Uncategorized

Administracja Trumpa nadal będzie siłą na dobre

„Można zobaczyć narody na całym świecie, które zaczynają rozumieć, że Palestyńczycy raz po raz odrzucali rozsądne oferty negocjacji. A kierownictwo po prostu zawiodło swoich obywateli ”- mówi sekretarz stanu USA Mike Pompeo.

Na zdjeciu TRAIMAN i POMPEO


Artykul zostal przetlumaczony przez Sir Google Translate

Pod kierownictwem Sekretarza Stanu USA Mike’a Pompeo administracja w Waszyngtonie przyjęła nowe podejście do amerykańskiej polityki zagranicznej, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie.

Rezultaty były głębokie, a ich kulminacją były trzy oddzielne porozumienia normalizacyjne między państwem Izrael a sunnickimi państwami muzułmańskimi: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bahrajn i Sudan.

Kładąc podwaliny pod te porozumienia w ciągu ostatnich kilku lat, administracja Trumpa wprowadziła nową politykę w celu zwalczania globalnego antysemityzmu i wzmocnienia izraelskiej suwerenności nad terytoriami, które społeczność międzynarodowa od dawna uważała za kwestionowane – uznając wielowiekową historię Żydów na tych obszarach , a także aktualne fakty w terenie.

Ponadto administracja nałożyła gospodarczą klęskę na reżim irański w postaci wyniszczających sankcji za jego złośliwą działalność w regionie i nielegalne ściganie broni jądrowej.Zasubskrybuj The JNS Daily Syndicate przez e-mail i nigdy nie przegap naszych najważniejszych artykułów

Teraz, podczas burzliwej trasy po siedmiu krajach, która obejmuje trzydniową wizytę w Izraelu, Pompeo nadal opiera się na polityce swojej administracji na Bliskim Wschodzie, nawet gdy były wiceprezydent Joe Biden był postrzegany przez główne media jako zwycięzca niedawnego Wybory prezydenckie w USA.

W Izraelu sekretarz stanu uczestniczył w historycznym trójstronnym spotkaniu z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu i ministrem spraw zagranicznych Bahrajnu Abdullatifem bin Rashidem Al-Zayanim. Podczas spotkania Al-Zayani zapowiedział rozpoczęcie lotów handlowych i cargo między Manamą a Tel Awiwem oraz ustanowienie programu e-Visa, aby ułatwić tę podróż.

Ponadto Pompeo złożył historyczną wizytę na Wzgórzach Golan, które administracja Trumpa formalnie uznała w 2019 r. Za część suwerennego terytorium Izraela – i został pierwszym sekretarzem stanu USA, który odwiedził izraelskie osiedle w Judei i Samarii.

Ponadto, podczas pobytu Pompeo w Izraelu, Departament Stanu ogłosił, że Stany Zjednoczone nałoży dodatkowe sankcje na Iran i podejmą określone środki w celu zwalczania globalnego ruchu antyizraelskiego bojkotu, zbycia i sankcji (BDS) – który nazwał „rakiem”. ”I„ antysemityzm ”. Środki te obejmują nowy amerykański wymóg prawny, zgodnie z którym towary wyprodukowane w kontrolowanym przez Izrael „obszarze C” na Zachodnim Brzegu mają być oznaczone jako „wyprodukowane w Izraelu”.

Każda z tych polityk spotkała się z uznaniem w Izraelu, choć grozi im obalenie przez przyszłą administrację.

W ekskluzywnym wywiadzie Pompeo spotkał się z JNS w hotelu King David w Jerozolimie, aby omówić przesłanki i motywacje stojące za tą polityką oraz dokąd, jego zdaniem, będą one wiodły w przyszłości.

JNS: Premier Netanjahu powiedział wczoraj, że „Ludzie Księgi” nie mieli lepszego przyjaciela ”. Często mówiłeś publicznie o swojej silnej wierze w Boga. Jakże satysfakcjonujące jest dla ciebie, nie tylko na poziomie dyplomatycznym – ale osobistym i duchowym – możliwość podjęcia tak znaczących inicjatyw politycznych, aby wzmocnić państwo Izrael, szczególnie na tych terytoriach, na których historie z Tory, , Powrócił do życia?

Pompeo: Osobiście ogromnym przywilejem było mieć możliwość realizacji polityki prezydenta Trumpa w odniesieniu do każdej z tych rzeczy. Ale ostatecznie nie chodzi o Mike’a Pompeo. W końcu chodzi o to, w jaki sposób Ameryka użyje swojej moralnej siły, aby być siłą dobra na całym świecie. Jestem przekonany, że administracja Trumpa była i pozostanie siłą na dobre nie tylko w tym regionie, ale w każdym miejscu, w którym mogą być wpływy amerykańskie.

JNS: Ogłaszając nowe sankcje nałożone na Islamską Republikę Iranu, napisał pan: „Irański reżim zwiększa swoje zapasy wzbogaconego uranu. Jest to rzeczywiście niepokojące, ale jeszcze bardziej niepokojące jest przekonanie, że Stany Zjednoczone powinny paść ofiarą tego wymuszenia i zrezygnować z naszych sankcji ”. Jak długo te sankcje powinny obowiązywać?

Pompeo: Pozostają na miejscu, dopóki Iran nie wykaże zaangażowania w zmianę swoich zachowań na całym świecie.

W maju 2018 roku ustaliliśmy politykę, która mówi: „To są rzeczy, które robią normalne narody”, takie jak zaprzestanie kampanii zabójstw na całym świecie lub uzbrojenie milicji i suwerennych krajów. Więc kierujecie szyickimi milicjami w Iraku; wjeżdżasz do Syrii na siły, które prowadzą kampanie terrorystyczne przeciwko cywilom; tworzysz program pocisków balistycznych z zamiarem stworzenia pewnego dnia potencjału jądrowego.

Są to niedopuszczalne i powinniśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby odmówić reżimowi zasobów i możliwości dalszego rozwijania tych programów. I do tego właśnie została zaprojektowana kampania. Z pewnością był bardzo skuteczny. Jestem przekonany co do celu prezydenta – że jesteśmy przygotowani do rozmowy o tym, jak polubownie i pokojowo rozwiążemy ten problem.

W rezultacie dostarczyliśmy również niesamowite porozumienia z Abrahamem, które są głęboko związane z faktem, że świat obecnie izoluje Iran w sposób, w jaki nie miało to miejsca, gdy obejmowaliśmy urząd. Umieściliśmy [irańskie przywództwo] na mniejszej przestrzeni, co daje ludowi irańskiemu całą zdolność do tego, aby reżim zachowywał się w sposób, który leży w najlepszym interesie [tych] ludzi. To nasza misja. Jesteśmy dziś bliżej tego niż trzy lata temu. Na pewno.

JNS: Wczoraj napisałeś na Twitterze: „Historyczne porozumienia Abrahama wprowadziły region na ścieżkę transformacji w kierunku stabilności, bezpieczeństwa i możliwości”. Czy spodziewasz się, że rozmach Porozumień będzie kontynuowany, niezależnie od tego, czy Biały Dom będzie aktywnie służył jako agent pokojowy w przyszłości?

Pompeo: Oczywiście, Porozumienia Abrahamowe istnieją, ponieważ leżą one w najlepszym interesie suwerennych narodów. Przywódcy Bahrajnu, Sudanu i Emiratów zdecydowali się zawrzeć te umowy z Izraelem, ponieważ leżało to w najlepszym interesie ich narodu. Każdy lider ma za to obowiązek.

Jestem więc bardzo pewny kierunku podróży, który pomogła ta administracja, a mianowicie: izolacji Iranu; centralne uznanie, że Jerozolima jest prawowitą stolicą żydowskiej ojczyzny; że Wzgórza Golan należą do Izraela; że konflikt między Izraelem a Palestyńczykami jest ważny i musi zostać rozwiązany, ale rozwiązanie tego [konfliktu] nie może być warunkiem wstępnym zwiększenia stabilności i dobrobytu na Bliskim Wschodzie.

To było 40 lat polityki, która mówi, że jeśli nie rozwiążemy [konfliktu palestyńsko-izraelskiego], nie możemy zrobić nic innego. Cóż, udowodniliśmy to źle. Myślę, że ci przywódcy to widzieli. Jestem przekonany, że inne narody dojdą do wniosku, że najlepszą polityką w odniesieniu do Bliskiego Wschodu jest zjednoczony, pokojowy i dobrze prosperujący Bliski Wschód, który obejmuje Izrael jako partnera w tych przedsięwzięciach.

JNS: Wczoraj powiedziałeś, że „Departament Stanu zdecydowanie uznaje, że rozliczenia mogą być dokonywane w sposób zgodny z prawem, odpowiedni i właściwy”.

Twoje odwrócenie noty Hansella z 1978 r., W której „osady cywilne” w Judei i Samarii uznano za „niezgodne z prawem międzynarodowym”, stało się znane w Izraelu jako „Doktryna Pompeo”. Czy twoim zdaniem jest to Doktryna Pompeo?

Pompeo: Cóż, nie, to jest stwierdzenie faktu. Tak jest w przypadku miejsc, które odwiedziłem wczoraj w Judei i Samarii. Widziałem Arabów żyjących w zgodzie z Żydami. Widziałem ludzi o różnym charakterze. Idea, że ​​każda ugoda jest niezgodna z prawem z prawnego punktu widzenia, nie jest zgodna z rzeczywistością. Izraelskie sądy uznały, że niektóre ugody nie są i tak powinno zostać rozwiązane. Moim zdaniem jest to całkiem proste.

