Uncategorized

Koszerna pieczęć dla wieprzowiny roślinnej? Niemożliwa


Azjatyckie danie przygotowane z roślinnej „wieprzowiny” firmy Impossible Foods |

Technicznie spełnia wszystkie kryteria certyfikacji kaszrutu, ale nowy produkt Impossible Foods „Impossible Pork” nie będzie oznaczony jako koszerne, podało w tym tygodniu JTA .


Bezmięsny substytut wieprzowiny firmy jest wytwarzany ze składników roślinnych, takich jak olej kokosowy, olej słonecznikowy i białko sojowe. Powstały quasi-wieprzowy produkt nie zawiera hormonów ani antybiotyków i jest reklamowany jako produkt o niskiej zawartości cholesterolu.

Amerykański Związek Ortodoksyjny jednak wstrzymał certyfikację koszerności – nie dlatego, że produkt nie jest koszerny, wyjaśnił szef OU, rabin Menachem Genack, ale z powodu konieczności uwzględnienia „wrażliwości konsumentów”.

Według Genacka uważni żydowscy klienci uznaliby za „trudne” zaakceptowanie koszerności nawet bezmięsnego produktu „wieprzowego”.

„Wciąż otrzymujemy telefony w sprawie wcześniejszej próby certyfikacji mięsa podobnego do bekonu. Klienci po prostu tego nie akceptują i czują się z tym niekomfortowo” – wyjaśnił rabin.

Genack zwrócił uwagę, że decyzja OU nie dotyczyła wszystkich ofert Impossible Foods i certyfikowała wersję hamburgera firmy, która okazała się sukcesem komercyjnym.

Firma Impossible Foods poinformowała, że ​​planuje wprowadzić na rynek nowy produkt z pieczątką kaszrutu lub bez.

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Niekoszerna jest nazwa. Geniuszom z tej firmy proponuję zmienić nazwę produktu na “OtherBeef”, albo “BetterWhite”.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.