Uncategorized

Netanyahu inauguruje nowy rząd: “Obiecuję powstrzymać Iran, rozszerzyć środowisko pokojowe

Netanjahu przemawia podczas ceremonii zaprzysiężenia 37. rządu Izraela w Knesecie, 29 grudnia 2022 r.


Benjamin Netanjahu wygłosił pierwsze przemówienie nowego rządu Izraela, szóstego, któremu przewodniczy.

Premier Benjamin Netanjahu wszedł na podium w Knesecie w czwartek, aby zainicjować swój nowy rząd, ogłaszając, że skupi się na trzech głównych celach.

Po pierwsze, stwierdził, że uniemożliwi Iranowi “rozwój arsenału broni atomowej, który zagraża nam i całemu światu.” Po drugie, rozwinie infrastrukturę Izraela i dostarczy “kwitnącą gospodarkę do każdej części Izraela”. Po trzecie, rozszerzy “krąg pokoju z państwami arabskimi w celu zakończenia konfliktu arabsko-izraelskiego.”

Netanyahu stwierdził również, że jego rząd przywróci bezpieczeństwo osobiste obywatelom Izraela i “suwerenność” państwu Izrael, odpowiadając na obawy, że autorytet Izraela uległ osłabieniu na obszarach, gdzie są duże populacje mniejszości, w tym na Negewie i w Galilei.

Stwierdził, że jego rząd zajmie się rosnącymi kosztami życia i poprawi system edukacji “dla dobra wszystkich obywateli Izraela.”

Od czasu do czasu przerywany okrzykami z ław opozycji, Netanjahu powiedział: “Słyszę peany opozycji o końcu państwa, końcu demokracji – członkowie opozycji, przegranie wyborów to nie koniec demokracji, to jej istota. (…) I proszę, abyście przestali się buntować przeciwko wybranemu rządowi”.

Po Netanjahu na podium stanął ustępujący premier Yair Lapid, który bronił dorobku swojego rządu. Jak stwierdził, wśród jego osiągnięć było przekonanie, poprzez wysiłki dyplomatyczne, które były w dużej mierze pod radarem, administracji Bidena od powrotu do Joint Comprehensive Plan of Action (JCPOA), porozumienia nuklearnego z 2015 roku.

Stwierdził również, że jego rząd nadzorował okres wzrostu gospodarczego i koniec kryzysu Covid bez uciekania się do blokad.

Przetlumaczyl Sir Google Translate

Netanyahu inauguruje nowy rząd: “Obiecuję powstrzymać Iran, rozszerzyć krąg pokoju

Kategorie: Uncategorized

2 odpowiedzi »

  1. Heterogeniczny rząd z islamistyczna partia i hasłem ”tyko nie Bibi” i tak przetrwał dłużej niż przewidywałem…

  2. Skończyło się i można już podsumować:
    Rząd Bennetta – Lapida wyrządził mniej szkody Izraelowi niż obawiałem się. A to nie dzięki niebotycznej mądrości tych dwóch polityków, ale dzięki nieudolności wrogów Izraela którzy nie zdołali wykorzystać słabości Izraela aby wyrządzić mu trwałe szkody. Także nieudolności Amerykanów którzy bardzo chcieli zaszkodzić, ale coś im nie wyszło.
    Umowa morska z Libanem zostanie z nami, jako symbol głupoty polityki izraelskiej, ale szkoda niewielka.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.