Nie wpuścili widzów do teatru. Zagrali „Skrzypka…” na placu

Właściciel budynku, w którym siedzibę ma Teatr Żydowskiego nie pozwolił wejść widzom na spektakl. Dlatego artyści postanowili zagrać „Skrzypka na dachu” na placu Grzybowskim. – Czujemy się związani z naszymi widzami, dlatego dla nich dziś gramy – mówili aktorzy.

 • Na placu Grzybowskim zgromadziło się ponad setka. Niektórzy mówią, że jechali 150 km specjalnie na to wydarzenie – relacjonuje Klaudia Ziółkowska, dziennikarka tvnwarszawa.pl. Spektakl zaplanowany był na 18, ale rozpoczął się z 20-minutowym opóźnieniem.
 • Dostaliśmy informację od Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, że możemy zagrać w środku, ale właściciel budynku się nie zgodził – mówi nam Barbara Szeliga, aktorka Żydowskiego. – Mamy swoje kostiumy, sprzęt nagłaśniający i dziś przedstawiamy naszym widzom skróconą wersję „Skrzypka…”. Nie mamy innego wyjścia, musimy się przystosować do warunków, które mamy. Nie chcieliśmy rezygnować z tego spektaklu całkowicie. W przeciwieństwie do właścicieli budynku, czujemy się związani z naszymi widzami – opowiadała aktorka.

Spektakl trwał 40 minut. – Wszystko zakończyło się około 19.10. Widzowie i aktorzy opuścili plac Grzybowski. Mówią, że było warto. Widzowie są zadowoleni z przedstawienia i doceniają postawę aktorów – podała Klaudia Ziółkowska.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

TEATR ŻYDOWSKI GRA!
Gramy na skwerze na Placu Grzybowskim.
Zapraszamy wszystkich Przyjaciół Teatru, Szanowną Publiczność.
Przychodźcie i bądźcie z nami w te dni!
„Skrzypka na dachu” zagramy 10,11 i 12 czerwca o godzinie 18:00.
WSTĘP WOLNY

Zespół Teatru Żydowskiego

Przyslala Golda Tencer

Gołda_Tencer

 

4 komentarze to “Nie wpuścili widzów do teatru. Zagrali „Skrzypka…” na placu”

 1. Czy opisana 21-III-2012. r. na http://tvnwarszawa.pl/informacje,news,t,39174.html z cytatami władz TSKŻ umowa tak właśnie brzmi, jest aktualna i macie to na piśmie? Czy zastrzeżenia w akcie darowizny działki pod Teatr przez „Joint” pół wieku temu są ścisłe i mogą być podstawą do unieważnienia sprzedaży, że nie mieli prawa tak tym dysponować?

 2. Aleksander 11/06/2016 at 13:45

  Nie znałem historii tej działki i budynku.Faktem jest,że darczyńcy w akcie darowizny zastrzegli niemożliwość sprzedaży a Towarzystwo wbrew temu działkę sprzedało.Wiara w dobrą wolę inwestora jest dowodem skrajnej naiwności.O stosunku nowego właściciela do prawa najlepiej świadczy zamknięcie dostępu do budynku.
  Jestem ciekaw jak na tę sytuację zareagują darczyńcy.

 3. NIE WIERZE W ZADNE ZOBOWIAZANIA INWESTORA DO WYBUDOWANIA SALI TEATRALNEJ DLA TEATRU ZYDWSKIEGO
  POWINNISMY OSTRO PROTESTOWAC, BEDZIE TO KJLESKA NIE TYLKO DLA POLSKI ALE DLA SPOLECZNOSCI ZYDOWSKIEJ NA SWIECIE

 4. Aleksander 10/06/2016 at 08:53

  Chyba nikt rozsądny nie ma wątpliwości co do prawdziwych intencji właścicieli budynku.Sama umowa sprzedaży jest chyba zagmatwana ponieważ na miejscu teatru ma stanąć nowy budynek w którym inwestor zobowiązał się do wybudowania sali teatralnej dla zespołu TŻ.Czy umowa zostanie zrealizowana?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: