Ciekawe artykuly

Dlaczego główny nurt polityki jest winny szerzenia się antysemityzmu

Przywódca brytyjskiej Partii Pracy, Jeremy Corbyn
Przyslala   Katharina Dr.Gasinska-Lepsien

Antysemityzm rozlał się na lewicy jak fala tsunami wlewająca się do miasta. Mógł wejść przez radykalne grupy mniejszościowe na marginesach, ale kiedy uderzył w brzeg, nie było tam żadnej obrony. Niczego, co zatrzymałoby antyżydowskie nastroje pochłaniające okręg wyborczy za okręgiem wyborczym. Przez dziesięciolecia główny nurt flirtował z antysyjonistycznym aktywizmem. Politycy usprawiedliwiali rasistowskie bojkoty i popierali demonizację „syjonistów”. Stali w milczeniu, kiedy ludzie w kefijach zamieniali każde spotkanie w arenę szerzenia kłamstw o działaniach Izraela.

Nawet zagorzali przeciwnicy antysemityzmu zaczynają każde zdanie od zastrzeżenia, że ”nie popierają izraelskiego rządu”. Wysyłając niewypowiedziane przesłanie, które sugeruje, że demonizowanie Izraela jest słuszne. Że Izrael istotnie jest winien wszystkiego, o co się go  oskarża. Główny nurt pozwolił na szerzenie się wizerunku Izraela jako pariasa – kiedy więc uderzył antysemityzm – nie było sposobu zatrzymania fali. Każdy, kto wstawał, by zatrzymać antysemickie głosy był oskarżany o bronienie tego, co jest nie do obrony.

 

Główni polityczni gracze z całego spektrum przydawali prawomocności popularnej wymówce ”to tylko po to, by zatrzymać krytykowanie Izraela”. Czy brzmi to jak ”połączenie”, jak pomieszanie antysemityzmu i Izraela? Tak? To dobrze, bo o to właśnie chodzi. Każdy, kto dzisiaj sugeruje, że te dwie kwestie są całkowicie odrębne, nie rozumie w ogóle NICZEGO o dzisiejszym antysemityzmie. I to leży u samego sedna całego problemu.


Antysemityzm jako antysyjonizm

Antysemityzm tkwi w korzeniach antysyjonizmu. Hitler pisał, że Żydzi orędują za syjonizmem tylko dlatego, że ”chcą schronienia dla skazanych łotrów i uczelni dla przyszłych bandytów”. Wcześni przeciwnicy syjonizmu często odwoływali się do antyżydowskiej nienawiści z tragicznymi i dewastującymi konsekwencjami. Ci, którzy szukają wsparcia, by przeciwstawiać się syjonizmowi, znajdują żyzny grunt w kloakach globalnego antysemityzmu. A co jest najciekawsze w antysemitach? Możesz powiedzieć o Żydach cokolwiek chcesz i uwierzą ci.

 

Działalność antyizraelska jest piramidą kłamstw. Nie chodzi o to, że państwo izraelskie nie popełnia wykroczeń lub błędów. Po prostu znaczy to dokładnie, co mówią te słowa – większość z tego, o co oskarżany jest Izrael – jest całkowicie fałszywa. I ten trend nie jest nowy, był karmiony kropelkowo tak długo, jak długo istnieje aktywny syjonizm. Czasami, podczas konfliktów takich jak w 2014 roku, krople zmieniają się w strumień i rzekę kłamstw, ale także podczas stosunkowo spokojnych momentów fala podnosi się. Jeszcze jeden artykuł w „Guardianie”, jeszcze jedna audycja w BBC, kilka więcej popularnych wideo – lub piosenkarz atakowany za występ w Izraelu. Codzienne wiadomości, które prezentują Izrael jako jakiś rodzaj państwa-pariasa, szerzyły się w głównym nurcie. To jest jak rzucanie płonących zapałek w suchym lesie.


Z rogu ulicy do Westminster

Calosc TUTAJ

2 odpowiedzi »

 1. Gaza będzie państwem palestyńskim. ale jeszcze nie. Arabowie nie są na to gotowi.

 2. Gaza – Hamas i inni , Abu Mazen. Egipt

  Izrael chce oderwac Gaze o West Bank. To mu pozwli powiedziec, ze niema z kim mowic. To jest uzgodnione

  z planem niby pokojowym niby Trampa.

  Egipt – Izrael chce aneksji Gazy przez Egipt. Lub tez by Egipt przepuscil mieszkancow Gazy do Polski.

  Kaczynski mowi im dziendobry.

  Abu Mazen. Chce Gaze z powrotem. To mozna zrobic tak. Powstanie Panstwo Palestynskie , wtedy Gaza wybierze

  Abu Mazena a Likud? Tylko likud oddaje Arabom Swieta Ziemie.

  Hamas chce Port i prawa wolnego panstwa.

  o 13 bylo 30 rakiet. mamy 3 bardzo ciezko rannych i jeszcze lzej rannych. Od tego ataku na Aszkelon.

  Przez pomylke raieta trafila w arad. A moze i nie przez pomylke. Aluzia zrozumiana. 150 rakiet w ostatnie

  poltorej godzny. Tzn. 400 juz mamy za soba. Od wczoraj.

  Halo. Gaza?

  Gaza ahlan.

  Sa bilety na sprzedaz. Moge kupic.

  Gaza. Kup. Najwyzej stracisz 2000.

  A ty nie kupujesz?

  Gaza – 2000? ja tym karmie rodzine 20 miesiecy.

  Inszalla habibi.

  Inszalla.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.