Uncategorized

DECYDUJĄCA BITWA DLA UKRAINY I AMERYKI

Henryk Grynberg

„To jest decydujący moment dla doświadczonych przywódców, by wyjaśnili wyborcom, dlaczego nasze poparcie dla Ukrainy jest konieczne. Gubernator Florydy Ron DeSantis błędnie twierdzi, że musimy wybierać między obroną demokracji za granicą a zabezpieczeniem naszej południowej granicy. Vivek Ramsawamy uważa, że pomaganie Ukrainie „popycha Rosję w ramiona Chin”. W wywiadzie nadanym podczas debaty Donald Trump wezwał do natychmiastowego zakończenia wojny. Nikki Haley, była amerykańska ambasadorka w ONZ-cie, wskazała, że Stany Zjednoczone wydały na pomoc dla Ukrainy mniej niż trzy i pół procent swego budżetu obronnego i jeśli Ameryka odwróci się od Ukrainy, Chiny będą skłonniejsze dokonać inwazji na Taiwan.

Były wiceprezydent Mike Pence powiedział, że lepiej żeby ukraińskie wojsko walczyło wspierane przez amerykańskie fundusze i sprzęt niż czekać aż ośmielona Rosja zaatakuje państwo członkowskie NATO, co zmusiłoby wojsko amerykańskie do walki. Chris Christie, były gubernator stanu New Jersey, podkreślił imperatyw moralny nakazujący Stanom Zjednoczonym działanie. […] Przyszłoroczne amerykańskie wybory przybierają kształt jednej z najważniejszych bitew w ukraińskiej wojnie o narodowe istnienie.

PS Powyższe wypisy z wczorajszego artykułu redakcyjnego Washington Post wskazują, że czołowi konserwatywni kandydaci są izolacjonistami. Zbliżająca się debata postępowców pokaże, że ich liderzy podążają w przeciwną stronę. MOJA NIEZALEŻNA CETRYSTYCZNA OPINIA: Jeśli wybory wygrają prowincjusze izolacjoniści, to oddamy wolny świat w zamian za wolność osobistą w kraju. Jeśli wygra zwariowana lewica, to będziemy bronić wolnego świata kosztem tejże wolności osobistej.

PS2 Wiem, że w Polsce jest to wciąż jeszcze niezrozumiałe.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.