JNS: W wizji „Pokoju do dobrobytu” administracji Trumpa wszystkie społeczności żydowskie w Judei i Samarii pozostaną częścią Izraela w każdym porozumieniu między Izraelczykami i Palestyńczykami. Czy to uznanie doprowadzi do przełomu w zablokowanym procesie pokojowym?

Pompeo:   Bardzo jasno określiliśmy stanowisko administracji w odniesieniu do przedstawionej przez nas wizji pokoju. Głównym wymogiem jest zestaw przywódców narodu palestyńskiego, którzy są gotowi zaangażować się w ważną rozmowę z Izraelem, aby dojść do rozsądnego i polubownego rozwiązania.

Przedstawiliśmy naszą wizję pokoju. Miał rozwiązanie dwupaństwowe. Dało to ogromną szansę na lepsze życie Palestyńczyków. Mamy nadzieję, że Palestyńczycy przyłączą się do tej rozmowy. Jesteśmy do tego gotowi w każdej chwili. Chcemy, żeby usiedli z Izraelczykami i zaczęli rozwiązywać ten problem. To jest coś, czego świat wymaga.

Można zobaczyć narody na całym świecie, które zaczynają rozumieć, że Palestyńczycy raz po raz odrzucali rozsądne oferty negocjacji. Przywództwo po prostu zawiodło swoich ludzi.

JNS: Czy istnieje jednoczący temat pomiędzy waszą polityką dotyczącą Porozumień Abrahama, izolacją Iranu i przedstawieniem nowej wizji pokoju między Izraelczykami i Palestyńczykami?

Pompeo: Wspólnym tematem jest to, że w Stanach Zjednoczonych rozpoznaliśmy rzeczywistość tego, co najlepsze dla ludzkości, dla ludzi. Tak więc, niezależnie od tego, czy chodzi o ludność Iranu, czy Palestyńczyków, chcemy, aby żyli w harmonii i pokoju oraz prosperowali, a nie angażowali się w historyczne waśnie, które nie pasują do rzeczywistości 2020 roku.

JNS: Wczoraj obiecałeś traktować antysyjonizm jako antysemityzm i nazwałeś BDS „rakiem”. Wezwałeś rząd USA do określenia i ograniczenia finansowania dla organizacji działających „na rzecz karania lub ograniczania stosunków handlowych z Izraelem”. Stany Zjednoczone będą teraz wymagać od producentów w „Strefie C”, aby oznaczali swoje towary jako „Wyprodukowano w Izraelu”.

New York Times o których mowa Twój plan wczoraj jako „ledwie zwykłe zwycięstwo kolanach”, a w nagłówku nazywa swoich Ogłoszenia dyplomatyczne „rozstanie prezenty dla izraelskiego prawa.” Czy to „prezenty pożegnalne”? Dlaczego te ogłoszenia nadchodzą teraz? Kim są beneficjenci?

Pompeo: Och, to są właściwe rzeczy dla świata. Ponownie, nasza polityka na Bliskim Wschodzie polegała na tym, że przyjęliśmy zasady naszych założycieli, konserwatywny światopogląd i realizm, który pasuje do naszego głównego zrozumienia i zrozumienia prezydenta Trumpa na temat tego, jak należy skutecznie wykorzystywać amerykańską politykę zagraniczną.

Decyzja o tym, jak powinniśmy oznaczać produkty, jest po prostu wynikiem zrozumienia tego regionu. Jestem pewien, że beneficjentami tego będzie legion. Jestem pewien, że dzięki decyzji, którą podjęliśmy wczoraj, ludzie będą lepiej prosperować, będą bardziej wolni i będą bardziej zdolni do samodzielnego życia. Jesteśmy tym podekscytowani.

Wiesz, jeśli chodzi o wyczucie czasu, jestem sekretarzem stanu. Codziennie jestem sekretarzem stanu. Wstaję tak jak pierwszego dnia, kiedy byłem sekretarzem stanu, biegam po zestawach problemów i staram się, aby polityka zagraniczna prezydenta Trumpa była realna i skuteczna. To moja misja. Dopóki jestem sekretarzem stanu, będę to robić.

JNS: Czy powinniśmy spodziewać się dalszych ogłoszeń w nadchodzących dniach i tygodniach?

Pompeo : O tak, nadal pracujemy. Tak. Wydajesz się mieć zszokowany wyraz twarzy, jakby sekretarz stanu w pewnym momencie przestał pracować. Nie, Ameryka nadal jest zaangażowana i pracuje na całym świecie i będziemy.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.