Polityka

Middle East Media Research Institute ( MEMRI ) – aktualnosci

Każdy będzie rozliczony z własnych czynów – świąteczne życzenia z frontu walki o człowieczeństwo

Prezydent Egiptu pyta duchowych przywódców, czy szkoły uczą szacunku dla drugiego człowieka, czy uczą szacunku dla innych religii niż własna, czy uczą tego w praktyce?
KLIKNIJ NA USTAWIENIA aby pokazal sie polski tekst
**
Znany pisarz saudyjski, Turki Al Hamad, mówi, że ISIS jest wynikiem dziesiątków lat złej edukacji, że „zbieramy to, co zasialiśmy”.
Nie ma prostej recepty na zakończenie tego nieszczęścia. Konieczna jest religijna rewolucja, humanizacja religii, gruntowna zmiana całego systemu edukacji, zmiana mentalności społeczeństwa, a to jest zadanie na całe lata.
 Kliknij na ustawienia aby pokazal sie polski tekst

Czy Zachód złagodzi sankcje, mimo że Iran nie spełnia zobowiązań z JCPOA?

Wraz z zamknięciem 15 grudnia 2015 r. przez Zarząd Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) dossier Iranu o PMD (Possible Military Dimensions – Możliwych Wymiarach Militarnych) JCPOA jest z powrotem na drodze do zrealizowania, która zaczęła się w Dniu Przyjęcia, 18 października 2015 r.

Teraz jest kolej Iranu, by spełnić zobowiązania zgodnie z JCPOA, które obejmują usunięcie dziewięciu ton uranu wzbogaconego do niskiego poziomu z kraju, rozmontowanie centryfug, by pozostało tylko 6 tysięcy czynnych, wlanie betonu do trzonu reaktora jądrowego w Araku w sposób, który nie dopuści do jego użycia do produkcji plutonu, przyjęcie Protokołu Dodatkowego Traktatu o Nierozprzestrzenianiu Broni Jądrowej i inne.

 

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Teorie spiskowe w świecie arabskim po atakach w Paryżu: obce agencje wywiadowcze zaplanowały ataki; ISIS je tylko przeprowadziło

Podobnie jak poprzednie ataki terrorystyczne na Zachodzie, te z dnia 13 listopada 2015 roku w Paryżu wywołały liczne potępienie w arabskiej prasie, [1] ale także artykuły stwierdzające, że ataki były zachodnim spiskiem mającym na celu osiągnięcie różnych celów polityki zagranicznej i wewnętrznej. Artykuły twierdziły, że ISIS jest tworem zachodnich agencji wywiadowczych, i że te agencje zaplanowały ataki i użyły ISIS do ich przeprowadzenia. Twierdzono również, że USA odgrywa największą rolę we wzniecaniu globalnego terroryzmu, i że główne strony, które korzystają na terroryzmie to syryjski reżim, Izrael, Europa i Turcja, a główne ofiary to Arabowie i muzułmanie. Artykuły zawierały ostrą krytykę Zachodu, zwłaszcza Stanów Zjednoczonych, stwierdzając, że ignoruje zbrodnie ISIS, o ile mają miejsce w świecie arabskim, a nawet zachęca do nich, aby służyły ich własnemu interesowi.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

****

Arabska kultura jest zanurzona w przemocy i nienawiści

Podczas gdy zachodni politycy prześcigają się w zapewnieniach, że islamski terroryzm nie ma nic wspólnego z islamem, z krajów muzułmańskich dociera coraz więcej głosów bijących na alarm. Członek saudyjskiej rady Szura Al Buleihi mówi o konieczności zmiany arabskiej kultury.

Kliknij na ustawienia aby pokazal sie polski tekst

Kategorie: Polityka

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.