Uncategorized

Krotko i zwiezle . Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 17.3 – 18.3


United Hatzalah ogłosiło we wtorek, że zaczęło wysyłać samoloty z pomocą humanitarną bezpośrednio z Izraela do Mołdawii, które przyjęły dziesiątki tysięcy ukraińskich uchodźców.


LeMa’anam, stowarzyszenie lekarzy dobrowolnie leczących ocalałych z Holokaustu, wysłało dużą delegację pomocy medycznej i humanitarnej dla uchodźców w Mołdawii.


Administratorzy z Yeshiva University odwołali planowany przez studentów program, w którym występowałby antyizraelski mówca, który wspierał terrorystów.


Dania ogłosiła na początku tego miesiąca, że ​​rozpoczyna plan działania na rzecz lepszego zwalczania antysemityzmu w kraju.


Zależność Europy od gazu produkowanego przez Rosję ożywia debatę na temat gazociągu EastMed


premier Naftali Bennett przeprowadził konsultacje z ministrem zdrowia Nitzanem Horowitzem i wyższymi urzędnikami ministerstwa zdrowia na temat aktualnego zagrożenia nowym szczepem koronawirusa na świecie i w Izraelu.


Rosja zablokokowała izraelskie serwisy informacyjne. Jest to odpowiedź na potępienie przez Izrael rosyjskiej agresji na Ukrainę.


 Izrael nie zamknie granic Zachodniego Brzegu podczas Purim po raz pierwszy od pięciu lat, Ten ruch był zwyczajem w ostatnich latach, aby zapobiec atakom terrorystycznym.


W środę B’nai Brith Canada oficjalnie zwróciła się do Boba Rae, ambasadora Kanady przy ONZ, o pomoc w usunięciu Navi Pillay, przewodniczącego „Komisji Śledczej ds. Okupowanych Terytorium Palestyny” Rady Praw Człowieka ONZ (UNHRC).


Ukraina zamienia uprowadzonego burmistrza na dziewięciu rosyjskich żołnierzy


Premier Naftali Bennett jest głównym międzynarodowym mediatorem w rozmowach o zawieszeniu broni między Rosją a Ukrainą, podała w środę brytyjska gazeta The Financial Times , powołując się na trzy osoby zaznajomione z tą sprawą.


Rosja zablokowała swoim obywatelom dostęp do 30 stron internetowych na całym świecie, w tym do dwóch rosyjskojęzycznych izraelskich stron internetowych


Izraelskie samoloty transportowe wystartowały w czwartek do Polski z 17 tonami sprzętu do budowy krajowego szpitala polowego „Kochav Meir” (Shining Star) na zachodniej Ukrainie.


Izrael wysyła delegację policjantów do Polski, aby pomóc ukraińskim uchodźcom.


minister obrony Benny Gantz zatwierdził plan mający na celu opracowanie operacyjnego laserowego systemu przechwytywania.


kilkaset osób uczestniczyło w purimowej paradzie w Hebronie w Judei.


Shlomo Danziger został wybrany we wtorek na pierwszego ortodoksyjnego żydowskiego burmistrza Surfside, Floryda.


Izrael poinformował, że otworzenie szpitala polowego na zachodniej Ukrainie odbyło się przy pełnej koordynacji z Rosją, która otrzymała dokładną lokalizację szpitala, aby uniknąć ataku na obszar wokół szpitala.


Magen David Adom wysłał Ukrainie cztery opancerzone karetki pogotowia, które były używane w wielu misjach ratowania rannych podczas drugiej wojnie libańskiej oraz podczas starć w Judei i Samarii.


z balonami w kolorach ukraińskiej flagi narodowej i tuż przed wejściem w życie nocnej godziny policyjnej pozostali na Ukrainie Żydzi świętowali Purim pod nieustannym rosyjskim ostrzałem.


 Izrael jest dziewiątym najszczęśliwszym miejscem na świecie do życia, według tegorocznego World Happiness Report .


Ambasador Rosji w Izraelu Anatolij Wiktorow zaproponował izraelskiemu parlamentowi, Knesetowi, zaprezentowanie perspektywy Kremla przed zaplanowanym na niedzielę wystąpieniem w Knesecie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego


Premier Izraela Naftali Bennett i minister spraw zagranicznych Yair Lapid powiedzieli, że „nie chcą uwierzyć”, że Stany Zjednoczone usuną irański Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC) jako organizację terrorystyczną po doniesieniach ktore w tej sprawie zostały opublikowane w tym tygodniu.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.