Uncategorized

Pushback

.BronekWymyślili Węgrzy. Granica jest święta, czarni won! Dokąd, nie nasza sprawa, byle dalej od Budapesztu. I czarni znaleźli inny kraj, Bialoruś.  -Do nas, do nas, na żebraczy sejm, zanucił Łukaszenka. Że co, że tak naprawdę chcecie do Niemiec, chętnie pomogę. Przyjezdnych okradał  i wsadzał do autobusow, kierunek Polska. A tam czarnych też nie lubili,  oj nie lubili. -Co tam Węgrzy, my wam pokażemy prawdziwy pushback! 

Wracaj do Bialorusi, parszywy Kurdzie! Że jesteś dzieckiem czy kobietą w ciąży,  mało nas obchodzi. Więc ten i ów usilował wracać ale po drugiej stronie czekali  milusińscy Bialorusini, też eksperci od pushback. Pozostawał las. Zimny, ciemny. A co potem? Ano Polska szybciutko wybudowała mur na granicy i niech się dzieje wola boska. A jeszcze lepiej, niech niejaki Putin napadnie na Ukrainę i świat o nas, Strażnikach Przedmurza, zapomni.

Co też i cialem sie stało. I co się okazało? Że nadal w tym kraju pokutował zbiorowy imperatyw miłosci bliźniego. Spontaniczne  przyjęcie zgotowane Ukraińcom we wschodniej Polsce nie miało sobie chyba równych na świecie. A w okolicach Bialowieży? Nie wszyscy mieszkańcy wystraszyli się wojskowo-policyjnych zakazów, nakazów i rozkazów, a z pomocą czarnym pospieszyli wolontariusze. Ryzykując zdrowiem, mimo groźby pobicia czy aresztowania, na warunkach w pełni zatem odmiennych niż w Przemyślu.  

Dostało im się, oj dostało od Pana Prezydenta. W niedawnym przemówieniu wyzwał ich od “durniów i zdrajców”.

Prezydentom Orbanowi,Łukaszence i Dudzie dedykuję staropolskie przysłowie 

“Koń ma cztery nogi i też sie potknie”

Bronek

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.