
O sztuce milczenia. Recenzja filmu „Cicha dziewczyna” w reżyserii Colma Bairéada
Nominowany do Oscara film irlandzkiego reżysera to opowieść o dziecięcej wrażliwości, która ściera się z bezlitosnym światem dorosłych: milczenie okazuje się tu narzędziem ochrony przed złem.
Wiecej TUTAJ
„Zielona granica” Agnieszki Holland to świadectwo barbarzyństwa władzy
„Zieloną granicę” traktuję jako świadectwo tego, co się stało z państwem prawa i człowieczeństwem na granicy polsko-białoruskiej w roku 2021.
Wiecej TUTAJ
Kult „antysyjonizmu”
Grupa antyizraelskich naukowców i działaczy BDS podjęła nowy krok w kierunku odbudowania dawno zapomnianej sowieckiej dyscypliny „naukowego antysyjonizmu” na amerykańskich kampusach
Wiecej TUTAJ
Lech Wałęsa pod sąd?
Dokumenty wskazują jednoznacznie na uczciwość Wałęsy jako przywódcy „Solidarności”. Oskarżanie go dziś o agenturalność jest podłym oszczerstwem i dowodem nikczemności – pisał w 2017 r. prof. Andrzej Friszke. 80. urodziny Lecha Wałęsy.
Wiecej TUTAJ
– „Pamiątkowe rupiecie. Biografia Wisławy Szymborskiej” – recenzja i ocena
Każdy człowiek ma własne rupiecie, bibeloty, ulubione powiedzonka, hobby, ale też problemy, które wolałby zachować dla siebie. Autorki biografii Szymborskiej ujawniają tyle, ile uznały, że mogą, by nie naruszyć jej prywatności. A jednocześnie, by opowiedzieć o jej życiu i tym jaka była.
Wiecej TUTAJ
Auschwitz. Uratowali mnie Polacy
„Wacława przyjęła mnie bez wahania, bez względu na niebezpieczeństwo, które groziło jej samej i jej rodzinie”.
Wiecej TUTAJ
„Zielona granica” Agnieszki Holland to świadectwo barbarzyństwa władzy
Nic dziwnego, że „Zielona granica” wywołała gwałtowne reakcje. Profesjonalnie zrealizowane świadectwo barbarzyństwa musi przerażać populistów z obozu władzy, bo grozi uruchomieniem silnych emocji. Czy tak się stanie?
Wiecej TUTAJ
Aleksander Kwaśniewski obejrzał „Zieloną granicę”. Poruszająca recenzja
Aleksander Kwaśniewski podkreślił, że byłoby istotne, żeby osoby sprawujące najwyższe stanowiska w kraju obejrzały Zieloną granicę. Dodał, że problem migracji jest realny i nie zniknie w jeden dzień.
Wiecej TUTAJ
Kategorie: Uncategorized
Heca antysemicka która w innym miejscu na globie nie przeszłaby płazem. Zresztą to żadna nowość w Izraelu. Wydarzeń antysemickich w tych 7 miesiącach było w metropolii telawiwskiej kilkanaście, w tym fizyczne ataki na osoby rozpoznane jako stereotyp żyda. Gdyby to działo się w kraju europejskim, USA i innych demokracjach prasa by już wrzała. Ale w Izraelu antysemityzm postsyjonistów nie jest uważany za wystarczająco interesujący przedmiot dyskusji publicznej.