Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci dnia 19.5


izraelska piosenkarka Eden Alene zakwalifikowała się wieczorem do finału Eurowizji 2021 swoją piosenką „Uwolnij mnie”. Finał Eurowizji 2021 odbędzie się w najbliższą sobotę wieczorem w Rotterdamie.

I TY TEZ GLOSUJ


Niemcy zakazują ugrupowań powiązanych z Hezbollahem


Stany Zjednoczone zdecydowanie potępiły ostatnie komentarze prezydenta Turcji Tayyipa Erdogana na temat narodu żydowskiego jako antysemickie, powiedział rzecznik Departamentu Stanu Ned Price.


DF podało we wtorek, że podczas nocnych strajków na Gazę, podziemny system tuneli lub „metro” był celem 52 lotów bojowych, które zrzuciły 122 bomby na 12 kilometrów (7,45 mil) tuneli, w których trzymano wyrzutnie rakiet.


Żołnierze izraelscy udaremnili atak terrorystyczny w żydowskiej społeczności Hebronu, podało wojsko w oświadczeniu.


Ministrowie spraw zagranicznych Niemiec, Czech i Słowacji przybędą w czwartek do Izraela jako wyraz solidarności i wsparcia.
Dodatkowi ministrowie spraw zagranicznych i urzędnicy rządowi mają przybyć do Izraela w przyszłym tygodniu.
Wizyty te są następstwem wizyty greckiego ministra spraw zagranicznych Nikosa Dendiasa, który odwiedził Izrael na początku tego tygodnia.

Wiele salw rakietowych zostało wystrzelonych w kierunku Izraela gdy izraelska „Operacja Strażnik Murów” przeciwko grupom terrorystycznym w Strefie Gazy weszła w swój dziesiąty dzień.Nie zgłoszono żadnych ofiar.


Wysoki rangą urzędnik rosyjski ostrzegł w środę ambasadora Izraela, że ​​działania, które doprowadziły do ​​dalszego wzrostu ofiar cywilnych w Gazie, są niedopuszczalne,


Dwóch izraelskich żołnierzy zostało rannych, a jeden Palestyńczyk zginął, palestyńskiego „Dnia Wściekłości”. 


 W zeszłym tygodniu 21 dzieci rekonwalescentów po operacji serca na przedmieściach Tel Awiwu w Holonie spało w schronie bombowym – podobnie jak tysiące Izraelczyków – gdy syreny alarmowe ostrzegały przed pociskami nadlatującymi z Gazy. Niektóre dzieci i ich matki to Palestyńczycy z Gazy.


. premier Benjamin Netanjahu spotkał się przed południem w Tel Awiwie z ponad 70 zagranicznymi dyplomatami. Premier powiedział: „Są dwa sposoby, aby uzyskać spokój z Hamasu – możemy ich albo pokonać, albo skutecznie odstraszać. Nie wykluczamy żadnego rozwiązania.


w nocy palestyńscy terroryści wystrzelili ze Strefy Gazy 50 rakiet, z których 10 spadło wewnątrz strefy.W odpowiedzi izraelskie siły powietrzne zbombardowały cele terrorystyczne w Strefie Gazy. Rzecznik prasowy armii gen. Hadai Zilberman powiedział, że główny nalot przeprowadziły 52 samoloty, które w ciągu 25 minut zrzuciły 122 bomby niszcząc około 15 km podziemnych tuneli w południowej części strefy.


Duża salwa rakiet została wystrzelona w izraelskie miasta na południu Izraela, w tym Aszdod i Beer-Szebę


popołudniem palestyńska terrorystka próbowała ostrzelać izraelskich żołnierzy przy żydowskim osiedlu Kiryat Arba w Judei. Żołnierze ją zastrzelili. Terrorystka miała karabin M16.


arabscy terroryści wystrzelili z południowego Libanu 4 rakiety, z których jedną zestrzelił system obrony Iron Dome, jedna spadła w obszarze arabskiego miasta Shfar’am, a dwie spadły do morza. Nikt nie odniósł obrażeń. W większości miast na północy nakazano otwarcie publicznych schronów


przez cały dzień palestyńscy terroryści kontynuowali ostrzał rakietowy ze Strefy Gazy. Popołudniem wystrzelono dwie duże salwy w środkowy i południowy Izrael.W odpowiedzi izraelskie siły powietrzne zbombardowały cele terrorystyczne w Strefie Gazy. W mieście Gaza zniszczono podziemną wyrzutnię rakiet, której wylot znajdował się między budynkami.


