Polityka

Wyjaśnienie bojaźliwego establishmentu ds. bezpieczeństwa w Izraelu

.

Kategorie: Polityka

5 odpowiedzi »

 1. ml:
  Nie tak źle jak myślisz.
  Każde duże miasto w Izraelu złożyło hołd temu wielkiemu przyjacielowi: Ulicę w TLV, aleje w Haifie, plac w Petach Tykwie i w Jerozolimie. A najlepiej upamietniła pamięć Wingata Jerozolima.

  Bo plac Wingate znajduje się w najpiękniejszym miejscu w zachodniej Jerozolimie: Na wzgórku w Talbiyeh na skrzyżowaniu ulic Żabotyńskiego, Balfura i Markusa ( też współautora IDF, amerykanina). Widać z placu Stare miasto, Instytut Van Leer, dom premiera i dom prezydenta.

  To wypielęgnowane i ukwiecone miejsce jest piękniejsze od każdego pomnika.

  Żydzi pamiętają. Możemy poklepać się po ramieniu.

 2. w artkule ”Wreszcie, przesadne poczucie moralności przeszkadza w skutecznym działaniu.”

  Izrael nie istnialby najprawdopodobniej gdyby nie angielski general Orde Wingate, nie-Zyd i syjonista.
  To on w przedwojennym Mandacie oduczyl Palmach czy Haganach tej przesadnej moralnosci ktora uniemozliwiala przeciwstwienie sie bandom arabow napadajacym na kibutze i pozniej wygrac w 1948.

  Zginal w czasie WW2 w Burmie, znienawidzony nie tylko przez wiekszosc angielskiego Establishment ktore bylo anty-zydowskie i pro arabskie, ale tez przez izraelski Establishment ktory kochal i kocha byc ”najbardziej moralny” i dlatego nie moze sobie poradzic z balonami zapalajacymi z Gazy, niszczace to co pokolenia syjonistow osiagnely, lasy i pola w pustyni.
  Jest tylko jedno o ile mi wiadomo miejsce w Izraelu upamnientiajace Orde Wingate, Instytut Wychowania Fizycznego noszacy jego imie.
  A szkoda,.

 3. Izrael nie ma wpływu na budżet rządu w Gazie, ani na ruch towarów i pieniędzy do Gazy i z Gazy, przez Egipt.
  Kontrola towarów i ludzi na granicy Gazy z Egiptem jest kompletnie w rękach rządu Gazy i Egiptu. Izrael nie wpływa i nie wtrąca się.

  Na świecie jest jeszcze kilka minipaństw które albo są otoczone innym państwem, albo mają jedną – dwie granice lądowe.
  Większość z nich zalicza się do najbogatszych państw na świecie.
  Gaza może też być taka, ale nie chce.

  A kto tam za i kto przeciw trudno osądzić bo nie ma możliwości osiągnięcia wiarygodnych sond opinii.

  Nawet Nanes nie zdoła odgadnąć co myślą Gazanie.

 4. Nanesku ,”Zaglodzic” ? Srednia zycia w Gazie o wiele wyzsza niz w Egipcie,nikt nie umiera z glodu w Gazie, palestyncy dobrze wiedza ze miekki Izrael zawsze ich zaoptrzy,nawet tych co Qssamy wystrzeliwoja.,nawt tych z 15 dzieci I 4 ma zonami, przecietna mezatka w Gazie rodzi przeciez co roku.
  Pamietam biadanie palestynca z Gazy w telewizji przedtem zanim nie poderzneli gardla pracodawcom izraelskim I nie spalili autobusow co ich zabieraly do pracy w Izraelu”
  „My, palestynczycy musimy wstawac o 5 rano zeby zdazyc do pracy w Izraelu ”
  Ja, w jednym najbogatszym krajow swiata tez wstawalem o 5 rano zeby zdazyc do pracy ,ale delikatni palestyncy tego nie moga.

 5. Przedstawiciele Kataru przyjezdza z walizka dolarow I daje po 100 dolaro w gotowce by ludzie nie zmarli na smierc glodowa. Izrael ma pelna wladze ekonomicznych w Gazie. Pan Pipes. Stanowczo, zaglodzic wszystkich? Stanowczo zjednoczonym?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.