Uncategorized

Rejecting Criticism of Stalin, Putin Attacks Poland’s Ambassador to Hitler’s Germany

 

 

Przyslala Ewa Korulska

 


 

In response to European criticism of the August 23, 1939 Treaty of Non-aggression between Germany and the Union of Soviet Socialist Republics, a.k.a. the Molotov–Ribbentrop Pact, named after the Soviet and Nazi foreign ministers who signed it, current Russian president Vladimir Putin excoriated Poland’s pre-war ambassador to Nazi Germany, Józef Lipski, as “scum and an anti-Semitic pig” for extolling Hitler and suggesting the latter deserved a monument for his idea of expelling Europe’s Jews to Africa.

Soviet leader Joseph Stalin signed the pact with Hitler to allow the Soviet Union control over eastern Poland following the Sept. 1, 1939 Nazi invasion. Stalin remained loyal to the pact even as his spies in Berlin were warning him in 1940 that a Nazi invasion of the Soviet Union was coming.

A 1937 Franco-Polish map of proposed sites for the resettlement of European Jews in Madagascar. / Lazdona via Wikimedia

Wiecej TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

4 odpowiedzi »

 1. Sophia Braun: niszczenie pomników Czerwonej Armii i cmentarzy rosyjskich żołnierzy w Polsce, brzmi dosyć ostro też i jest rzeczywistością. To co mówi Putin jest prawdopodobnie historycznym faktem i nie nową historią. Stosunki Polaków rosyjskie są złe z powodu Polski, w której różne partie wykorzystują nienawiść do Rosji jako narzędzie polityczne.

 2. Zupełnie zgadzam się z MEF. Gdyby nie Rosja, nie pisał bym tego komentarza, nie było by mnie. Tata uciekł do Rosji, jego rodzina została. Wynik: 60 Drohobyczerów na liście zgładzonych przez trzecią rzeszę w Yad va Shem.

 3. My Żydzi mamy własną historię i tylko nasz pogląd na okres Zagłady ma znaczenie.
  Reszta jest hałasem.

  Interpretacja historii przez Putina nie ma dla nas większego znaczenia, tak jak nie ma znaczenia czy ten ambasador był antysemitą czy nie. Prawdopodobnie tak, bo niewielu nie było antysemitami.

  Ważne były wyniki, znane wszystkim. Kto został w Polsce, przeżył tylko przypadkiem.
  Natomiast wielu, może większość, obecnych na tym forum, zawdzięcza swoje istnienie Stalinowi. Wobec takiego daru blednie okrucieństwo reżimu sowieckiego i antysemityzm Stalina.

  Gdybyśmy znowu stali na progu Zagłady, powierzyłbym swój los w ręce Rosjan, Jak mój ojciec i stryj w ręce Rosji sowieckiej.
  Nie w ręce Polaków czy innych Europejczyków.

  Żydzi powinni utrzymać najlepsze możliwe stosunki z Rosją Putina. Status diaspory nie jest najlepszy a Izrael może nie przetrzymać ataku islamistów z przyklaskiem świata zachodniego.
  Kto wie.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.