IDF bije rekordy pod względem poziomu precyzji amunicji, której używa w Strefie Gazy.  W „Guardian of the Walls” cała amunicja Sił Powietrznych jest wyposażona w systemy naprowadzania JDAM oparte na GPS,


Hamas wystrzelił trzy pociski moździerzowe w stronę przejścia Kerem Shalom między Gazą a Izraelem, gdy przechodził przez nią transport pomocy humanitarnej z Jordanii do Strefy Gazy.


Trzech agentów Hamasu zginęło w nocy w Strefie Gazy w środę w izraelskim nalocie na mieszkanie-kryjówkę, które było używane przez cyber-ramię organizacji.


Arabski personel medyczny opuszczał swoje domy na kilka dni, aby utrzymać szpital w zasięgu ognia rakietowego w Gazie – tak, aby ich żydowscy koledzy mogli odpocząć podczas święta Szawuot na początku tego tygodnia.


gen. Amir Avivi powiedział, że obecna operacja wojskowa w Strefie Gazy potrwa dłużej. „Wszystko co teraz się dzieje, jest wynikiem dwóch decyzji podjętych w przeszłości. Pierwszą decyzją było zgodzenie się na Porozumienia z Oslo. Wcześniej najczęstszym problemem były kamienie, ale po Oslo problemy stały się całkowicie wojskowe. Drugą decyzją było wycofanie się przez premiera Ariela Szarona ze Strefy Gazy, co doprowadziło do powstania państwa terrorystycznego rządzonego przez Hamas. Szef sztabu Szarona powiedział wtedy, że za rok Gaza będzie państwem terrorystycznym. I dokładnie to się stało. Wycofanie się Izraela umożliwiło Hamasowi na budowę zmilitaryzowanej infrastruktury i tworzenie zdolności rakietowych. Jedynym rozwiązaniem obecnego kryzysu jest kontynuacja ataków na dowódców Hamasu i Islamskiego Dżihadu, oraz dążenie do zniszczenia co najmniej 70 do 80 procent potencjału militarnego tych ugrupowań terrorystycznych. Wzywam do stworzenia sytuacji tzw. otwartego zakończenia. Będzie to oznaczać, że ​​nie ma zawieszenia broni, nie ma żadnego porozumienia. Naszym celem jest wyeliminowanie wszystkich głównych terrorystów Hamasu, wszystkich ich przywódców. Prawdopodobnie nie uda nam się tego zrobić podczas tej operacji, więc zakończenie musi tak jakby być otwarte. Musimy być w stanie zająć się tym później, bez względu na to, czy będzie to za tydzień, miesiąc czy za sześć miesięcy. Usunięcie ich głównych przywódców będzie jedynym sposobem na zapewnienie stabilności na dłuższą metę. Rozwiązanie osiągniemy tylko poprzez rzeczywiste zawieszenie broni, a nie fikcyjne porozumienia. Należy naśladować sposób postępowania w Syrii i z Hezbollahem w Libanie. Z Syrią nie mamy żadnego zawieszenia broni, a kiedy Izrael musi zaatakować, aby się obronić, po prostu atakuje. Organizacja terrorystyczna Hezbollah posiada 150 tys. rakiet, ale nie używa ich, ponieważ szejk Nasrallah na stałe mieszka w bunkrze pod ziemią, i wie, że jeśli zaatakują Izrael, to on zginie jako pierwszy. Teraz, gdy na główne miasta Izraela spadło ponad 3000 rakiet, musimy wyciągnąć wnioski z tego, co w przeszłości robiliśmy z Hamasem i zmienić kurs. Nikt nie może decydować za nas, jak będziemy się bronić. Musimy być silni. Mamy jeden wyraźny obowiązek, zapewnić bezpieczeństwo państwu Izrael i narodowi izraelskiemu.”

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.