Uncategorized

JEDNA Z NAJPIĘKNIEJSZYCH PIOSENEK, JAKIE KIEDYKOLWIEK NAPISANO O HOLOKAUŚCIE


napisana przez Leah Rosenberg
Ta piosenka o Holokauście i o tym, co rodzice musieli zrobić, aby uratować swoje dzieci, rozdziera serce. Ale na końcu jest nadzieja.

Shema Yisrael – Ratowanie dzieci podczas Holokaustu
Podczas Holokaustu wielu rodziców próbowało ratować swoje dzieci na wszelkie możliwe sposoby. Oddawali je nawet chrześcijańskim sąsiadom i klasztorom w nadziei, że zostaną ocalone. Chętnie oddawali je do chrześcijańskich sierocińców. Co za rozdzierająca serce i przerażająca rzecz dla rodziców. Taka rozłąka z dziećmi to coś, czego żaden rodzic nie powinien doświadczyć.

Shema Yisrael – Saving Children During the Holocaust

Niestety, wiele z tych żydowskich dusz zostało utraconych na rzecz religii, która nie była ich religią. Ale po wojnie rabin Eliezer Silver ze Stanów Zjednoczonych i Dayan Grunfeld z Anglii byli w stanie uratować niektóre z tych cennych żydowskich dzieci słowami “Shema Yisrael”. Kiedy weszli do jednego z klasztorów i zawołali “Szema Jisrael”, słowa te wniknęły w dusze tych drogich Żydów i przypomniały im, gdzie naprawdę jest ich miejsce.

Pomimo nauczania innych rzeczy, dzieci nigdy nie zapomniały tego, czego nauczyli ich rodzice. Angielska wersja tej piosenki opowiada tę potężną historię w ten sam piękny sposób.

Te szczególne słowa Shema Yisrael są jednymi z pierwszych, których uczą się żydowskie dzieci. Wypowiadają je przed snem z mamą lub tatą, zanim jeszcze nauczą się modlić. Od czasu, gdy żydowskie dziecko jest niemowlęciem, słyszy, jak jego rodzice szepczą mu Szema Jisrael każdej nocy. Te potężne słowa są wyryte w jego sercu i umyśle na zawsze.

JEDNA Z NAJPIĘKNIEJSZYCH PIOSENEK, JAKIE KIEDYKOLWIEK NAPISANO O HOLOKAUŚCIE

Kategorie: Uncategorized

4 odpowiedzi »

 1. HaShem is Our G*d, HaShem is One! All else in the song is confirmation of that. Enjoy!

 2. gdyby ten “nasz” bog istnial, tobym , po II wojnie swiatowej, go poslal do wszystkich….

 3. Mam 82 lata i nigdy nie słyszałem o tej piosence.
  Nie znam Hebrew i nie potrafię ocenić, ale chciałbym poznać słowa
  Jak większość z nas (emigrantów z Polski) znam płynnie 5 języków
  Proszę podajcie mi (polski, rosyjski, francuski, angielski, włoski)
  Dziękuje
  Leon Ciukierman

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.