Polityka

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Zbigniew Zamachowski w piosence, która w zabawny sposób pokazuje,
jaka logika opanowała umysły niektórych ludzi w Polsce…


Abp Grzegorz Ryś: Zagładę stworzyli ludzie, których wychowały Kościoły chrześcijańskie

 Zagładę w dużej mierze stworzyli ludzie, trzeba to powiedzieć, niestety, z bólem serca, ludzie, których wychowywały Kościoły chrześcijańskie na swoich nabożeństwach – mówił abp Grzegorz Ryś podczas obchodów 74. rocznicy likwidacji łódzkiego getta.

Calosc TUTAJ


Więcej o Henryku Sławiku

Henryk Sławik – „bohater trzech narodów” – polskiego, żydowskiego i węgierskiego. Niewiele jest osób, które w pełni zasługują na taki tytuł. Nie ma żadnej przesady w zaliczeniu go do ekskluzywnego grona najszlachetniejszych Polaków okresu II wojny światowej, którzy z hitlerowskim najeźdźcą podjęli walkę poza granicami Rzeczypospolitej, okupowanej przez Niemców i Sowietów.

Calosc TUTAJ


RAFAŁ LEMKIN (1900–1959) – POLSKI PRAWNIK TWÓRCĄ POJĘCIA „LUDOBÓJSTWO”

Rafał Lemkin urodził się 24 VI 1900 r. we wsi Bezwodne, w ówczesnej guberni grodzieńskiej (w II RP powiat Wołkowysk, woj. białostockie), w rodzinie żydowskiej. Jego ojciec, Józef Lemkin, prowadził wydzierżawione gospodarstwo rolne. Matką była Bela z d. Pomeranz, kobieta o dużej inteligencji i zainteresowaniach literackich.

Wiecej TUTAJ


Polskie dzieci rzucały hitlerowcom kwiaty, dorośli podziwiali mundury i Ordnung. Oblicze kampanii wrześniowej, którego wolimy nie pamiętać

Jak Polacy postrzegali żołnierzy niemieckich, którzy po zaledwie dwudziestu latach niepodległości rzucili na kolana ich Ojczyznę? Jakie wrażenie wywarli na nich w tych pierwszych dniach okupacji? Odpowiedź na te pytania jest bardziej złożona, niż się wydaje.

Calosc TUTAJ


Wielka Brytania wita ekstremistów – raz za razem

Minął ponad rok od czasu, kiedy Wielka Brytania przeżyła trzy islamistyczne zamachy terrorystyczne jeden za drugim. Minął także ponad rok od czasu, kiedy premier Theresa May stanęła na schodach Downing Street i oznajmiła “dość tego!”.

Calosc TUTAJ


Historia Żydów w Polsce

Historia Żydów na ziemiach polskich obejmuje ponad 1000 lat, rozpoczęła się od pierwszych kupców, uchodźców i osadników żydowskich.Były w niej długie okresy religijnej tolerancji ze strony państwa polskiego i pomyślnej koniunktury dla polskiej wspólnoty żydowskiej, ale również niemal całkowita eksterminacja (Holokaust), dokonana na ziemiach polskich przez nazistowskie państwo niemieckie podczas okupacji.

Calosc TUTAJ


Amerykański noblista wróży Polsce faszyzm i przestrzega rodaków. „Demokracja tam jest już martwa”.

Paul Krugman to Amerykanin i znany ekonomista.  Jest twórcą tzw. Nowej Geografii Ekonomicznej, czyli teorii, która ma wyjaśniać m.in. zjawiska związane z procesem globalizacji. Za nią przyznano mu w 2008 r. Nagrodę Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii.
Calosc TUTAJ

Wszystkie zbrodnie ajatollahów. Zbrodniczy reżim rządzący Iranem

Obiecywali wolność, demokrację i swobodę wyboru, a wprowadzili totalitarny reżim oparty na fundamentalistycznej religii. Krwawo rozprawili się z wszelką opozycją i cofnęli kraj niemal do średniowiecza. Czy można było przewidzieć, że rewolucja przeciw rządom szacha przyniesie Irańczykom jeszcze gorszą niewolę?

Calosc TUTAJ

Czy istnieje życie po śmierci? Ci naukowcy nie mają wątpliwości

Dusza kontynuuje swoje istnienie nawet po śmierci ciała – ogłosili naukowcy. Duszą nazywają oni świadomość, która działa na poziomie kwantowym nawet po rozkładzie ludzkiego ciała.Grupa naukowców prowadziła badania nad świadomością. Doszli oni do konkluzji, że w momencie śmierci człowieka umiera jedynie jego ciało, nie ma natomiast mowy o śmierci świadomości. Nawiązując do teorii znanych nauce, uważają, że mechanika kwantowa pozwala na istnienie świadomości nawet po rozkładzie ciała.

  Calosc TUTAJ

Formalne protesty. Masowe manifestacje. Zamachy. Publikowanie wizerunków Mahometa, zwłaszcza tych karykaturalnych, niemal zawsze wywołuje gwałtowne reakcje muzułmanów na całym świecie. Dlaczego? Czy rzeczywiście religia zabrania wyznawcom islamu tworzenia wizerunków Proroka?

  Calosc TUTAJ

Wisława Szymborska, Oda do starości
Co to za życie bywa w MŁODOŚCI !?
Nie czujesz serca.. wątroby.. kości….
Śpisz jak zabity, popijasz gładko…
I nawet głowa boli Cię rzadko.
             ***
Dopiero człeku Twój wiek DOJRZAŁY !
Odsłania życia urok wspaniały ….
Gdy łyk powietrza, z wysiłkiem łapiesz
Rwie Cię w kolanach….
Na schodach sapiesz…
Serce jak głupie szybko Ci bije….
Lecz w każdej chwili czujesz, że ŻYJESZ !
Więc nie narzekaj z byle powodu ….
Masz teraz wszystko z byle powodu…
Masz teraz wszystko, czego za młodu
nie doświadczyłeś. Ale DOŻYŁEŚ !
          ***
Więc chociaż czasem w krzyżu Cię łupie
Ciesz się dniem każdym !
Miej wszytko w DUPIE.
Ja ciesze sie kazdym dniem, a takze, zyje nadzieja, ze dla lepszego jutra mozna i trzeba
 jednak cos zrobic…

Kategorie: Polityka

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: