Uncategorized

Rozpoczęła się wielka alija do Izraela.

Żydzi, pozbawieni ochrony, opuszczają Zachód, który utracił swój moralny kompas.

W sobotę rano w Amsterdamie doszło do wybuchu w szkole żydowskiej. Burmistrz miasta określiła to zdarzenie jako „celowy atak na społeczność żydowską”. W związku z niedawnymi incydentami w synagogach w Rotterdamie oraz w belgijskim Liège, środki bezpieczeństwa w żydowskich placówkach oświatowych i instytucjach zostały jeszcze bardziej zaostrzone.

Eksplozja w szkole położonej w ekskluzywnej dzielnicy w południowej części Amsterdamu spowodowała jedynie niewielkie szkody materialne. Jak poinformowała burmistrz Femke Halsema, policja i straż pożarna natychmiast pojawiły się na miejscu zdarzenia. Atak ten nastąpił niedługo po napaściach na Żydów i synagogi w stanach Michigan oraz Wirginia.

Wydarzenia te wpisują się w czarną serię: masakrę osób świętujących na plaży Bondi w Australii oraz zabójstwo Żydów w synagodze w Heaton Park w Manchesterze podczas Jom Kippur, którego dokonał mężczyzna o imieniu Jihad.

Symbolika tożsamości napastników oraz ich ofiar stanowi czytelne ostrzeżenie dla społeczności żydowskiej na całym świecie – zwłaszcza w obliczu faktu, że władze lokalne i krajowe nie są w stanie lub nie chcą zapewnić im ochrony. Żydzi muszą przygotować się do powrotu do Izraela. Europa, Wielka Brytania, Ameryka, Australia i RPA stają się miejscami coraz bardziej niebezpiecznymi.

Wielka alija już trwa. Żydzi czują się coraz bardziej wyobcowani i prześladowani w krajach zachodnich, w których się urodzili. Państwa te są dziś kontrolowane przez rządy chroniące nielegalnych imigrantów – grupę, której siła głosów wyborczych znacznie przewyższa liczebność rdzennej ludności żydowskiej, pozostawionej bezbronnie własnemu losowi.

Barry Shaw, Izraelski Instytut Studiów Strategicznych

Rozpoczęła się wielka alija do Izraela.

Kategorie: Uncategorized

2 odpowiedzi »

  1. Sądzę, że moja znajomość historii znacznie przewyższa średnią. Pomimo tego nie mogę sobie przypomnieć kiedy
    Zachód w stosunku do Zydów kierował się moralnym kompasem. Jakim kompasem kierował się Zachód w stosunku do okupacji Austrii i Czechosłowacji przez Niemcy w 1938-9 r.? Kto winien, kompas czy też mocno nadgniła demokracja Zachodu.

  2. Po wybuchu na trawniku przed szkola w Amstedamie prawie nie widać sladu na murze , okna sa cale. Ale oczywiscie nie wolno tego ignorowac i sprawcy sa juz pod kluczem. Ale czy jest rozsadne przeniesienie dię do Izraela? W 2026 zginęlo juz 20 osób i 3,000 sa ranne, nie liczac wojny z Hiebollach. Codziennie Israel jest nadal atakowany paroma rakietami z Iranu. Tysiace ludzi ewakuowano z pòlnocy i setki tysięcy spia w schronach. To jest prawdziwa wojna.
    Nawolywanie do aliju w tych warunkach jest nieodpowiedzialne i nie bardzo wiadomo do kogo jest to wezwanie, moze do izraelczyków zeby odeszla im ochota na schronienie się w Europie Zacjodniej?

Zostaw odpowiedź Czekam na Twoje przemyślenia! Napisz w komentarzu.

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.