Uncategorized

Brawo Poznan

67. ROCZNICA POWSTANIA PAŃSTWA IZRAEL

“Zachęcam was, byście przyjechali do Tel-Awiwu, zapomnieli o polityce i napili się na plaży kawy albo piwa” – mówiła w Poznaniu ambasador Izraela w Polsce, Anna Azari. Uczestniczyła w oficjalnych uroczystościach 67 rocznicy powstania państwa żydowskiego i 25-lecia wznowienia stosunków dyplomatycznych między Polską a Izraelem. W Ogrodzie Botanicznym w Poznaniu spotkali się między innymi przedstawiciele gminy żydowskiej.

poznan 8Pani ambasador rozpoczęła uroczystość od wbicia pamiątkowej tabliczki pod drzewem, które zostało dedykowane Izraelowi. Anna Azari, ambasador Izraela w Polsce mówiła o osiągnięciach swojego kraju. Zachęcała do zacieśniania związków między Polską i Izraelem. Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego podkreślał, że wspólna historia polsko – żydowska jest tak długa, jak długa jest historia państwa polskiego.

poznan7Podczas uroczystości marszałek wielkopolski wręczył Alicji Kobus Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego. Wiceprzewodnicząca związku gmin wyznaniowych żydowskich stwierdziła, że pracuje nie z myślą o dyplomacji, ale o ludziach.

Podczas uroczystości wystąpiły dzieci z zespołu Art Vivat, a także między innymi artyści Teatru Wielkiego. Na koncercie można było usłyszeć między innymi pieśni żydowskie

Kliknij na zdjecie a otworzy sie w pelnym rozmiarze

poznan poznan1 poznan 2poznan 3

poznan 4poznan 5poznan 6

Przyslala Mona Cravson

mona cravson

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d