Uncategorized

Aktualne artykuly – przyslal משה רנסקי‬‎

Gdyby artykul byl zamkniety to wklej tytu artykulu w twojej wyszukiwarce

******

Demokracja na kruchych nogach

Jest to roboczy tytuł filmu dokumentalnego. Mógłby brzmieć inaczej: WRACA NAJGORSZE. Zachodnioniemiecki reżyser David Wnendt w ciągu 4 tygodni, przez 380 godzin kręcił obrazki z niemieckich ulic. Są to “obrazki” grozy.

Reżyser postanowił zapisać na taśmie filmowej jak Niemcy dziś reagują na to, co w historii ich kraju było najpotworniejsze: hitleryzm i sam Hitler. Z kamerami i aktorem Oliverem Masuccim, ucharakteryzowanym na Hitlera ruszył w objazd po kraju. Zdjęcia trwały 4 tygodnie. Zjechał wszystkie landy, wszystkie większe miasta od Hamburga po Monachium, od Berlina po Moguncję i Bonn.

Wiecej KLIKNIJ TUTAJ

***

Koniec Niemiec, jakie znamy

Od wybuchu kryzysu finansowego w 2009 r. Niemcy dyktowały niemal całej Europie, jak ciąć wydatki, liberalizować rynek pracy i przełamywać recesję. Kanclerz Angela Merkel ganiła lub chwaliła Hiszpanów, Irlandczyków czy Włochów. Od czasu do czasu dostawało się nawet Polakom za to, że nie chcą ograniczyć spalania węgla, a ostatnio przyjmować uchodźców. Gdy Aleksis Cipras odważył się zbuntować przeciw „żelaznej kanclerz”, cały grecki naród musiał za to zapłacić bezprecedensowym zaciskaniem pasa.

Dziś na naszych oczach dominacja Niemiec się kończy.

Wiecej KLIKNIJ TUTAJ

****

Arab z nożem i mord na Żydzie

U szczytu drugiej intifady media i politycy twierdzili stanowczo, że tylko skrajna desperacja może skłonić człowieka do wejścia do autobusu pełnego niewinnych cywilów i wysadzenia się w powietrze. Ta pokrętna logika bezwstydnie obwinia ofiary za akt przemocy i motywy mordercy, zdejmując osobistą odpowiedzialność z terrorysty. Jest to także logika stosowana wyłącznie do Izraela, bo te same media i ci sami politycy nie mają żadnych problemów z identyfikowaniem prawdziwej przyczyny brutalnej przemocy, kiedy uderza ona bliżej nich.

Przed podziałem, przed Izraelem, przed osiedlami, przed “okupacją”, przed uchodźcami, przed pójściem Szarona na Wzgórze Świątynne, przed “murem”, przed imigracją, przed Balfourem i nawet przed samym syjonizmem. Na początku był Arab z nożem i zamordował Żyda po prostu za to, że był Żydem. Absurdalna to logika, która próbuje obwiniać syjonizm o stworzenie przemocy wobec Żydów, kiedy syjonizm powstał tylko z powodu nieustającej przemocy wobec Żydów; zarówno w Europie, jak na Bliskim Wschodzie. Nie można stawiać wozu przed koniem. Wystarczy tych wykrętów.  
***************
Swietlana Aleksijewicz na festiwalu Conrada
​    – Jakie to uczucie dostać Nobla? – pytali dziennikarze. – Niech pan sobie wyobrazi, że chodzi pan za piękną kobietą i nagle się okazuje, że ona pana też kocha – odparła Swietłana Aleksijewicz. W poniedziałek była gościem specjalnym Festiwalu Conrada.
****************

Mordowalismy zydow

Wyzywanie Olgi Tokarczuk, pisarki o ukraińsko pobrzmiewającym nazwisku, autorki książki o Żydach, wydaje mi się zbyt oczywiste. Nie ma też nic łatwiejszego niż uprawianie damskiego boksu w necie. Dlatego oferuję wam własne usługi: ponaparzajcie sobie we mnie.
​    
    ​Ktoś chce laureatkę zabić, ktoś inny tylko złożyć jej dydaktyczną wizytę. Jeszcze inni zaledwie sygnalizują odmienne poglądy, nazywając laureatkę Nike „ukraińską kurwą” i „żydowską szmatą”.

********

Putin daje Jankesom nauczke
   Albo jesteście gotowi do interwencji w każdej wojnie domowej, która nastąpi po nieudanej rewolucji zainspirowanej waszą wzniosłą retoryką, albo przestańcie prowokować ludzi do buntu.​

,

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.