz-20-lecia-do-wloclawka-przyjada-goscie-z-calej-polski-i#sthash.wABZLgTy.dpuf

http://promocjewloclawskie.pl/miasto-wloclawek/beda-swietowac-jubileusz-20-lecia-do-wloclawka-przyjada-goscie-z-calej-polski-i

 

chamsaChamsa (w arabskim znaczy dosłownie “pięć”) zwana także “dłonią chamesz” (w hebrajskim chamesz to liczebnik “pięć” w rodzaju żeńskim) jest popularnym motywem zdobniczym w wyrobach jubilerskich i ściennych dekoracjach  domów. Inne nazwy, to – w krajach muzułmańskich – Dłoń Fatimy, lub – u Żydów – Dłoń Miriam (siostry Mojżesza i Aarona).

Chamsa jest jednocześnie rodzajem amuletu (w kształcie dłoni), o bardzo starej tradycji, prawdopodobnie poprzedzającej judaizm, a obecnej wśród Żydów (zwłaszcza sefardyjskich) i w krajach arabskich.

Zazwyczaj po środku dłoni znajduje się symbol oka, ponieważ amulet ten ma chronić przed chorobą, nieszczęściem, ale – przede wszystkim – przed “złym okiem”, “złym spojrzeniem” (ajin hara).

Wiara w zjawisko zwane “złym okiem” należy do sfery zabobonów: nie polega to jednak, wbrew powszechnemu przekonaniu, na obawie przed “rzucaniem uroku”, ale na przeświadczeniu, że przyglądanie się komuś czy czemuś z zazdrością lub zawiścią, może spowodować złe następstwa, niezależne od intencji patrzącego. Taka wiara stoi w sprzeczności z fundamentalnymi założeniami judaizmu (a także islamu), jednak antyczna tradycja okazuje się tu być silniejsza.

Popularność chamsy jako amuletu powoduje, że dopisuje się jej wtórnie religijne powiązania (np. pięć palców ma np. symbolizować pięć ksiąg Tory, cała doń – wzniesioną dłoń Mojżesza itd.), łącznie ze znaczeniem kabalistycznym. Na chamsie znajdują się często fragmenty bogosławieństw (np. domu).

Chamsę nosi się zawieszoną na łańcuszku na szyi, przyczepia do kluczy, wiesza na ścianach w domu, przymocowuje do lusterka samochodowego. Jako przedmiot nie ma ona znaczenia religijnego.

^^^^

Amerykański rząd zezwolił koncernowi Shell na prowadzenie odwiertów w poszukiwaniu ropy na terenach dziewiczej Arktyki. To zagrożenie nie tylko dla tamtejszego życia naturalnego, ale i dla całego klimatu.

****

pepedeŻydowscy przemysłowcy stworzyli w II RP przemysł gumowy. Do najwybitniejszych indywidualności i pionierów w tej dziedzinie należał Samuel Halperin, założyciel fabryki “Polski Przemysł Gumowy – PePeGe”, produkującej buty gumowe, kalosze, boty, obuwie, w tym słynne do dziś, przysłowiowe “pepegi”, rękawice gumowe (także chirurgiczne), opony samochodowe i rowerowe, węże, gumy techniczne itp. W trzech fabrykach Halperina – w Grudziądzu, w Wąbrzeźnie i w Warszawie pracowało ponad 6 tysięcy robotników i kilkuset urzędników. Były to jedne z największych fabryk tego rodzaju w Europie.

 

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.