Mordercza nienawiść do Żydów znowu szerzy się jak ogień

Ta paranoidalna, mordercza i zakaźna nienawiść do Żydów jest imponująca. W ramach mojej pracy praktycznie przez 15 godzin dziennie jestem podłączony do sieci i nie mija ani jedna godzina bez tytułu, który dotyczy Żydów. Spójrzmy na połowę lipca.


“Funkcjonariusz Hamasu mówi obywatelom Gazy: ’Gdziekolwiek znajdziecie syjonistę, zabijcie go’” – tutaj zaczniemy. Tego samego ranka była wiadomość o antysemityzmie w brytyjskiej Labour Party. Trzy gazety brytyjskiej społeczności żydowskiej – drugiej największej w Europie po Francji – opublikowały ten sam tekst przeciwko Jeremy’emu Corbynowi.

Kultura podejrzeń wobec Żydów narasta dziś w kraju, który nie uczestniczył w Holocauście, nie miał gett, ale gdzie dzisiaj mieszanka „trzecioświacizmu”, interesów islamskiego elektoratu, antykolonialne szaleństwo i antysyjonizm wyznawany przez postępowe elity, powodują, że brytyjscy obywatele żydowskiego pochodzenia nie czują się już bezpiecznie.

Poprzedniego dnia media donosiły o postawieniu w stan oskarżenia imama z Kopenhagi, który w kazaniu namawiał wiernych do zabijania Żydów. Dzień wcześniej było przypomnienie historii imama z Wielkiego Meczetu w Tuluzie, także winnego namawiania wiernych do pozbycia się Żydów.

Poprzednio była paneuropejska flotylla solidarności z Hamasem i Gazą, która zatrzymywała się w wielu włoskich portach. A także prawo w Irlandii z karami więzienia dla tych, którzy importują izraelskie towary wyprodukowane na terenach administrowanych od 1967 r.

A potem wystrzelenie setek pocisków na domy izraelskie na południu. A potem groźba zlikwidowania narodu żydowskiego pochodząca od duchowego ojca Iranu, Alego Chameneiego.

W ostatnich kilku tygodniach widzieliśmy ataki na Żydów w miastach Niemiec i Francji.

W ostatnich tygodniach syreny wyły głośno na południu Izraela przy granicy z Gazą, gdzie Izraelczycy, w dodatku do pocisków, muszą pilnować się także przed dewastującą serią pożarów wywołanych podpaleniami. A potem syreny włączyły się do akcji także w północnym Izraelu przy granicy z Syrią. Dwa pociski balistyczne skończyły w Jeziorze Galilejskim, nad którym pełno było w tym czasie turystów.

Jaki inny kraj zachodni musi znosić to wszystko? Jaki inny kraj ma własne granice zamknięte przez siatki i mury? Jaki inny kraj ma własne niebo chronione przez baterie antypociskowe? Jaki inny kraj jest zarówno Spartą, jak Atenami? Ktokolwiek ma oczy i odrobinę serca, zrozumie czytając wiadomości, ile energii tak wielu na świecie poświęca, by zniszczyć Żydów, oraz to, że stawką w ich niepewnym istnieniu jest także nasza cywilizacja.

Zastanawiam się teraz: dokąd zaciągnie cywilizację ta obsesja ze społecznością ludzi, których państwo pokrywa 0,0001 procent powierzchni ziemi i której populacja stanowi 0,2 procenta populacji świata?

Hitler i Eichmann zniszczyli całą Europę, żeby zagarnąć każdego Żyda, od Korfu w Grecji do rosyjskich stepów. Cała ta wzbierająca nienawiść zmiażdży nas znowu.

A homicidal Jew-hatred is going viral, again

Israel National News, 6 sierpnia 2018

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Giulio Meotti

Włoski publicysta, autor książki „A New Shoah: The Untold Story of Israel’s Victims of Terrorism”.

2 komentarze to “Mordercza nienawiść do Żydów znowu szerzy się jak ogień”

 1. WSZYSCY ZYDZI DO IZRAELA

 2. Marysia. K. 25/08/2018 at 21:57

  Zanim przeczytalam tak bolacy artykul
  zauwazylam ze sie ” wkradlo ‚nieprawdopodobne
  slowo tlumaczenia ……
  ” ta paranoidalna mordercza I zakazna nienawisc do Zydow
  jest co ?…imponujaca ?
  Moze niewyobrazalna,…ohydna To okreslenie takze uzyl
  telewizyjny reporter gdy obie World Trade Center upadaly…
  morderczo zniszczone.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: